Pirmoji „Credo“ pergalė, A.Sabonio taurės startas ir nepralaimintys lyderiai Londone 57

Savaitgalį Londone ir Visbičiuje įvyko aštuonerios Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) dvikovos ir startavo 2018-2019 m. sezono A.Sabonio taurės turnyras, tad nenuostabu, jog įdomių akcentų buvo tikrai daug, o apie juos visus papasakosime tradicinėje apžvalgoje.

Londone

Penktadienio vakarą susigrūmė absoliuti „A13 Steel“ grupės lyderė „A Team“ (6-0) ekipa ir apie medalius pavasarį galvojantis „Tornado“ (2-3) kolektyvas.

Nors „Tornado“ ambicijos didelės, o sudėtis tikrai nebloga, tačiau dvikovoje su BLKL favoritais Dainiaus Balčiūno vadovaujama ekipa privalėjo nusiimti rožinius akinius.

Sužaidus kiek daugiau nei minutę „Tornado“ vyrai pirmavo 5:0, tačiau netrukus „A Team“ perėmė susitikimo vadžias į savo rankas ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklę persvarą (24:14).

Antrajame kėlinuke „Tornado“ sirgaliai dar turėjo vilčių apie galimą intrigą, tačiau po didžiosios pertraukos „A Team“ vyrai įjungė aukščiausią pavarą, įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau šeštąją pergalę iš eilės – 110:72.

„A Team“: Karolis Stepanavičius (5 per.kam., 7 kld.) ir Algirdas Matušaitis po 22, Mantas Gužys 20.

„Tornadas“: Mantas Šutkus 13, Laimonas Ališauskas 12.

Apie šio sezono „A Team“ ekipos pasirodymus viską pasako „sausa“ statistika – iškovotos 6 pergalės iš tiek pat galimų, varžovai įveikti vidutine 54,5 (!) taško persvara, o per rungtynes komanda vidutiniškai pelno po 117 (!) taškų.

Sekmadienio mūšiai prasidėjo dviejų be pergalių „A13 Steel“ grupėje žengusių komandų akistata, kurioje „Credo“ (1-3) vyrai egzaminavo „Maxx Join Ltd BC“ (0-4) atstovus.

Susitikimo pradžioje vyko apylygė kova, tačiau jautėsi, jog šiokį tokį žaidybinį pranašumą turi „kreditorių“ komanda.

Ši nežymi persvara leido „Credo“ vyrams kontroliuoti rungtynių tempą ir mėgautis pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Jei pirmoje rungtynių dalyje „Maxx Join Ltd“ atstovai dar bandė kabintis, tai po didžiosios pertraukos „Credo“ gana greitai pabėgo į priekį ir pateikė beveik visus atsakymus į svarbiausius vakaro klausimus, o nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pirmąją sezono pergalę rezultatu 76:52.

„Credo“: Dalius Gedvilas (21 atk.kam., 36 naud.balai) 23, Justinas Muzikevičius (15 atk.kam., 5 rez.perd., 32 naud.balai) 18, Andrius Turčinavičius 15.

„Maxx Join Ltd“: Darius Makselė (5/16 trit.) 17, Aivaras Sakurovas (5 rez.perd.) 11.

Pirmojoje šio sezono A.Sabonio taurės akistatoje špagas surėmė Londono „Viesulo-2“ ekipa ir Ramsgate „LTU Team“ atstovai.

Dvikovos favorite laikyta Londono komanda pilnai pateisino savo statusą ir gan greitai atitrūko nuo BLKL organizuojamuose turnyruose debiutuojančių Ramsgate krepšininkų.

Įpusėjus dvikovai „Viesulo-2“ krepšininkai jau pirmavo 42:27, tad visi suprato, kad antroje susitikimo dalyje bus tvarkomi formalumai ir savo minutes rinks mažiau žaidybinio laiko gaunantys abiejų komandų krepšininkai.

Nors komandoms tereikėjo sutvarkyti formalumus, tačiau „Viesulo-2“ ekipa sugebėjo dar labiau padidinti turėtą pranašumą ir be didesnių problemų iškovoti pergalę rezultatu 93:48.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Raktas į pergalę buvo puiki kova dėl atšokusių kamuolių bei greitasis puolimas. Komandai reikėjo pergalės po pralaimėjimo „Bombos“ ekipai praėjusį savaitgalį. Svarbu einam toliau į priekį. Ačiū vyrukams, kurie atvyko ir žaidė.“

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas 23, Remigijus Simaitis (5/5 dvit.) 16, Darius Sidaravičius (10 atk.kam.) 11.

„LTU Team“: Nerijus Liudkevičius (5 kld.) 12, Nerijus Simonavičius 8.

Iškovoję pergalę „Viesulo-2“ krepšininkai žengė į A.Sabonio Mažosios taurės ketvirtfinalį, kuriame varžysis su Londono „TeamLT“ ekipa.

Trijų pralaimėjimų iš eilės seriją pagaliau nutraukė „Artistų“ (2-3) ekipa po sudėtingos ir permainingos kovos įveikusi „Brickson-Medelyno“ (1-3) krepšininkus.

Dvikovos pradžioje „Artistai“ atsuko varžovams šaltą dušą ir sužaidus dešimt minučių turėjo 14 taškų persvarą (23:9).

Skaudų antausį gavę „Brickson-Medelyno“ vyrai po trumpo pertraukėlės akivaizdžiai pagyvino puolimą ir sugebėjo pusiau nurėžti varžovų pranašumą (29:36).

Vis tik, po didžiosios pertraukos karjeros rungtynes BLKL sužaidusio Gideon Lewis  vedami „Artistai“ pradėjo žaisti protingą, išlaikyti krepšinį, kuris leido jiems išsaugoti iniciatyvą ir dvikovos pabaigoje švęsti sudėtingą, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 77:71.

„Artistai“: G.Lewis (20 atk.kam., 6 rez.perd., 40 naud.balų) 25, Aurimas Guiga (13 atk.kam.) 20, Edvinas Valatka (10 atk.kam., 8 kld.) 14.

„Brickson-Medelynas“: Deivydas Šabaras (14 atk.kam.) 20, Andrius Slavinskas (5/6 dvit.) 14.

Beje, tai buvo pirmoji „Artistų“ pergalė prieš „Brickson-Medelyno“ atstovus per penkerias tarpusavio dvikovas.

Be to, iškovoję antrą pergalę „Artistai“ pagerino praėjusio sezono rezultatą (1 pergalė - 9 pralaimėjimai) ir susilygino su 2016-2017 m. sezono pasiekimu, kuomet per 10 žaistų dvikovų buvo iškovotos 2 pergalės.

Savaitgalio kovas baigė dėl vietos „A13 Steel“ grupės elite kovojančios „Viesulo BC“ (3-2) ir „Builders Team BC“ (5-0) komandos.

Nors daugelis šioje dvikovoje tikėjosi intrigos, tačiau „arčiausiai liaudies“ esanti „statybininkų“ komanda leido varžovams pirmaujanti vos kiek daugiau nei minutę ir tai – tik pačioje dvikovos pradžioje.

Tiesa, du su pusė kėlinuko skirtumas tarp komandų nebuvo didelis, bet viskas apsivertė aukštyn kojom trečiojo ketvirčio viduryje, kuomet  „Builders Team“ pelnė net 12 taškų be atsako ir susikrovė triuškinamą pranašumą (66:44).

Per likusį dvikovos laiką „Viesulas“ kovojo bei kiek sumažino varžovų deficitą, vis tik nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 77:68 šventė „statybininkų“ komanda.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Viesulo“ ekipos vadovas Aurimas Burokas kalbėjo trumpai-drūtai: „Pralaimėjom vienai iš stipriausių komandų BLKL pirmenybėse. Nežaidėm taip kaip mokam, nedarėm to ką mokomės treniruotėse, tad belieka pasakyti, kad šįkart laimėjo stipresni.“

„Builders Team“: Vytas Degutis 17, Naglis Morkūnas (5 kld.) 16, Svajūnas Žymančius 14.

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko 25, Tadas Buivydas 18.

Visbičiuje

Vis dar be pralaimėjimų šiame sezone žengia Peterborough „BC Tauro“ (4-0) vyrai, kurie sekmadienį be didesnio vargo rezultatu 73:51 įveikė Boston „Fighters“ (1-3) atstovus ir iškovojo jau ketvirtąją pergalę paeiliui.

Vienvaldžiai „Thames Windows“ grupės lyderiai dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (26:17), o įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (44:22).

Nors po didžiosios pertraukos „kovotojai“ pakilo į kovą ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą (36:49), tačiau lemiamame kėlinuke prisiminę savo puolimo sugebėjimus „Tauro“ vyrai atstatė „status qou“ padėtį ir dvikovą baigė iškovodami daugiau nei įtikinamą pergalę.

„Tauras“: Arūnas Butkys (7 per.kam., 42 naud.balai) 30, Titas Myrovas (5 per.kam.) 13, Martynas Remeika (5 rez.perd.) 11.

„Fighters“: Mindaugas Alseika ir Mantvydas Paulauskas po 13.

Tai buvo jau devintoji šių komandų tarpusavio akistata ir jau šeštoji „Tauro“ pergalė prieš varžovus. Įdomu tai, jog pirmąsias tris dvikovas buvo laimėjusi „Fighters“ ekipa, tačiau nuo 2017 m. kovo mėnesio visus kartus pergales šventė „Tauro“ klubo garbę ginantys vyrai.

Trečią pergalę iš eilės šventė „Kubus United“ (3-1) ekipa po gana permainingos kovos rezultatu 89:69 įveikusi Peterborough „Vyčio“ (2-2) ekipą.

Sužaidus 10 minučių priekyje buvo „Vyčio“ vyrai (23:16), tačiau vėliau svečiai iš Northamptono išsitraukė savo sunkųjį arsenalą, pavijo ir aplenkė varžovus bei pamažu ėmė didinti savo persvarą.

Nors Peterborough atstovai nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pabaigos, tačiau šįkart įtikinamą pergalę šventė kur kas labiau užtikrintą žaidimą pademonstravę „Kubus United“ vyrai.

Pasibaigus dvikovai „Vyčio“ ekipos atstovas Vaidas Abelkis neatrodė labai nusiminęs: „Šiandienos žaidimu buvau patenkintas. Atrodėme daug geriau nei praeitą savaitę. Gaila, kad buvome tik septyniese, o vienas iš lyderių Deivydas jau turėjo keturias pražangas antroje kėlinuko pradžioje.

Antroje susitikimo pusėje pristigome jėgų, kad galėtume rimčiau pakovoti dėl pergalės. Bet didžiuojuosi savo komanda - šiandien ji atidavė visas jėgas ir pasirodė tikrai neblogai.“

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (10 atk.kam.) ir Mindaugas Špukas po 24, Jonas Pranevičius 16.

„Vytis“: Mantas Mikuzis (11 atk.kam.) ir Gvidas Petryla po 14.

Nors Peterborough „Odd Socks“ (0-4) ekipoje fantastiškas rungtynes sužaidė legionierius George Mompoint, tačiau tai nepadėjo jai pasiekti pergalės prieš Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-2) atstovus, kurie įveikė varžovus rezultatu 110:98.

Itin atvirose ir rezultatyviose rungtynėse kurį laiką vyko apylygė kova, o pirmąjį kėlinuką net laimėjo „Odd Socks“ atstovai (25:24).

Vis tik, vėliau lyg uraganas įsisiautėjo „Reapers-LBC“ puolėjai, o Kings Lynn miestelio ekipa pamažu ėmė tolti nuo varžovų.

Įpusėjus dvikovai „Reapers-LBC“ atstovai pirmavo 56:48, o sužaidus tris kėlinukus jau mėgavosi triuškinama 21 taško persvara (92:71).

Lemiamame kėlinuke Peterborough ekipa priminė apie save, tačiau nepakankamai, kad būtų galima atkurti intrigą ir bent pagalvoti apie pergalę.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas (5 per.kam.) 23, Vytautas Girdžius 19, Deividas Narkevič 17.

„Odd Socks“: G.Mompoint (7 kld., 10 išpr.praž., 32 naud.balai) 33, Tadas Jacikas 17.

Sekmadienio kovas užbaigė komandos, kurios praėjusiame sezone žaidė didžiajame BLKL-Thames Windows grupės finale – čempionės titulą ginanti Wisbech „Wizards“ (3-1) ekipa ir gerokai nukraujavęs South Lincs „Dragons“ (1-3) kolektyvas.

Dažniausiai dviejų finalo dalyvių akistatos naujame sezone sukelia tikrą ažiotažą, tačiau „drakonų“ patirti nuostoliai padarė savo.

Nors pirmoje susitikimo dalyje „Dragons“ didžiąją laiko dalį buvo priekyje, o įpusėjus dvikovai mėgavosi ženklia 9 taškų persvara (39:30), tačiau gera pradžia netapo pusiaukele pergalės link.

Ilgosios pertraukos metu išanalizavę varžovų žaidimą ir savo darytas klaidas „burtininkai“ trečiajame kėlinuke sukūrė mažą stebuklą ir vos per dešimt minučių sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir perimti iniciatyvą į savo rankas (61:56).

Lemiamame kėlinuke daugelis tikėjosi grįžtančios intrigos, tačiau žaidimo ritmą pagavę „Wizards“ krepšininkai sulig kiekviena  minute tik vis labiau tolo nuo varžovų, o pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 87:69.

„Wizards“: Egidijus Revuckas 32, Žydrūnas Razminas (13 atk.kam.) ir Dainius Pliuskys po 11.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas (3/12 trit.) 18, Juozas Snieška 15.