Pirmąjį vasaros savaitgalį "Spartos-2" auksas ir intrigų kupinas sekmadienis

Pirmąjį vasaros savaitgalį "Spartos-2" auksas ir intrigų kupinas sekmadienis 42

Pirmąjį vasaros savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos ketverios rungtynės, po kurių paaiškėjo „London Timber“ taurės čempionai, du „A13 Hire“ taurės pusfinalio dalyviai ir 35+ čempionato reguliariojo sezono nugalėtojai.

Penktadienio vakarą finišavo BLKL-London Timber taurės čempionatas, kuriame aukso medalius iškovojo „Spartos-2“ (3) ekipa trečiosiose finalo rungtynėse 60:57 įveikusi „Viesulo BC“ (1) atstovus ir laimėjusi finalo seriją rezultatu 2-1.

Nors galutinis dvikovos rezultatas tarsi byloja, kad rungtynėse vyravo didžiulė intriga, tačiau viskas buvo kiek kitaip.

Apylygė kova vyko tik pirmajame susitikimo kėlinuke, tačiau vėliau Aušrido Petraičio vedama „spartiečių“ ekipa pabėgo į priekį ir tvirtai laikė susitikimo vadžias savo rankose.

Lemiamo kėlinuko pradžioje „Viesulas“ buvo priartėjęs iki keturių taškų (50:54), tačiau tuomet „Spartos“ dubleriai net keturias minutes išlaikė savo krepšį „sausą“, per tą laiką patys pelnė šešis taškus bei likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes susikrovė dviženklį pranašumą (60:50).

Prie sienos priremti „Viesulo“ vyrai pakilo į lemiamą šturmą ir per likusias kelias minutes pelnė 7 taškus be atsako, tačiau tam, kad būtų galima sukurti stebuklą, reguliariojo sezono nugalėtojams tiesiog pritrūko laiko.

Apmaudų pralaimėjimą patyrusios „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas teigė: „Manau, kad vien tai, jog žaidėme finale yra gerai. Kita vertus, praėjusiame sezone jau buvome pasiekę šį etapą, tad natūralu, jog norėjosi aukso medalio.

Šiandien prametėme daug tritaškių ir manau būtent tai mums labiausiai pakišo koją. Taip pat, darėme pernelyg daug žioplų klaidų.

Vis tik, bendras rezultatas visai neblogas, tad ačiū visiems, kas dirbo su mumis ir vedė komandą į pergales. Taip pat, ačiū BLKL organizacijai už visą šiame sezone įdėtą darbą. Grįšim kitais metais!“

„Sparta-2“: Donatas Paulauskas 18, A.Petraitis (16 atk.kam., 5 rez.perd., 5 per.kam., 8 kld.) 16, Vaidas Valiūnas 9.

„Viesulas“: Edvinas Nurutdinovas (6 rez.perd.) 20, Modestas Paulauskas (11 atk.kam., 5 per.kam., 10 išpr.praž.) 13.

Tai buvo pirmasis auksas „Spartos“ klubo istorijoje, prieš tai geriausias „spartiečių“ pasiekimas buvo 2015 m. iškovota BLKL Mažosios taurės bronza. Tuo tarpu „Viesulo“ ekipa antrus metus iš eilės pralaimėjo finale ir vėl tenkinosi sidabro medalių komplektu.

Sekmadienio vakarą buvo žaidžiamos dvejos „A13 Hire“ taurės ketvirtfinalio akistatos, o pirmojoje ir vėl nepasisekė „Viesulo“ klubo atstovams, kurie turėjo pripažinti „Žalia Balta“ ekipos pranašumą.

Dar pirmajame kėlinuke favoritės statusą turėjusi „Žalia Balta“ ekipa pabėgo į priekį ir įgijo dviženklį pranašumą (23:13).

Nors vėliau „Viesulo United“ krepšininkai kiek pristabdė įsibėgėjusį varžovų lokomotyvą, tačiau tvirtai rungtynių vairą savo rankose laikę „žaliai balti“ išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 79:60 nutiesusią jiems kelią į „A13 Hire“ taurės pusfinalį.

Pasibaigus dvikovai kalbintas „Viesulo United“ ekipos idėjinis vadas Aurimas Burokas teigė, jog kitame sezone šis kolektyvas turėtų parodyti kitą savo veidą: „Manau vyrams reikia kiek padirbėti, nes jiems noro kovoti tikrai netrūksta, tik nusiteikimas ir užsivedimas turėtų būti kitokie.

Šiandien žaidėm prieš kitos grupės nugalėtojus kurių vadas Šaras moka nuteikti savo komandą ir tą jis puikiai padarė, nes žinojo rungtynių svarbą.

Tikrai dalyvausime ir su „Viesulo United“ ekipa kitame mėgėjų lygos sezone. Turim nemažai laiko jam pasiruošti, tad grįšim - stipresni.“

„Žalia Balta“: Šarūnas Dabkevičius (11 atk.kam., 15 rez.perd., 7 kld., 38 naud.balai) 25, Svajūnas Žymančius (7/8 dvit.) 18, Edvinas Navickas (19 atk.kam.) 14.

„Viesulas United“: Evaldas Bernotas ir Valdemaras Budzys po 17.

O štai antrajame ketvirtfinalyje komandoms prireikė net dviejų pratęsimų tam, kad galų gale paaiškėtų, kuri ekipa vertesnė būti tarp keturių stipriausių „A13 Hire“ taurės ekipų.

Reguliariajame sezone vos vieną pergalę šventusi „Alytaus“ komanda geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių įgijo apčiuopiamą 5 taškų pranašumą prieš „LTeam“ atstovus.

Vis tik, po trumpos pertraukėlės pastarieji atkuto ir įpusėjus dvikovai jau patys mėgavosi 5 taškų persvara (24:19).

Tačiau „LTeam“ ekipa lyderės vaidmeniu mėgavosi neilgai. Antroje dvikovos dalyje gynybą prisiminę alytiškiai atstatė pusiausvyrą ir per likusią pagrindinio laiko dalį lyg sutarę petys į petį žygiavo su varžovais.

Sužaidus 40 minučių rezultatas buvo lygus (45:45), o per pirmą papildomą penkių minučių atkarpą abi ketvirtfinalio dalyvės vėl draugiškai pelnė po 2 taškus ir vėl liko nepabaigusios savo broliškos serijos (47:47).

Antrojo pratęsimo pradžioje abu kolektyvai vėl pasikeitė taikliais metimais (49:49), tačiau tuomet „Alytaus“ ekipa netikėtai šovė į priekį ir pelniusi 6 taškus be atsako susikrovė apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (55:49).

Nors „LTeam“ atstovai griebėsi šiaudo ir atsakė Dariaus Gradicko pataikytu tolimu metimu (55:52), tačiau kitoje atakoje alytiškiai išprovokavo varžovų pražangą, o Mindaugas Kaselionis vienu baudos metimu įtvirtino dramatišką savo komandos pergalę rezultatu 56:52.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Saulius Tumosa pasibaigus dvikovai teigė: „Lygūs varžovai teko mums ketvirtfinalyje, tad nieko nuostabaus, jog visas rungtynes niekas nebuvo aišku.

Vienu metu turėjom septynių taškų persvarą, tačiau likus porai minučių ją iššvaistėme, o varžovai ketvirto kėlinuko pabaigą sužaidė tiesiog idealiai ir dar pataikė tritaškį paskutinėm sekundėm.

O pratęsimuose nors ir labai nepataikėm baudų metimų, tačiau laimėjom. Šįkart tiesiog pasisekė, nes varžovai tikrai stiprūs buvo.“

„Alytus“: Mindaugas Kaselionis (1/9 dvit., 11 atk.kam.) 21, Audrius Binkulis (10 atk.kam.) ir Laimius Mikelionis po 10.

„LTeam“: Zenonas Lusas (5 kld.) ir Nikolajus Vasiljevas (8 kld.) po 9.

Po kelių savaičių vyksiančiame „A13 Hire“ taurės pusfinalyje „Alytaus“ ekipa kausis su „Žalia Balta“ atstovais su kuriais jau žaidė pirmajame varžybų etape ir tuomet patyrė triuškinamą nesėkmę (46:82).

Vis tik, kelti baltos vėliavos dzūkams tikrai neverta, nes reguliarusis sezonas yra viena, o bekompromisės atkrintamųjų kovos yra visai kas kita.

Sekmadienio kovas užbaigė dvi stipriausios reguliariojo sezono 35+ čempionato komandos, kurios išsidalino pirmąsias dvi rikiuotės vietas. Kaip ir dera „Top Team 35+“ (5-0) ir „LBC 35+“ (4-1) akistata tikrai buvo verta finalo vardo.

Susitikimą geriau pradėjo „Top Team“ vardo gynėjai (17:12), tačiau antrajame kėlinuke LBC veteranai parodė, kad turi nemažai parako ir po idealios dešimties minučių atkarpos (31 pelnytas taškas) dvikovos pusiaukelę pasitiko patys būdami pirmaujančiųjų vaidmenyje (43:37).

Ilgosios pertraukos metu komandos atgavo jėgas ir trečiajame ketvirtyje pademonstravo tikrą puolimo šou, kurio metu abi kartu sudėjus pelnė net 56 taškus bei likus vienam kėlinukui dar labiau įkaitino atmosferą.

Likus žaisti vieną kėlinuką LBC vis dar turėjo kuklią keturių taškų persvarą (70:66), tačiau svarbiausioje rungtynių atkarpoje „Top Team“ vyrai prisiminė, jog moka gintis ir praktiškai neutralizavę varžovų puolėjus, sugebėjo ne tik išlyginti rezultatą, bet ir sužaidus kiek daugiau nei 32 min. persverti jį savo naudai (75:74)!

Besivejančiųjų vaidmenyje atsidūrę LBC krepšininkai greit pakilo ant kojų, tad iki pat pagrindinio laiko pabaigos aikštėje virė bekompromisė kova.

Likus žaisti pusantros minutės LBC ekipa dar buvo priekyje (83:82), tačiau per likusią rungtynių dalį taškus rinko tik „Top Team 35+“ vyrai, kurie persvėrė rezultatą savo naudai, pabėgo į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 88:83.

Nugalėtojų komandos vadovas Ramūnas Rukšėnas po rungtynių surengtos spaudos konferencijos metu buvo pakylėtas euforijos: „Niekada negalvojau, kad turint gerą trenerį galima taip sužaisti ir nepalūžti psichologiškai.

Dėl to mes ir mylime tą krepšinį už adrenaliną, puikiai sužaistas atkarpas ir galvų nenuleidimą. Sveikinam ir savo draugus LBC atstovus už gerą kovą. Kamuolys apvalus. Tačiau šįkart sėkmė lydėjo mus.“

„Top Team 35+“: Irmantas Bernotas (12 atk.kam., 5 rez.perd., 6 per.kam., 5 kld.) 22, Tomas Kazlauskas (11 atk.kam.) 21, Darius Kalnutis (11 atk.kam., 5 kld.) 20.

„LBC 35+“: Algirdas Matušaitis 34, Andrej Golovin 12.

Kitą penktadienį vyksiančiuose BLKL 35+ čempionato pusfinaliuose „Top Team 35+“ (1) egzaminuos „Anykščių BC“ (4) atstovus, o „LBC 35+“ (2) varžysis su „Gintaro BC“ (3) krepšininkais. Finalinių turnyro kovų ilgai laukti neteks, nes jos vyks jau kitą sekmadienį.