Savaitgalį netikėtumai Londone ir A.Sabonio taurės startas Visbičiuje

Savaitgalį netikėtumai Londone ir A.Sabonio taurės startas Visbičiuje 12

Praėjusį savaitgalį Londone ir Visbičiuje vyko ne tik Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) reguliariojo sezono kovos, bet ir startavo A.Sabonio taurės turnyras, dėl kurio kovoja visų regionų ekipos.

(Ne)nugalimi

Savaitgalio kovas pradėjo BLKL-A13 Scaffolding grupėje kovojančios „Top Team“ (7-0) ir „Artistų“ (1-8) komandos, o pergalę šventė šiame sezone pralaimėjimo kartėlio dar nepatyrusi pirmoji ekipa.

Čempionato favoritai tik pirmajame kėlinuke leido varžovams alsuoti jiems į nugaras (21:17), tačiau paskui padidino apsukas, pabėgo į priekį ir dvikovos pabaigoje šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 88:57.

„Top Team“: Irmantas Bernotas 21, Karolis Stepanavičius (11 atk.kam., 6 rez.perd.) 16, Paulius Striukas 15.

„Artistai“: Samba Thiam (14 atk.kam.) 19, Ligitas Kairys 10.

Staigmena

Londono grupėje dar vieną staigmeną pateikė „LT BC-2“ (3-8) ekipa, kuri palaužė „Sparta-2“ (8-4) kolektyvą ir šventė trečiąją pergalę per pastarąsias ketverias rungtynes.

Lapkričio mėnesį vykusią pirmąją šių komandų akistatą gana lengvai rezultatu 82:49 laimėjo „spartiečių“ kolektyvas. Nors atsakomojoje dvikovoje „Spartos“ dubleriai pelnė lygiai tiek pat taškų (82), tačiau skylės gynyboje neleido pasiekti dar vienos pergalės.

Pustrečio kėlinuko aikštėje vyko apylygė kova, vis tik, sužaidus kiek daugiau nei 25 min. traumą patyrė „Spartos-2“ atstovas Tomas Gaudiešius, kuris nebegalėjo tęsti rungtynių.

Kadangi „spartiečiai“ į rungtynes buvo atvykę vos penkiese iškritus komandos nariui liko mažumoje. Tuo pasinaudoję „LT BC-2“ krepšininkai perėmė iniciatyvą į savo rankas, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 100:82.

„LT BC-2“: Vytautas Opulskis (5 rez.perd.) ir Ugnius Petravičius po 21, Šarūnas Antanavičius (15 rez.perd., 11 per.kam.) 16.

„Sparta-2“: Dainius Aleknavičius (7 rez.perd., 5 per.kam., 9 kld., 11 išpr.praž., 48 naud.balai) 36, Artur Vorobjov (10 atk.kam.) 23.

Įdomu tai, jog įspūdingą trigubą dublį atlikęs nugalėtojų komandos žaidėjas Š.Antanavičius atliko 15 rezultatyvių perdavimų ir perėmė 11 kamuolių, o tai – nauji BLKL Londono grupės rekordai.

Nelengvai

Antrojoje sekmadienio akistatoje ginklus surėmė „Viesulo BC“ (8-3) ir „BC Vilkų“ (2-9) kolektyvai, o pergalę rezultatu 81:54 šventė pirmoji ekipa.

Žiūrint į galutinį rezultatą atrodo, jog šiose rungtynėse intrigos nebuvo, tačiau iš tiesų įvykiai klostėsi gerokai įdomiau.

Pirmajame kėlinuke iniciatyvą savo rankose laikė „Vilkai“, kurie sužaidus dešimt minučių pirmavo (13:12). Nors po trumpos pertraukėlės „Viesulo“ vyrai įsivažiavo, tačiau klampi varžovų gynyba neleido jiems diktuoti savo sąlygų, tad įpusėjus dvikovai rungtynių favoritai turėjo kuklią 3 taškų persvarą (35:32).

Tarsi to būtų maža ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas „Vilkai“ vėl ėmė persekioti varžovus, tad po itin dramatiško trečiojo kėlinuko rezultatas vėl buvo visiškai lygus (49:49).

Vis tik, kuomet jau atrodė, kad laukia labai intriguojanti dvikovos atomazga viskas apsivertė aukštyn kojom. Lemiamą ketvirtį „Viesulas“ pradėjo galingu spurtu 8:0 ir beregint atitrūko į priekį (57:49).

Nors „Vilkai“ į tai atsakė trimis taškais (52:57), tačiau tuomet rungtynių favoritai pridėjo dar vieną pasakišką atkarpą 18:0 po kurios viskas susidėliojo į savo vietas (75:52).

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė išsamų komentarą: „Iškovota pirma pergalė 2018 metais ir tai džiugina. Kita vertus, rungtynės buvo tikrai nelengvos.

Varžovai ilgą laiką kibo į atlapus, tačiau puikiai sužaistas ketvirtasis kėlinukas tapo raktu į pergalę. Susitikimo pradžioje gavom daug mesti laisvi, bet nepataikėm, todėl tris kėlinukus buvo labai nelengva. Tačiau svarbiausia, kad viskas gerai baigėsi.

Dvikovos metu padarėm tik 11 klaidų tad panašu, kad komanda pradeda labiau branginti kamuolį. Tai mane tikrai labai džiugina, nes šis žaidimo komponentas bus labai svarbus pavasarį, kuomet "Viesulas" kovos BLKL ir A.Sabonio taurės atkrintamosiose varžybose.“

„Viesulas“: Laurynas Guokas 22, Modestas Paulauskas (11 atk.kam.) 20, Edvinas Nurutdinovas 18.

„Vilkai“: Egidijus Janulevičius (11 atk.kam.) 18, Robertas Talevičius 12.

Du rekordai

Savaitgalio kovas baigė „Tornado“ (8-3) ir „Greenwitch Royals“ (2-9) komandų dvikova, kurią be didesnio vargo rezultatu 88:53 laimėjo pirmoji ekipa.

Kelią pergalės link nuo gynybos pradėję „Tornado“ vyrai per pirmąją susitikimo dalį praleido vos 13 taškų ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (41:13).

Nors po didžiosios pertraukos Vilius Jastremskas leido daugiau pasireikšti savo atsarginiams krepšininkams, tačiau tai nepadėjo GWR atstovams bent kiek sušvelninti rezultato.

Pavyzdingai žaidę „Tornado“ vyrai ne tik išsaugojo solidžią persvarą, bet ir sugebėjo ją dar labiau padidinti bei nuaidėjus finalinei sirenai šventė didžiausią šio sezono BLKL Londono grupės pergalę.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos treneris Vilius Jastremskas davė trumpą komentarą: „Smagu į Naujus metus žengti su pergale. Pradėjome sunkiai, darėme klaidų, tačiau po to pralaužėm ledus ir sugebėjom pasidaryti neblogą treniruotę. Ačiū varžovams už kovą.“

Tuo tarpu klubo vadovas Dainius Balčiūnas buvo kiek šnekesnis: „Esu patenkintas komandos grįžimu į aikštelę po beveik mėnesio pertraukos. Viskas pavyko - pasibandėme naujus derinius, žaidėme gerai gynyboje, žaidėme kaip komanda, todėl ir lengvai laimėjome.

Stengsimės išlaikyti tai iki sezono galo, nes nuo šiol visos rungtynės labai svarbios, tad stengsimės siekti pergalių.“

„Tornadas“: Audrius Ramonaitis (5 rez.perd.) 33, Lukas Grotkovsky (11 atk.kam.) 13, Titas Žydelis (3/3 dvit.) 9.

„Greenwitch Royals“: Darius Makselė 17, Aivaras Sakurovas (6 rez.perd.) 15.

Įdomu tai, jog varžovus 35 taškų skirtumu įveikęs „Tornadas“ pasiekė ne tik šio sezono BLKL, bet ir klubo didžiausios  pergalės rekordą. Be to, šioje akistatoje V.Jastremsko auklėtiniai perėmė 18 kamuolių ir pakartojo anksčiau du kartus pasiektą klubo rekordą.

A.Sabonio taurės startas

Sekmadienį Visbičiaus mieste startavo A.Sabonio taurės turnyras, kuriame įvyko dvejos Mažosios ir vienerios Didžiosios taurės rungtynės.

Mažosios taurės ketvirtfinalį pradėjo Londono „Bombos“ ir savo aikštėje žaidęs Peterborough „Vyčio“ kolektyvas.

Nors pirmuosius taškus pelnė aikštės šeimininkai, tačiau vėliau svečiai perėmė iniciatyvą ir nė akimirkai neleido varžovams pagalvoti apie pergalę.

Tiesa, trečiojo kėlinuko pabaigoje „Vyčio“ komanda buvo įkaitinusi atmosferą (54:57), tačiau netrukus „Bomba“ pridėjo dar vieną galingą atkarpą bei atstatė saugią persvarą, kurią išlaikiusi iki rungtynių pabaigos šventė pelnytą pergalę rezultatu 84:75.

„Bomba“: Tadas Buivydas 26, Audrius Kubelis (6/7 dvit., 7 rez.perd.), Tomas Gudas ir Vygintas Grigaitis po 15.

„Vytis“: Marius Mickevičius (11 atk.kam., 11 išpr.praž., 33 naud.balai) 26, Deividas Jakštaitis (10 atk.kam., 6 kld.) 24.

O štai antroji A.Sabonio Mažosios taurės akistata buvo gerokai ramesnė. Svečiuose žaidę Londono „Volfo“ vyrai gana greitai atitrūko nuo Bostono „Fighters“ krepšininkų ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (45:19).

Po didžiosios pertraukos „Volfas“ tęsė savo šturmą, tad pagrindinio laiko pabaigoje pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė triuškinamą svečių iš Londono pergalę rezultatu 110:70.

„Volfas“: Donatas Andrulis (8/11 trit., 33 naud.balai) 33, Karolis Stepanavičius (8/8 baud., 33 naud.balai) 30, Irmantas Bernotas 27.

„Fighters“: Jonas Pranevičius 22, Pranas Bubelė (0/6 trit.) 15.

Vienintelėje Didžiosios taurės akistatoje svečiuose žaidę Londono „Kailiai“ neturėjo vargo akistatoje su Visbičiaus „Wizards“ ekipa ir be didesnio vargo pasiėmė bilietą į ketvirtfinalį.

Sužaidus 10 minučių aikštės šeimininkai pirmavo 16:15, tad atrodė, jog bręsta staigmena. Vis tik, BLKL legendų kupina „Kailių“ komanda antrajame ketvirtyje įjungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (43:30).

Po didžiosios pertraukos „Wizards“ krepšininkai dar bandė kabintis į rungtynes, tačiau trečiojo kėlinuko viduryje „Kailiai“ laimėjo kelių minučių atkarpą rezultatu 12:2 po kurios viskas visiems tapo aišku (60:41).

Tad per likusį susitikimo laiką abi komandos sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios įtikinamą „Kailių“ pergalę rezultatu 77:57.

„Kailiai“: Aušridas Petraitis (14 atk.kam., 32 naud.balai) 22, Vytas Degutis 20, Julius Visockas 12.

„Wizards“: Egidijus Revuckas 21, Modestas Dvarvytis 8.