Londone „Kubus United“ akibrokštas, Visbičiuje - monstriškas E.Varpiotas

Londone „Kubus United“ akibrokštas, Visbičiuje - monstriškas E.Varpiotas 25

Šventinis, Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečio, savaitgalis buvo pažymėtas ir už jūrų marių, kur vyko tiek Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) organizuojamų čempionų kovos, tiek proginis jaunimo turnyras Visbičiuje.

Londone

Penktadienio vakarą Londone buvo sužaistos vienerios A.Sabonio Didžiosios taurės rungtynės, kuriose špagas surėmė „Artistų“ ir „Credo“ komandos.

Kaip ir dera, vasario 16-ąją vykusi dvikova prasidėjo šventiškai – abiems komandoms ir žiūrovams giedant Lietuvos himną.

Pasibaigus oficialiai daliai prasidėjo tai, dėl ko visi buvo susirinkę. Nors šios akistatos dalyvės pagrindiniame BLKL čempionate žaidžia skirtinguose divizionuose, tačiau jau nuo pirmųjų susitikimo minučių tapo aišku, jog aiškaus favorito šiose rungtynėse nebus.

Pirmajame kėlinuke kiek geriau atrodė „Credo“ vyrai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo trapią persvarą (12:9). Po trumpos pertraukėlės abi komandos toliau žengė koja kojon, o įpusėjus dvikovai priekyje vis dar buvo „kreditorių“ komanda (27:25).

Visgi, trečiajame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom – kuomet tarsi iš letargo miego pabudę „Artistai“ pelnė beveik tiek pat taškų kiek per pirmus du kėlinukus kartu sudėjus ir ketvirčio pabaigoje išsiveržė į priekį (49:46).

Lemiamame kėlinuke jau vyko tikras nervų karas, tad nieko nuostabaus, jog likus žaisti kiek mažiau pusantros minutės „Artistai“ turėjo vos vieno taško persvarą (64:63).

Vis tik, tuomet Vincas Vainauskas dar pridėjo dvitaškį (66:63), o vėliau vykusioje baudų metimų loterijoje geriau sekėsi „Artistų“ komandai, kuri nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė dramatišką pergalę rezultatu 68:64.

„Artistai“: Mindaugas Valaitis (6 rez.perd.) 17, Evaldas Pacaitis 10, V.Vainauskas 9.

„Credo“: Artur Vorobjov 20, Justinas Muzikevičius (10 atk.kam.) 12.

Didžiulę staigmeną A.Sabonio Didžiojoje taurėje pateikė vien šiam turnyrui BLKL teritorijoje atgimusi „Kubus United“ komanda, kuri įveikė „LBC-Build London“ atstovus ir eliminavo vienus iš favoritų jau aštuntfinalio etape.

Susitikimą geriau pradėjo savo aikštėje žaidę LBC vyrai, kurie pirmajame kėlinuke pirmavo 12:8, o jį baigė turėdami trapią persvarą (18:16). Visgi, po trumpos pertraukėlės svečiai perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas.

Likus  dviem su puse minutės iki antrojo ketvirčio pabaigos Londono ekipa dar buvo priekyje (30:29), tačiau netrukus „Kubus United“ ekipa pelnė net 8 taškus be atsako ir trečiojo kėlinuko pradžioje jau buvo priekyje (37:30).

Nors „LBC-Build London“ atstovai kurį laiką dar išlaikė intrigą, tačiau lemiamame kėlinuke „Kubus United“ įjungė aukščiausią pavarą, atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 73:60.

Nugalėtojų komandos vadovas Žydrūnas Klevinskis neslėpė gerų emocijų: „Visų pirma didelis ačiū komandai, kuri vėl susirinko po 10 mėnesių pertraukos.

Pirmos susitikimo minutės buvo labai sunkios jautėsi įtampa, tačiau antroje rungtynių pusėje  komanda pradėjo geriau gintis, pavyko pagreitinti žaidimą ir viso to pasekoje buvo pasiekta pergalė.

Nors įveikėme tikrai pajėgų varžovą, tačiau manau, jo tai dar nebuvo geriausios mūsų rungtynės!“

Tuo tarpu „LBC-Build London“ ekipos idėjinis vadas Evaldas Navickas pripažino varžovų pranašumą ir linkėjo jiems sėkmės tolimesniame kelyje: „Taurės turnyre favoritų nėra, nes kuomet viskas sprendžiasi vieneriose rungtynėse – visų šansai lygūs. Noriu pasveikinti „Kubus United“ ekipą su pergale ir palinkėti nueiti jai iki pat finalo.

O kas liečia šias rungtynes, tai atrodo, kad jas kaip pradėjom įjungę pirmą pavarą taip ir pabaigėm, niekaip nesuradę būdo kaip įjungti antrąją.

Trūko mūsų didžiųjų žaidėjų po krepšiu ir buvo itin prastas pataikymas. Manau, jog didžiausia mūsų problema visą šį sezoną – mes patys. Vis tik tikiu, kad pavyks žaidėjus užvesti pagrindinio BLKL čempionato atkrintamosioms kovoms.“

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (13 atk.kam.) 17, Eivydas Aleksa 14, Deividas Butkevičius (17 atk.kam.) ir Giedrius Pakalniškis po 11.

„LBC-Build London“: Andrej Golovin 14, Egidijus Janulevičius (16 atk.kam.) 12.

Sekmadienį sužaistos ir vienerios A.Sabonio Mažosios taurės ketvirtfinalio rungtynės, kuriose „LT BC-2“ atstovai be didesnio vargo įveikė „BC Vilkų“ ekipą.

Nors „Vilkai“ laimėjo pirmąjį kėlinuką (12:8), o antrojo pradžioje turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (19:10), tačiau didingesniems žygiams jiems paprasčiausiai pritrūko jėgų.

Pamatę, jog varžovų apsukos mažėja „LT BC-2“ atstovai šovė į priekį ir trečiojo kėlinuko pradžioje išsiveržė į priekį (30:29).

Atsidūrę priekyje „lietuviai“ nebesidairė atgal ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, kuris vienu metu buvo pasiekęs įspūdingą 19 taškų ribą (60:41).

Tiesa, į miško gilumą nuvyti „Vilkai“ dar iššiepė iltis ir kiek priartėjo prie varžovų, tačiau nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė daugiau nei įtikinamą „LT BC-2“ komandos pergalę rezultatu 63:46.

Verta pažymėti, jog pagrindinėse BLKL pirmenybėse „Vilkai“ abu kartus įveikė „LT BC-2“ atstovus, tačiau pastarieji įveikė varžovus, ten kur klysti negalima – taurės turnyre taip pasiekdami labai saldų revanšą.

Pasibaigus dvikovai mintimis noriai pasidalino „BC Vilkų“ kolektyvo vadovas Rimas Zajankauskas, kuris noriai papasakojo apie klubo vidaus reikalus ir ateities planus: „Nors „LT BC-2“ atstovus buvome įveikę reguliariajame sezone, tačiau su šia ekipa tuomet žaidė mūsų vadinama pirma komanda.

Tuo tarpu A.Sabonio taurės turnyrui planavome pristatyti dvi klubo komandas. Įvertinus viską esame patenkinti rezultatu, nes kolektyvas buvo suburtas kone per savaitę.

Manau ir  tolimesnėje ateityje stengsimės turėti dvi komandas, nes dalyvaujant viename ar kitame turnyre gali koreguoti antrosios ekipos sudėtį ir t.t.

Šiuo metu yra daugiau laiko skiriama pagrindinei klubo komandai, nes jau visai greit prasidės BLKL-London Timber taurės atkrintamosios varžybos.“

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas (5 rez.perd.) 18, Vytautas Opulskis 12, Arnas Ivanauskas 10.

„Vilkai“: Deividas Vaišvydas 12, Audrius Šemeta ir Linas Tamulis po 8.

Po kelių savaičių vyksiančiame A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalyje „LT BC-2“ atstovai susigrums su „Volfo“ ekipa.

Savaitgalio kovas, o tuo pačiu ir BLKL-A13 Scaffolding grupės reguliarųjį sezoną užbaigė „Medelyno“ (8-2) ir „Seciro BC“ (3-7) komandų akistata, kurią rezultatu 74:67 laimėjo pirmoji ekipa.

Tris su puse kėlinuko aikštėje vyko apylygė kova, tačiau išryškėjo didžiausia „Seciro“ komandos spraga – trumpas atsarginių suolelis.

Pamatę, jog varžovams ima stigti kvapo „Medelyno“ krepšininkai padidino tempą ir perėmė iniciatyvą į savo rankas.

Nors „Seciro“ ekipa nenuleido rankų ir sugebėjo išlaikyti intrigą iki pat finalinės sirenos, tačiau pergalę sekmadienio vakarą šventė žymiai daugiau jėgų susitikimo pabaigoje išsaugoję „Medelyno“ krepšininkai.

Pasibaigus dvikovai „Seciro“ komandos vadovas Aurimas Čyžas neatrodė labai nusiminęs: „Į rungtynes susirinkome tik penkiese, o šeštas žaidėjas prisijungė tik trečiame kėlinuke.

Kadangi ši dvikova nieko nelėmė turnyrinėje lentelėje, tai keletas žaidėjų nutarė pailsėti, išsigydyti mikro traumas ar tiesiog bent vieną sekmadienį praleisti su šeima.

Buvo gera kova, tiesiog pritrūko „kūnų“, be to varžovai turėjo tris žaidėjus ant suolo, o mes nei vieno. Stengėmės sulėtinti žaidimo tempą, bet tai labai sunku padaryti prieš tokią mobilią komandą kaip „Medelyno“ ekipa.“

„Medelynas“: Mantas Gužys 22, Simas Raupys (15 atk.kam., 5 rez.perd.) 16, Aurimas Karbauskas (5 rez.perd.) 10.

„Seciro“: Tadas Budzeika (7/9 trit.) 23, Aurimas Čyžas (7 rez.perd.) 19.

Visbičiuje

Sekmadienio rytą savaitgalio kovas Visbičiuje pradėjo Peterborough „Odd Socks“ (7-5) ir South Lincs „Dragons“ (10-1) komandos, o pergalę rezultatu 94:82 šventė antroji ekipa.

Susitikimo pradžioje abu kolektyvai žaidė be gynybos, o toks scenarijus buvo žymiai palankesnis „Odd Socks“ krepšininkams, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (33:24).

Visgi, antrajame kėlinuke „Dragons“ krepšininkai suaktyvino gynybą ir išlaikę tokį patį tempą puolime ne tik pavijo varžovus, bet ir įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (52:44).

Po didžiosios pertraukos „drakonai“ nemažino apsukų bei vienu metu buvo įgiję triuškinamą 17 taškų pranašumą (65:48).

Nors svečiai iš Peterborough nekėlė baltos vėliavos ir per likusį susitikimo laiką nebeleido varžovams didinti savo pranašumo, tačiau tai buvo viskas, ką „Odd Socks“ krepšininkams pavyko padaryti šioje dvikovoje.

„Dragons“: Aleksandr Laryn (10 atk.kam., 43 naud.balai) 38, Tadas Zobiela 18, Tomas Vyšniauskas (11/13 baud.) 17.

„Odd Socks“: Arūnas Butkys 18, Andis Caune 16.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje „Dragons“ krepšininkai tritaškius metė net 57,9% taiklumu (9/17 trit.) ir pasiekė naują šio sezono BLKL Visbičiaus grupės rekordą.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse Boston „Fighters“ (6-6) krepšininkai tik po itin atkaklios ir permainingos kovos įrodė savo pranašumą prieš Peterborough „Vyčio“ (4-7) ekipą.

Susitikimo pradžioje „kovotojai“ jautėsi padėties šeimininkais ir įpusėjus dvikovai triuškino varžovus (40:25). Visgi trečiajame kėlinuke „Vyčio“ vyrai atkuto bei per dešimt minučių įmetę net 27 taškus atkūrė rungtynėse intrigą (52:57).

Maža to, lemiamo ketvirčio pradžioje skirtumas tarp komandų ištirpo iki dviejų taškų (55:57). Visgi atmosferai įkaitos iki aukščiausio laipsnio „Fighters“ krepšininkai laimėjo „sausą“ atkarpą rezultatu 10:0 ir išsklaidė bet kokias abejones dėl įtakos sferos šiose rungtynėse (67:55).

Nors „Vyčio“ vyrai nenuleido rankų bei kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, visgi Bostono atstovai žaidė drausmingai, išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 70:60.

„Fighters“: Arentas Jasiūnas (14 atk.kam., 35 naud.balai) 21, Eivydas Kriūnas 16, Mantvydas Paulauskas 13.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (10/12 dvit.) 28, Marius Malijonis 9.

Monstriškai žaidęs Edvardas Varpiotas surinko įspūdingą trigubą dublį, o jo vedama Peterborough „BC Tauro“ (8-3) komanda iškovojo labai svarbią pergalę prieš Wisbech „Wizards“ (9-3) atstovus rezultatu 92:82.

Dviejų turnyro rikiuotės viršuje esančių komandų akistatą geriau pradėjo „burtininkų“ ekipa, kuri po pirmojo kėlinuko buvo priekyje (32:28), o įpusėjus dvikovai pirmavo 53:42.

Visgi antroje dvikovos dalyje darbo ėmėsi „Tauro“ aukštaūgis E.Varpiotas, kuris sustygavo savo ekipos gynybą, pelnė liūto dalį taškų puolime ir padėjo savo komandai ne tik pavyti varžovus, bet ir perimti iniciatyvą į savo rankas.

Lemiamo kėlinuko pradžioje rezultatas dar buvo lygus (71:71), tačiau vėliau „Tauro“ vyrai laimėjo įspūdingą atkarpą rezultatu 19:5 ir likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes susikrovė triuškinamą 14 taškų pranašumą (90:76).

Per likusį susitikimo laiką abi komandos tik tvarkė formalumus, tad dienos herojus E.Varpiotas turėjo dar šiek tiek progų pasigerinti ir taip įspūdingą savo asmeninę statistiką.

Nugalėtojų komandos lyderis šioje dvikovoje pelnė 36 taškus, atkovojo 28 atšokusius kamuolius, išprovokavo 15 varžovų pražangų ir surinko net 58 naudingumo balus.

Pasibaigus dvikovai „Tauro“ komandos vadovas buvo labai laimingas: „Sunkios rungtynės. Daug emocijų ir dar viena svarbi pergalė bei eilinė sensacija mūsų sąskaitoje!

Didžiuojuosi komanda, kuri sugebėjo nepalūžti sunkiu momentu, atsitiesė ir iškovojo jau devintąją pergalę iš eilės. O dar smagiau, jog pavyko pirmą kartą istorijoje įveikti „Wizards“ atstovus.“

Tuo tarpu „Wizards“ ekipos vadovas Mantas Damašauskas tik skėsčiojo rankomis: „Atrodo pirmoje rungtynių pusėje kontroliavome žaidimą ir turėjome apčiuopiamą pranašumą.

Vis tik kryptingas teisėjų darbas (viso buvo sušvilptos net 57 pražangos!!!) praktiškai eliminuojant visą mūsų priekinę liniją, leido varžovų lyderiui karaliauti po lenta, o „Tauro“ komandai – perlaužti rungtynes.“

„Tauras“: E.Varpiotas (28 atk.kam., 15 išpr.praž., 58 naud.balai) 36, Arnoldas Račickas 20, Rokas Arlauskas 10.

„Wizards“: Egidijus Revuckas 32, Žydrūnas Razminas 12.

Tai buvo jau septintoji „Tauro“ pergalė iš eilės leidusi jai įgyti tarpusavio pranašumą prieš „burtininkus“ kovojant dėl antrosios vietos reguliariajame sezone.

Verta pažymėti, jog „Tauro“ ekipos vedlys Edvardas Varpiotas šioje dvikovoje pasiekė tris šios sezono BLKL-Thames Windows grupės rekordus – atkovojo daugiausia atšokusių kamuolių (28), įmetė daugiausiai baudų (16) ir išprovokavo daugiausiai varžovų pražangų (15).

Jaunimo turnyras

Diena prieš, šeštadienį, Visbičiuje vyko Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo šimtmečiui skirtas jaunimo turnyras, kuriame kovojo vietos „Wizards“, Peterborough „Vyčio“ ir Londono „Gintaras BC“ krepšinio akademijų dvylikamečiai.

Geriausiai jaunimo turnyre sekėsi svečiams iš Londono, kurie be didesnio vargo 27:5 įveikė „Vyčio“ bendraamžius, o vėliau net 40:7 nepasigailėjo „Wizards“ ekipos. Antrąją vietą užėmė savo aikštėje žaidęs „Wizards“ jaunimas rezultatu 18:10 palaužęs „Vyčio“ atstovus.