Šeštąją BLKL savaitę - nelengva „Žalgirio“ pergalė, Piterboro derbis ir bomba Londone 56

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vėl buvo karšta, nes per tris dienas Londone, Piterbore ir Visbičiuje buvo sužaista net 11 susitikimų, kuriuose galima rasti daugybę įdomių akcentų nuo intrigos stokojusio derbio iki tikros bombos „Super mėgėjų“ grupės komandų akistatoje.

Londone

Penktadienio vakarą kovėsi du „A13 Steel“ grupėje besivaržantys kolektyvai, kurie šiame sezone dar nebuvo pajutę pergalės skonio. Tai - kovingoji „Sparta BC“ (1-3) ir „Maxx Join Ltd.“ (0-3) komandos.

Nors turnyro lentelės kaimynų akistatos dažniausiai žada karštą atmosferą, tačiau šįkart didesnės intrigos nebuvo.

Nors pirmoje dvikovos dalyje „Maxx Join“ vyrai dar bandė priešintis ir išlaikė kovinį atstumą, tačiau po didžiosios pertraukos „spartiečiai“ padidino apsukas, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė gana užtikrintą pergalę rezultatu 77:61.

„Sparta BC“: Vaidas Valiūnas (11 atk.kam.) 22, Justas Sakalauskas 19, Dainius Aleknavičius (16 atk.kam., 9 rez.perd.) ir Dovydas Balčiūnas po 9.

„Maxx Join Ltd.“: Mindaugas Birštonas 17, Lukas Banys (3/4 trit.) 11.

Sekmadienio kovas pradėjo dvi „Super mėgėjų“ grupės dalyvės: „Baltų“ (1-2) komanda ir „Viesulo United“ (1-3) ekipa.

Kaip ir buvo galima tikėtis didžiąją dvikovos dalį kova vyko taškas į tašką, o priekyje buvo tai viena tai kita ekipa.

Nors „Baltų“ ekipa į rungtynes delegavo vos penkis krepšininkus, tačiau susitikimo pabaiga klostėsi visiškai atvirkščiai nei buvo galima tikėtis.

Likus žaisti kiek mažiau nei 6 minutes „Viesulo United“ kolektyvas dar buvo priekyje (43:42), tad atrodė, jog varžovams tuoj išseks paskutinės jėgos ir bus galima laukti pergalingo spurto. Taip ir įvyko, tačiau tą padarė „Baltų“ ekipa, kuri laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 9:0 po kurio ji įgijo apčiuopiamą pranašumą (51:43).

Nors „jungtinės“ komandos krepšininkai dar turėjo keletą minučių tam, kad sukurtų stebuklą, tačiau šįkart viskas vyko pagal „Baltų“ pageidaujamą žaidimo planą, kurie išsaugojo įgytą persvarą ir pasigirdus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 57:47.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ komandos vadovas Aurimas Burokas tik skėsčiojo rankomis: „Nesuprantu komandos, kuri nesugebėjo laimėti prieš penkis žmones. Nesilaikėm plano, o norint pergalių reikia žaisti protingai.

Tikrai ši dvikova daug ką pasako - laimėjo tie, kas buvo verti. Sveikinu „Baltus“ su pelnyta pergale. Jie kovojo ir parodė, kad gali būti lyg vienas kumštis.“

„Baltai“: Petras Aleksandravičius (10 atk.kam.) 17, Laurynas Saldukas (1/7 dvit.) 15, Valerijus Stankaitis (24 atk.kam., 6 rez.perd., 5 per.kam., 7 kld.) ir Dovydas Tautkevičius po 10.

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas 16, Artūras Tichonovas (15 atk.kam.) 10.

Tikrą bombą sekmadienio popietę metė „Bombos“ (3-0) ekipa rezultatu 65:59 įveikusi iki tol keturias triuškinamas pergales pasiekusią „Viesulo-2“ (4-1) komandą.

Dviejų „Super mėgėjų“ grupės lyderių akistatoje vyravo gynyba, o tą puikiai iliustruoja itin prastas abiejų komandų pataikymas: „Bombos“ kolektyvas „iš žaidimo“ metė vos 39%, o „Viesulo-2“ ekipa 36% taiklumu.

Pirmąjį kėlinuką laimėjo „Viesulo“ dubleriai (14:12), kurie priekyje buvo kelias pirmąsias antrojo minutes. Vis tik vėliau savo sąlygas ėmė diktuoti „Bombos“ kolektyvas, kuris greitai ištirpdė turėtą deficitą ir ėmė pamažu didinti savo pranašumą, kol trečiojo ketvirčio pabaigoje jis pasiekė didžiausią 10 taškų ribą (44:34).

Tiesa, šaltą dušą gavę „Viesulo-2“ ekipos krepšininkai atsigavo ir likus dviem su puse minutės po neįtikėtino spurto buvo išsiveržę į priekį (56:55).

Tačiau svarbiausiomis susitikimo akimirkomis tiksliau žaidė „Bombos“ vyrai, kurie susigrąžino iniciatyvą, įgijo trapų pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė labai svarbią pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ komandos vadovas Aurimas Burokas išdėstė pagrindines apmaudaus pralaimėjimo priežastis: „Rungtynės vyko apylygiai ir tik dvikovos pabaigoje padarytos kelios klaidos nulėmė susitikimo baigtį. Sveikinimai “Bombos” ekipai. Pralaimėta stipriam varžovui - judam toliau...

Realiai mūsų klaida buvo per dažnas kamuolio kišimas po krepšiu, ko pasekoje jie perėmė net 15 kamuolių. Padarysim išvadas ir tikėkimės, jog kitose akistatose atrodysime geriau.“

„Bomba“: Audrius Kubelis (6 rez.perd., 13 išpr.praž.) 14, Tomas Gudas (7 rez.perd., 5 per.kam.), Aras Pupšys ir Egidijus Markevičius po 13.

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas 19, Raimondas Jonkus 13.

Sekmadienį žaidė ir trečioji „Super mėgėjų“ grupės pora: „TeamLT“ (2-1) kolektyvas ir „Alytaus“ (0-4) komanda.

Šios rungtynės buvo kaip reta permainingos. Susitikimą geriau pradėjo „TeamLT“ vyrai, kurie po pirmojo kėlinuko turėjo dviženklę persvarą (17:6).

Tačiau antrajame kėlinuke alytiškiai akivaizdžiai pagerino puolimą, ženkliai apkarpė turėtą deficitą ir įpusėjus dvikovai atsiliko vos dviem taškais (23:25).

Po didžiosios pertraukos „Alytaus“ benefisas tęsėsi toliau ir likus žaisti 10 minučių dzūkai jau buvo priekyje (33:32).

Tačiau tuomet sprogo uždelsto veikimo „TeamLT“ bomba, kuri atrišo šios ekipos puolėjams rankas, o šie varžovams „prišaudę“ net 25 taškus ne tik padėjo susigrąžinti rungtynių kontrolę, bet ir atvedė savo komandą į dramatišką pergalę rezultatu 57:51.

„TeamLT“: Nikolajus Vasiljevas (4/5 trit.) 12, Dmitrii Makarenko 11, Rasius Briedis (11 atk.kam.) ir Donatas Averlingis po 10.

„Alytus“: Tadas Mockus (23 atk.kam., 6 kld., 33 naud.balai) 21, Donatas Kazickas (5 kld.) 15.

Įdomu tai, kad šios komandos jau buvo susitikusios 2018 m. pavasarį vykusioje „A13 Hire“ taurėje, o tuomet pergalę beveik identišku rezultatu (56:52) šventė „Alytaus“ ekipa.

Savaitgalio kovas baigė „Spartos BC“ (1-4) ir „Volfo“ (3-2) kolektyvai. Dvikovą geriau pradėjo „spartiečiai“, kurie po pirmojo kėlinuko pirmavo trim taškais (22:19). Tačiau antrajame favoritų statusą turėję „Volfo“ vyrai varžovams kirto iš peties (27:12) ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara – 46:34.

Antroje rungtynių dalyje pagreitį įgavę Giedriaus Surgauto auklėtiniai nebemažino apsukų, tad skirtumas tarp komandų pamažu augo, o ištiksėjus pagrindiniam susitikimo laikui buvo paskelbta triuškinama „Volfo“ pergalė rezultatu 91:71.

„Volfas“: Modestas Krasauskas (10/11 dvit., 32 naud.balai) 28, Irmantas Bernotas (5 kld.) 22, Dovydas Rudik (9 rez.perd.) 20.

„Sparta BC“: Justas Sakalauskas 22, Vaidas Valiūnas (12 atk.kam., 7 kld.) 18.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą Piterbore kovėsi „Peterborough Bernelių Užeigos“ grupėje kovojančios komandos. Pirmosios į aikštę žengė Littleport „Žalgirio“ (2-1) ir Peterborough „Baltijos vilkų“ (0-2) ekipos.

Dar neatsigavę po kolegų nesėkmės penktadienį „žalgiriečiai“ prasčiau pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių buvo besivejančiųjų vaidmenyje (17:19).

Tačiau lyg iš natų sužaistas antrasis kėlinukas (18:8) leido Littleport miestelio lietuviams perimti iniciatyvą į savo rankas ir antroje dvikovos dalyje pakreipti įvykių eigą sau naudinga linkme.

Verta pažymėti, kad „Žalgirio“ komandoje siautėjo Aleksandr Laryn, kuris pelnė 18 taškų ir būdamas vos 187 cm ūgio atkovojo 18 atšokusių kamuolių. Tad nieko nuostabaus, jog gynėjo vedama „žalgiriečių“ ekipa laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 48-42, o rungtynes rezultatu 67:43.

Nugalėtojų komandos atstovas Tadas Vaitkus buvo labai patenkintas: „Sveikinu komandą su pergale, kuri nebuvo lengva, nes žaidėm prieš labai motyvuotą varžovą.

Ypač smagu, kad iššauna vis kitas žaidėjas, sveikinimai MVP, Vilmantui Ribinskui. Truputį neramu, kad vis trūksta stabilumo ir šaltos galvos ypač, kai laukia vis rimtesni varžovai. Tada ir pamatysim tikrą komandos pajėgumą.“

Tuo tarpu „Baltijos vilkų“ idėjinis vadas Deivydas Toleikis pridėjo: „Žaidėme pirmą kėlinuką, o toliau tiesiog leidome varžovui nutolti nesudirbdami gynyboje ir neužpuldami.

Esu nepatenkintas, kad žaidėjai nesilaikė plano, trūko disciplinos, motyvacijos, energijos. Varžovai tiesiog daugumoje situacijų judėjo greičiau ir buvo fiziškai stipresni.

Šiai dienai yra krepšininkų, kurie tikrai atiduoda visa save ir stengiasi dėl komandos, bet deja yra ir žaidėjų kurie neparodo noro arba nuleidžia rankas. Sveikinu „Žalgirį“ su pergale, o mums dar reikia daug dirbti norint kažką pasiekti.“

„Žalgiris“: A.Laryn (18 atk.kam., 29 naud.balai) 18, Vitalijus Pilipickas 10, Airidas Ribinskas (5 kld.) 8.

„Baltijos vilkai“: Mindaugas Mudingis ir Ramūnas Gamaniukas po 10.

Iškovoję antrąją pergalę per trejas rungtynes „žalgiriečiai“ įsitaisė trečioje „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės vietoje, tuo tarpu „Baltijos vilkai“ su dvejomis nesėkmėmis per tiek pat rungtynių yra paskutinėje turnyro rikiuotės vietoje.

Antrosiose rungtynėse viskas buvo kiek paprasčiau. Pasimokę iš kolegų klaidų Peterborough „Tauro-2“ (2-1) komandos vyrai tinkamai įvertino Corbys „Cobras“ (1-3) krepšininkus ir jau nuo pirmųjų susitikimo minučių ėmė tolti nuo varžovų.

Įpusėjus dvikovai „Tauro“ klubo dubleriai jau turėjo triuškinamą 20 taškų pranašumą (40:20), o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui įveikė varžovus įspūdinga 51 taško persvara – 90:39.

Nugalėtojų komandos kapitonas Rokas Kapūstas teigė: „Stengėmės laikyti greitą tempą. Žaidimo metu dažnai rotavau žaidėjus, nes „Cobrų“  buvo nedaug.

Matėm, kad jie pavargo jau antro kėlinuko viduryje, tad vis raginau komandą spausti juos, neleisti laisvai žaisti to pasekoje sugebėjom perimti 12 kamuolių ir laimėti.“

Tuo tarpu „Cobrų“ komandos vadovas Arūnas Penkauskas pridėjo: „Reikia pripažinti, kad „Tauras“ buvo stipresnis visais aspektais. Sveikinam juos. Aš visada sakau, kad kiekvienas pralaimėjimas grūdina. Bus tu pergalių ir mūsų kieme.“

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (11 atk.kam., 27 naud.balai) 26, Remigijus Šukaitis 17, Edvinas Ozembliauskas 16.

„Cobras“: Michal Sidor (5/6 dvit.) 10, Renaldas Šermukšnis (6 kld.) 8.

Sekmadienį Visbičiuje į kovą stojo pagrindinės „Thames Windows“ grupės ekipos, o pirmosios į aikštelę žengė Kings Lynn „Reapers-LBC“ (1-2) ir South Lincs „Dragons“ (1-2) komandos.

Pastarųjų trejų sezonų vicečempionai šiemet prarado vieną savo lyderių Eivydą Aleksą, kuris persikėlė būtent į „Reapers-LBC“ pusę ir jau pirmojoje akistatoje pridarė daugiausiai bėdų savo buvusiems komandos draugams.

Kings Lynno komandos puolėjas pataikė visus 7 mestu dvitaškius bei buvo per plauką nuo trigubo dublio, o jo vedamas kolektyvas leido varžovams pirmauti vos 1:26 min. ir tai tik pačioje susitikimo pradžioje.

O tolimesnis rungtynių scenarijus – jau lyg iš vadovėlio. Užtikrintai žaidę „Reapers-LBC“ vyrai kontroliavo visą dvikovos eigą, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją pergalę šiame sezone rezultatu 84:73.

„Reapers-LBC“: E.Aleksa (10 atk.kam., 8 rez.perd., 35 naud.balai) 26, Edgaras Lomsargis (4/6 trit.) 16, Gerardas Simaitis 14.

„Dragons“: Tadas Zobiela (12/22 dvit.) 26, Kęstutis Puleikis 13.

Principinėje dviejų iki šiol be pralaimėjimų žengusių Peterborough komandų akistatoje „BC Tauro“ (3-0) vyrai netikėtai lengvai 81:56 patiesė „Vyčio“ (2-1) atstovus ir įsitvirtino pirmoje „Thames Windows“ grupės vietoje.

Nors Piterboro derbyje buvo laukta didžiulė intriga, tačiau „Tauro“ ekipa dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į nokdauną (29:10) po kurio jie deramai taip ir neatsigavo.

Įdomu tai, kad Piterboro derbiuose tai buvo jau trečioji iš eilės „Tauro“ vyro pergalė prieš „Vyčio“ atstovus ir, be abejo, pati didžiausia.

Nugalėtojų komandos atstovas Vilius Augutis turėjo kuo pasidžiaugti: „Sveikinu savo komandos žaidėjus su pergale!

Džiugu, kad be pusės startinio penketo narių komanda neišsibalansavo ir pradėjo rungtynes susikaupusi labiau nei visada.

Pavyko daugmaž viskas, ką planavom, aišku neišvengėme duobių, nes rotacijoj buvo visi 12 žaidėjų. Geras pirmas kėlinukas davė toną visai dvikovai, tad be didesnio vargo sugebėjom išlaikyti įgytą pranašumą.“

Tuo tarpu „Vyčio“ atstovas Vaidas Abelkis tikėjosi, jog tai buvo dugnas, nuo kurio reikia atsispirti: „Sveikinam „Taurą“ su pergale. O aš tikiuosi, kad tai buvo mūsų prasčiausios rungtynės šiame sezone.

Visų pirma visiškai nedarėm to, ką buvom suplanavę. Gynyba pirmoje dvikovos dalyje buvo tragiška. Vėliau, kai pakeitėm į zoną buvo geriau, bet nesugebėjom užpulti.

Visa komanda sužaidė prastai, bet manau padarysim išvadas ir parodysim, kad tikrai galim žaisti žymiai geriau.“

„Tauras“: Martynas Karalius (6 kld.) 15, Martynas Remeika (4/4 dvit.) 14, Darius Šilkinis 9.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (6/8 dvit.) 20, Gvidas Petryla 11.

Po gana prasto sezono starto išvadas padarę „Kubus United“ (2-1) krepšininkai padarė reikiamas išvadas ir yra pasirengę grįžti į „Thames Windows“ grupės lyderių tarpą.

Savaitės viduryje iš Boston „Fighters“ (1-2) ekipos perpirkę Joną Pranevičių Northamptono atstovai puikiai išnaudojo naujoką akistatoje su jo buvusia ekipa ir šventė lengvą pergalę rezultatu 92:76.

Dvikovos favoritai rungtynes pradėjo spurtu 4:0 bei per likusį susitikimo laiką neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Tiesa „kovotojų“ ekipa išlaikė kovinį atstumą ir šiokią tokią intrigą, tačiau tai buvo viskas, kuom Bostono komanda gali pasiguosti ir kuo pasiteisinti.

„Kubus United“: Valdas Obrikas 25, Giedrius Pakalniškis (8 rez.perd.) 24, Mindaugas Špukas 12.

„Fighters“: Tomas Rudys 22, Mindaugas Alseika 11.

Visbičiaus grupės kovas užbaigė vietos „Wizards“ (2-1) ir Peterborough „Odd Socks“ (0-3) komandų susitikimas, kurį be didesnio vargo rezultatu 102:81 laimėjo „burtininkų“ ekipa.

Pirmoje rungtynių dalyje aikštėje vyko apylygė kova, todėl daugelis laukė intriguojančios dvikovos pabaigos. Tačiau po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom.

Aukštesnę pavarą įjungusi „Wizards“ ekipa trečiojo kėlinuko pradžioje pelnė 11 taškų be atsako, įgijo 18 taškų pranašumą (66:48) ir nusimetė nuo pečių bet kokią psichologinę naštą.

O tą padarę „burtininkai“ sušvito visomis vaivorykštės spalvomis, per likusią akistatos dalį pademonstravo pavyzdingą žaidimą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (5 rez.perd., 12 išpr.praž., 34 naud.balai) 30, Modestas Dvarvytis (3/3 dvit.) 15, Nerijus Gelžinis 14.

„Odd Socks“: Cristian Govor (3/11 dvit., 3/3 trit.) 15, Edvinas Ozembliauskas ir George Mompoint po 12.

Tai buvo trečioji iš eilės „Wizards“ ekipos pergalė prieš oponentus ir penktoji per septynerias tarpusavio rungtynes.