BLKL čempionate monstriški 71 ir 51 naudingumo balo pasirodymai

BLKL čempionate monstriški 71 ir 51 naudingumo balo pasirodymai 13

Sekmadienio popietę Londone ir Visbičiuje startavo 2018-ųjų metų Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) kovos, o pirmąjį savaitgalį buvo sužaisti 7 susitikimai.

Karjeros rungtynes sužaidęs Irmantas Bernotas surinko 51 naudingumo balą, o jo vedama „Volfo“ (8-4) ekipa 2018 metus pradėjo sutriuškindama „Viesulo“ (7-3) ekipą bei susigrąžindama „London Timber“ grupės lyderių poziciją.

Rungtynes geriau pradėjo „Viesulas“, kuris sužaidė nepriekaištingą pirmąjį kėlinuką ir pasibaigus jam pirmavo 31:27.

Po trumpos pertraukėlės „Viesulas“ smaginosi toliau ir antrojo ketvirčio viduryje įgijo didžiausią rungtynėse 7 taškų pranašumą (35:28).

Visgi tuomet viskas apsivertė aukštyn kojom – vos per keletą minučių „Volfo“ vyrai išlygino rezultatą (39:39), o įpusėjus dvikovai jau patys mėgavosi 5 taškų persvara (50:45).

Tarsi to būtų negana „Volfo“ ekipa antrąją susitikimo dalį pradėjo įspūdingu spurtu (11:0) po kurio pasiuntė varžovus į nokdauną (61:45).

Nors „Viesulo“ ekipa nenuleido rankų ir bandė kautis, tačiau puikus I.Bernoto bei Karolio Stepanavičiaus žaidimas neleido „mėlyniesiems“ pakreipti įvykių tėkmės sau naudinga linkme.

Tad pavyzdingai žaidę „Volfo“ vyrai išsaugojo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę rezultatu 99:77.

Triuškinamą nesėkmę patyrusios „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas tik skėsčiojo rankomis: „Nesustabdėm jų lyderio, kuris sumetė tokius metimus, kokių dar nebuvau matęs BLKL pirmenybėse.

Aišku šventės irgi davė savo, nes prieš šias rungtynes turėjom tik vieną treniruotę ir tai į ją ne visi susirinko, nes nebuvo grįžę po atostogų.

Nusileidom stipriam varžovui, tik rezultatas ne toks galėjo būti. Bet yra kaip yra. Dirbsim ir sieksim pergalių toliau.“

„Volfas“: I.Bernotas (6 rez.perd., 51 naud.balas) 41, K.Stepanavičius (6 rez.perd., 7 per.kam., 33 naud.balai) 27, Donatas Andrulis 9.

„Viesulas“: Laurynas Guokas 21, Modestas Paulauskas 19.

Įdomu tai, kad 51 naudingumo balas yra naujas šio sezono BLKL rekordas ir antras geriausias rezultatas BLKL Londono grupės istorijoje. Absoliutus rekordas priklauso Aušridui Petraičiui, kuris pernai metų pavasarį surinko 53 naudingumo balus.

Lengva pergale Naujus metus pradėjo „Sparta-2“ (8-3) kolektyvas, kuris net 31 taško persvara sutriuškino „BC Vilkų“ (2-8) komandą ir atėmė iš „Volfo“ pirmąją turnyro rikiuotės poziciją.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko dviejų lygių varžovų dvikova, kurioje apčiuopiamesnės persvaros nepavyko įgyti nė vienai komandai.

Vis tik, po didžiosios pertraukos „Spartos“ dubleriai įsismagino ir laimėję antrąją rungtynių dalį įspūdingu rezultatu 42:15 dvikovos pabaigoje šventė triuškinamą pergalę rezultatu 81:50.

„Sparta-2“: Vaidas Valiūnas 22, Aušridas Petraitis (20 atk.kam., 7 rez.perd., 33 naud.balai) 18, Artur Vorobjov 15.

„Vilkai“: Nerijus Visneveckas (1/7 dvit.) 11, Egidijus Kvederavičius 9.

Įdomu tai, kad pergalė 31 taško skirtumu „Spartos-2“ ekipai nėra didžiausia šiame sezone, tačiau komandos rekordas pasiektas kitoje statistikos kategorijoje - 114 naudingumo balų yra naujas geriausias „spartiečių“ dublerių rezultatas 2017-2018 m. BLKL pirmenybėse.

Viena vertus sunkiai suvokiamas, kita vertus – tendencingas rezultatas užfiksuotas trečiojoje sekmadienio akistatoje, kurioje „LT BC-2“ (2-8) kolektyvas rezultatu 62:35 sutriuškino „Credo“ (6-5) ekipą ir iškovojo antrąją pergalę šiame sezone.

Nors šiose rungtynėse favoritų statusą turėjo „kreditoriai“, tačiau jau nuo pirmųjų dvikovos minučių savo sąlygas diktavo „LT BC-2“ atstovai.

Jei pirmajame kėlinuke aikštėje dar vyko apylygė kova, tai paskui „LT BC“ dubleriai įsibėgėjo, visiškai išjungė varžovų puolimo mechanizmą ir rungtynių pabaigoje jau mėgavosi žaidimu ramiai planuodami, kur atšvęs įspūdingą 2018 metų pradžią.

Žiūrint į turnyro rikiuotė tokia dvikovos baigtis atrodo daugiau nei netikėta, kita vertus, lygiai prieš metus „Credo“ šventė pergalę 2 taškų (52:50), o pirmojo rato dvikovoje vos vieno taško (75:74) persvara, tad panašu, kad pralaimėjimas „LT BC-2“ ekipai tebuvo laiko klausimas.

Tiesa, vargu ar kas būtų pagalvojęs, jog „kreditoriai“ vieniems iš „London Timber“ grupės autsaiderių nusileis net 27 taškų skirtumu.

Nugalėtojų komandos atstovas Paulius Jocys buvo labai patenkintas: „Pirmose šio sezono tarpusavio rungtynėse gana apmaudžiai pralaimėjome „Credo“ ekipai vos vienu tašku po pratęsimo, tad motyvacijos revanšui tikrai netrūko.

Vyrai žaidė susikaupę ir užsivedę bei puikiai išpildė žaidybinį planą. Žinojome, kad varžovų stiprybė yra galinga priekine linija, o pati ekipa yra viena daugiausiai klystančių BLKL, tad nusprendėme spausti jų gynėjus ir neleisti rengti pozicinių atakų.

Tokia taktika puikiai pasiteisino ir pavyko varžovus priversti suklysti net 39 kartus bei mesti daug neparuoštų metimų.

Pergalė iškovota dėka puikios gynybos ir geros kovos dėl atšokusių kamuolių po savuoju krepšiu. Tikėkimės tokį pat kovingumą ir užsivedimą nusinešime ir į kitas rungtynes.“

„LT BC-2“: Dovydas Rudik (5 kld.) 17, Šarūnas Antanavičius (6 rez.perd., 10 per.kam., 6 kld.) 13, Kevinas Kolesnikovas 10.

„Credo“: Dalius Gedvilas (11 atk.kam.) ir Algimantas Skauronis (10 atk.kam.) po 10.

Beje, šioje dvikovoje buvo pasiektas 1 naujas ir pakartotas 1 buvęs BLKL Londono grupės rekordai: nugalėtojų komandos gynėjas Š.Antanavičius perėmė 10 kamuolių ir pakartojo prieš pusantrų metų Manto Gužio pasiektą rekordą.

Tuo tarpu „Credo“ ekipa pelnė 35 taškus ir pasiekė naują mažiausiai pelnytų taškų BLKL Londono grupėje rekordą.

Savaitgalio kovas baigė dviejų „A13 Scaffolding“ taurėje kovojančių komandų akistata, kurioje „LBC-Build London“ (4-4) ekipa tik po atkaklios kovos palaužė „Seciro BC“ (2-6) atstovus.

Įpusėjus pirmajame kėlinukui priekyje buvo „Seciro“ vyrai (15:9), tačiau į tai LBC vyrai atsakė įspūdinga atkarpa 12:0 po kurios praėjusio sezono čempionai įgijo apčiuopiamą persvarą (21:15).

Atsidūrę pirmaujančiųjų vaidmenyje LBC krepšininkai nebesižvalgė atgal ir per likusį susitikimo laiką tvirtai laikė rungtynių vadžias savo rankose.

Tiesa, likus žaisti dvi su puse minutės „Seciro“ ekipai buvo pavykę atkurti intrigą (54:58), tačiau per likusį dvikovos laiką pasižymėti pavyko tik „LBC-Build London“ atstovams, kurie nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą pergalę rezultatu 60:54.

„LBC-Build London“: Andrej Golovin 12, Audrius Damušis 10, Algirdas Matušaitis ir Andrej Sarko Purkevič po 8.

„Seciro BC“: Vytas Degutis 16, Edvinas Vaupšas 14.

Anksčiausiai į krepšinio aikštelę žengė Visbičiaus grupės komandos, o pirmąsias Naujų metų rungtynes sužaidė vietos „Wizards“ (8-2) ir „Bullets“ (0-10) ekipos.

Kaip ir buvo galima tikėtis turnyro rikiuotės lyderių ir autsaiderių akistata nebuvo labai įdomi, o pergalę rezultatu 98:51 pasiekė „burtininkų“ komanda.

Dvikovos favoritai dar pirmoje susitikimo dalyje sukaupė triuškinamą pranašumą (54:20), tad po didžiosios pertraukos abiems komandoms teliko sutvarkyti likusius formalumus.

„Wizards“: Modestas Dvarvytis 26, Ernestas Lopeta (13 atk.kam.) 16, Evaldas Jurčiukonis 15.

„Bullets“: Mindaugas Mudingis 10, Gvidas Petryla (0/7 trit.) 9.

Iškart po šios dvikovos vyko gerokai įdomesnė akistata, kurioje susigrūmė dvi Peterborough miesto atstovės: „Odd Socks“ (7-3) ir „Vyčio“ (3-6) ekipos.

Rungtynes geriau pradėjo „Odd Socks“ krepšininkai, kurie sužaidus kiek daugiau nei dvi su pusė minutės pirmavo 12:0.

Tiesa, „Vyčio“ vyrai nekėlė baltos vėliavos. Anaiptol, pakilę ant kojų sugebėjo atsakyti beveik tuo pačiu ir pirmąjį kėlinuką baigti turėdami minimalų deficitą (15:16).

Antrajame ketvirtyje „Vyčio“ atstovai gerokai patampė varžovams nervus ir keletą kartų buvo atsidūrę priekyje. Tačiau prie sienos priremta „Odd Socks“ ekipa  padarė išvadas, įjungė aukštesnę pavarą ir įpusėjus rungtynes įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (38:30).

Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ kolektyvas dar bandė priešintis, vis tik gerokai kokybiškesnį krepšinį demonstravę jų oponentai sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą, tačiau gana sudėtingą pergalę rezultatu  72:60.

„Odd Socks“:  Arūnas Butkys 16, Gints Putāns 14, Nils Cincius 9.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (1/9 trit.) 21, Marius Mickevičius ir Hubertas Dekontas po 10.

Tai buvo jau antroji „Odd Socks“ pergalė prieš „Vyčio“ ekipą šiame sezone ir trečioji iš eilės tarpusavio dvikovų istorijoje.

Vienintelį kartą „Vyčio“ vyrai savo varžovus buvo įveikę praėjusio sezono pradžioje, kuomet buvo pasiekta pergalė rezultatu 89:83.

Dar vieną lengvą pergalę šventė „Thames Windows“ grupės lyderė South Lincs „Dragons“ (9-0) komanda, kuri trečiosiose sekmadienio rungtynėse nepasigailėjo Peterborough „Tauras-2“ (1-8) krepšininkų, o nugalėtojų komandos lyderis Eivydas Aleksa surinko 71 (!!!) naudingumo balo ir pasiekė naują BLKL rekordą.

Puikiai dvikovą pradėję „drakonai“ dar pirmajame kėlinuke pademonstravo galingą puolimą ir be didesnio vargo įgijo triuškinamą 21 taško persvarą (28:7).

Nors tuomet favoritai kiek aprimo ir kurį laiką leido varžovams pasimėgauti žaidimu, tačiau po didžiosios pertraukos South Lincs krepšininkai vėl ėmė bausti varžovus „įniršiu ir ugnimi“, tad skirtumas tarp komandų beregint ėmė augti geometrine progresija.

Sužaidus tris kėlinukus „Dragons“ jau pirmavo 32 taškų (82:50), o nuaidėjus finalinei sirenai – įrodė savo pranašumą net 42 taškų skirtumu 108:66.

„Dragons“: E.Aleksa (15 atk.kam., 5 per.kam., 71 naud.balas) 56, Tomas Vyšniauskas ir Haroldas Kapčinskas po 12.

„Tauras-2“: Dalius Varinauskas 16, Pranas Bubelė (11 atk.kam.) ir Arnoldas Račickas po 15.

Fantastiškai rungtyniavęs „Dragons“ lyderis E.Aleksa šiose rungtynėse pasiekė net 5 asmeninius karjeros BLKL rekordus ir 2 visų laikų BLKL rekordus: pelnė daugiausiai taškų (56) ir surinko daugiausiai naudingumo balų (71).