Istorinė „Tornado“ pergalė ir pusę darbo padariusi „Spartos-2“ ekipa

Istorinė „Tornado“ pergalė ir pusę darbo padariusi „Spartos-2“ ekipa 30

Praėjusį savaitgalį Jungtinę Karalystę spaudė speigas ir vėl gąsdino pavienės snaigės, tačiau tai nesutrukdė  Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) tvarkaraščio, tad praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko net devynerios rungtynės, kuriose buvo tikrai karšta.

Londone

Įdomybės prasidėjo penktadienio vakarą, kuomet špagas surėmė BLKL-London Timber taurės pusfinalyje kovojančios „Volfo“ (2) ir „Spartos-2“ (3) ekipos.

Tiek šių komandų padėtis turnyro lentelėje, tiek tarpusavio dvikovų istorija bylojo, jog laukia itin intriguojantis mūšis, tad nieko nenustebinsime pasakydami, jog taip ir įvyko.

Dvikovą žymiai geriau pradėjo „Volfo“ vyrai, kurie demonstravo pavyzdingą gynybą leidusią jiems per pirmąjį kėlinuką įgyti šešių taškų pranašumą (17:11).

Visgi, tuomet darbo ėmėsi „Spartos“ dublerių lyderis Aušridas Petraitis, kuris visą žaidimo naštą pasiėmė ant savo pečių ir sukūręs dar vieną krepšinio šou padėjo „spartiečiams“ ne tik pavyti varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje išsiveržti į priekį (35:34).

Antroje susitikimo dalyje „Volfo“ krepšininkų košmaras tęsėsi toliau – varžovų lyderis be didesnio vargo draskė jų gynybos užtvaras ir gana lengvai rinko tiek taškus, tiek atšokusius kamuolius, o „Spartos-2“ ekipa trečiojo kėlinuko pabaigoje jau mėgavosi dviženkle persvara (61:49).

Atitrūkę į priekį „spartiečiai“ jau nebesidairė atgal ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 80:66.

Nugalėtojų komandos vadovas Ruslanas Vristiuk neslėpė gerų emocijų: „Taip jau atsitiko, kad paskutinėmis dienomis prieš rungtynes paaiškėjo, kad neturėsime dviejų pagrindinių žaidėjų.

Be to, tai - pirmosios pusfinalio serijos rungtynės ir susiremti su tokiu varžovu kaip „Volfas“ žaidžiant nepilna sudėtimi buvo tikras iššūkis. Teko daug pabendrauti su komanda ir įtikinti, kad pergalė yra pasiekiama, jei visi atliks savo darbą.

Pirmajame kėlinuke prasileidome „sausą“ atkarpą, tačiau pavyko surikiuoti komandą, nuraminti vyrus ir išleisti juos į naują kovą nesekant rezultato.

Didžiuojuosi komandos nariais, kurie parodė, jog moka puikiai gintis ir duoti varžovams tikrą „spartietišką“ kovą, kuri ir padovanojo mums pergalę.

Ruošiamės atsakomajai akistatai, nes tikrai nenori duoti „Volfui“ šanso išlyginti rezultato. Stengsimės laimėti seriją rezultatu 2-0. Toks mūsų tikslas!“

„Sparta-2“: Aušridas Petraitis (16 atk.kam., 5 rez.perd., 44 naud.balai) 37, Donatas Paulauskas (13 atk.kam.) 22, Dalius Sližys 11.

„Volfas“: Irmantas Bernotas 20, Karolis Stepanavičius 12.

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Sparta-2“ išsiveržė į priekį rezultatu 1-0 atsakomosios rungtynės bus žaidžiamos balandžio 15 d.

From Zero to Hero – tokiu posakiu galima pradėti pasakojimą apie atsakomąją BLKL-London Timber taurės ketvirtfinalio akistatą, kurioje kovėsi „Tornado“ (5) ir „Credo“ (4) komandos.

Pirmąsias rungtynes trapia 4 taškų persvara rezultatu 62:58 buvo laimėjusi „Tornado“ komanda, o vienas jos lyderių Audrius Ramonaitis tuomet surengė prasčiausią karjeros pasirodymą ir susitikimą baigė savo sąskaitoje turėdamas -10 naudingumo balų.

Visgi, atsakomojoje akistatoje tas pats A.Ramonaitis sužaidė jau geriausias karjeros BLKL rungtynes, o jo vedama ekipa ne tik pasiekė įtikinamą pergalę, bet ir pirmą kartą klubo istorijoje pateko tarp keturių stipriausių Mažosios taurės komandų!

Jau nuo pirmų rungtynių minučių matėsi, kad „Tornado“ ekipa yra labai motyvuota, tad nieko nuostabaus, jog dažniausiai tiksliai trenerio Viliaus Jastremsko nurodymus krepšininkai greitai pabėgo į priekį, o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi triuškinama 16 taškų persvara (47:31).

Visai neseniai vykusioje FIBA Čempionų taurės dvikovoje „Neptūnas“ buvo sugebėjęs iššvaistyti 20 taškų pranašumą ir vienu metu atrodė, jog šiose rungtynėse gali pasikartoti panašus scenarijus, kuomet lemiamo ketvirčio viduryje „kreditoriai“ priartėjo iki minimumo (74:75).

Tačiau tuomet V.Jastremskas paėmė minutinę pertraukėlę, kurios metu lūžo trenerio lenta, o atsarginio suolelio zonoje sklidęs garsas akivaizdžiai išbudino „Tornado“ žaidėjus.

Efektas buvo akivaizdus - grįžę į aikštę „žalieji“ pelnė 10 taškų be atsako, vėl pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau labai saldžią pergalę rezultatu 85:75.

Nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas buvo labai patenkintas: „Džiaugiuosi, kad pagaliau pradėjom rungtynes tvirtai ir pavyko greitai susikrauti persvarą bei kontroliuoti dvikovą didžiąją laiko dalį.

Vis dėlto prieš tokias kovojančias komandas kaip „Credo“ yra labai sunku sužaisti 40 minučių be jokių duobių, tad vienu metu buvo tikrai karšta.

Tačiau smagu, kad nepalūžom, atsigavom ir užtikrintai finišavom. Ačiū varžovams už puikią krepšinio šventę ir savo žaidėjams už atsidavimą.“

Tuo tarpu „Tornado“ vadovas Dainius Balčiūnas pridėjo: „Džiaugiuosi, kad komandos žaidimas gerėja atėjus svarbiausioms sezono kovoms! Dar yra kur pasistiebti, bet šiuo metu svarbiausios – pergalės!

Ačiū žaidėjams, kurie kovojo iki galo, juolab, kad tai - pirmas kartas kai „Tornado“ komanda prasibrovė į stipriausiųjų ketvertuką, tad mes tikrai ties tuo nežadame sustoti, tad einame ruoštis sekančiai kovai su „Viesulo“ komanda.

Noriu labai padėkoti sirgaliams už palaikymą, džiugu, kad krepšinis po truputį pritraukia vis didesnę žmonių auditoriją!“

„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (6 rez.perd., 6 kld., 37 naud.balai) 34, Ligitas Kairys 19, Vytautas Rimkus 10.

„Credo“: Justinas Muzikevičius (14 atk.kam., 35 naud.balai) 27, Dalius Gedvilas 16.

Jau minėtas Aušridas Petraitis sekmadienį sužaidė dar vienas fantastiškas rungtynes, tik šįkart A.Sabonio Didžiojoje taurėje, o jo vedama „Kailių“ ekipa rezultatu 70:59 palaužė „Seciro“ atstovus ir pateko tarp keturių stipriausių turnyro komandų.

Pirmoje susitikimo dalyje padėtį kontroliavo vos penkis krepšininkus delegavę „Seciro“ vyrai, kurie įpusėjus dvikovai pirmavo (30:26), o trečiojo kėlinuko pradžioje įgijo didžiausią rungtynėse 8 taškų persvarą (34:26).

Tačiau tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom: A.Petraičio vedama „Kailių“ ekipa staiga pakilo ant kojų, pavijo varžovus ir ketvirčio pabaigoje jau buvo priekyje (49:43).

Nors toks skirtumas dar negarantavo „Kailių“ pergalės, tačiau senkančios varžovų jėgos ir gauta vieno iš žaidėjų trauma viską natūraliai sudėliojo į savo vietas, tad pagrindinio laiko pabaigoje abiem komandoms tereikėjo sutvarkyti likusius formalumus.

„Kailiai“: Aušridas Petraitis (21 atk.kam., 35 naud.balai) 17, Tomas Kazlauskas (13 atk.kam.) 14, Tadas Samoška 10.

„Seciro“: Robertas Talevičius (14 atk.kam., 6 rez.perd.), Donatas Paulauskas (13 atk.kam.) ir Aurimas Čyžas po 16.

A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalyje „Kailių“ ekipa susigrums su Peterborough „BC Tauro“ kolektyvu.

Sekmadienio vakarą vyko vienerios BLKL 35+ čempionato rungtynės, kuriose „Top Team 35+“ (1-0) ekipa nepasigailėjo South Lincs „Dragons 35+“ (0-1) atstovų ir įveikė juos rezultatu 103:58.

Aikštės šeimininkai pabėgo į priekį jau pirmajame kėlinuke (33:9), o įpusėjus dvikovai jie jau triuškino varžovus (56:19).

Po didžiosios pertraukos svečiai kiek atsigavo bei sugebėjo pakovoti dėl garbės, vis tik net ir teigiami pokyčiai žaidime neleido „Dragons 35+“ atstovams bent kiek priartėti prie varžovų, tad „Top Team“ veteranai dar labiau padidino turėtą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

„Top Team 35+“: Artūras Padriežas (17 atk.kam., 38 naud.balai) 24, Darius Kalnutis 23, Irmantas Bernotas (5 rez.perd.) 22.

„Dragons 35+“: Andrei Alexandrov 13, Irmantas Mankevičius 11.

Sekmadienio kovas Londone užbaigė vakaro desertu tapusi ir emocijų kupina BLKL-A13 Scaffolding pusfinalio akistata, kurio susikovė „Medelyno“ (2) ir čempionės titulą ginanti „LBC-Build London“ (3) ekipos, o pergalę po labai dramatiškos kovos rezultatu 79:67 šventė pirmoji komanda.

Dėl pagrindinio BLKL trofėjaus kovojančios komandos susikibo kaip reikiant. Nors didžiąją dvikovos dalį priekyje buvo „Medelyno“ komanda, tačiau lyg iš natų trečiąjį kėlinuką sužaidę LBC vyrai pavijo varžovus ir net atsidūrė priekyje (51:49).

Lemiamame kėlinuke atmosfera kaito toliau, kol likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes „Medelyno“ ekipa netikėtai spurtavo, pabėgo į priekį ir gana greitai pateikė atsakymus į visus svarbiausius vakaro klausimus.

„Medelynas“: Mantas Gužys (5 per.kam.) 23, Simas Raupys (12 atk.kam.) ir Aurimas Karbauskas (5 rez.perd.) po 12.

„LBC-Build London“: Algirdas Matušaitis 23, Vaidas Trepočka 18.

Pusfinalio serijoje iki dviejų pergalių „Medelyno“ ekipa pirmauja 1-0, antrąsias rungtynes komandos žais kitą sekmadienį.

Visbičiuje

Atkrintamųjų karštinė prasidėjo ir Visbičiaus grupėje, kur beveik visose ketvirtfinalio serijose pergales šventė favoritėmis laikytos ekipos.

Šeštadienio vakarą South Lincs „Dragons“ (1) krepšininkai nepasigailėjo Wisbech „Bullets“ (8) atstovų ir prieš atsakomąją akistatą įgijo triuškinamą 20 taškų pranašumą.

Pirmoje susitikimo dalyje „kulkos“ kaip reikiant kibo į atlapus serijos favoritams ir įpusėjus dvikovos atsiliko vos 5 taškais (33:38).

Tačiau ilgosios pertraukos metu sveiką protą atgavę „Dragons“ krepšininkai trečiajame kėlinuke įjungė aukštesnę pavarą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 81:61.

„Dragons“: Eivydas Aleksa (6 rez.perd.) 20, Mindaugas Alseika (14 atk.kam.) ir Kęstutis Puleikis 13.

„Bullets“: Gvidas Petryla (6 rez.perd.) 17, Giedrius Zdramys 16.

Sekmadienio rytą buvo užfiksuota dar didesnė pergalė, kuomet Peterborough „BC Tauro“ (2) komanda net 49 (!) taškų skirtumu sumindė savo dublerinę „Tauras-2“ (7) ekipą.

Antrosios komandos garbę ginantys krepšininkai iš pradžių dar bandė priešintis (12:18), tačiau Edvardo Varpioto vedami „Tauro“ atstovai greitai nulaužė kolegoms ragus ir įpusėjus dvikovai jau galėjo šauti pergalės šampaną (47:17).

Žinoma, anksčiau laiko tauriojo gėrimo niekas nešovė, visgi dideles ambicijas šiame sezone turinti „Tauro“ komanda išlaikė žaidimo ritmą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė triuškinamą pergalę rezultatu 99:50.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (13 atk.kam., 38 naud.balai) 27, Rokas Arlauskas 19, Martynas Karalius ir Arnoldas Račickas po 11.

„Tauras-2“: Kęstutis Baranauskas 12, Dalius Varinauskas ir Tomas Franckaitis po 11.

Įdomu tai, kad „Tauro-2“ komandos įžaidėjas Andrėjus Zanovas surengė veikiausiai vieną „įspūdingiausių“ visų laikų BLKL pasirodymų – gynėjas „iš žaidimo“ prametė visus 12 metimų, padarė 10 klaidų ir susitikimą baigė turėdamas... -18 naudingumo balų.

Vieną didžiausių ketvirtfinalio staigmenų pataikė Boston „Fighters“ (5) krepšininkai pirmojoje serijos dvikovoje palaužę Peterborough „Odd Socks“ (4) atstovus.

Stipriausią sudėtį surinkę „kovotojai“ dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (30:20), o dar po dvidešimties minučių jau mėgavosi triuškinama 22 taškų persvara (80:58).

Nors lemiame kėlinuke „Odd Socks“ krepšininkai išsijudino, nurėžė didelę dalį varžovų persvaros ir paliko serijoje intrigą, tačiau pergalę sekmadienio vakarą rezultatu 95:86 šventė „Fighters“ ekipa.

„Fighters“: Arnas Maziliauskas (34 naud.balai) 28, Jonas Pranevičius (5 rez.perd.) 20, Eivydas Kriūnas 17.

„Odd Socks“: Arūnas Butkys 25, Edvards Miķelsons 13.

Tvirtus pamatus pusfinaliui susidėjo ir Wisbech „Wizards“ (3) atstovai rezultatu 99:66 palaužę Peterborough „Vyčio“ (6) ekipą.

Sužaidus kiek daugiau nei 14 minučių „Wizards“ ekipa turėjo kuklią 3 taškų persvarą (17:14), tad atrodė, jog šioje dvikovoje galima sulaukti intrigos.

Vis tik, netrukus „burtininkai“ tarsi pamojavo stebuklingąja lazdele, beregint įgijo triuškinamą pranašumą ir per likusį rungtynių laiką tik didino savo persvarą,  kuri dvikovos pabaigoje pasiekė įspūdingą 33 taškų ribą.

„Wizards“: Žydrūnas Razminas (11 atk.kam.) 20, Egidijus Revuckas (8 rez.perd., 5 per.kam.) 18, Modestas Dvarvytis 14.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (13 atk.kam., 31 naud.balas) 29, Marius Mickevičius (11 atk.kam.) 10.

Atsakomąsias ketvirtfinalio rungtynes BLKL-Thames Windows grupės komandos žais kitą šeštadienį ir sekmadienį.