Triuškinamos pergalės Visbičiuje ir „spartiečių“ staigmena Londone

Triuškinamos pergalės Visbičiuje ir „spartiečių“ staigmena Londone 102

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaisti 9 susitikimai – septynios reguliariojo sezono dvikovos ir dvi A.Sabonio taurės turnyro akistatos. Įdomių akcentų tikrai netrūko, tad apie viską iš eilės.

Londone

Sekmadienis Londone prasidėjo nuo A.Sabonio Mažosios taurės akistatos, kurioje susigrūmė „TeamLT“ ir „X Team“ komandos.

Prieš porą mėnesių vykusią reguliariojo sezono akistatą po atkaklios kovos buvo laimėjusi „TeamLT“ ekipa, tad ji buvo laikoma nežymia dvikovos favorite. Ir šį statusą visiškai pateisino.

Dar pirmajame kėlinuke „TeamLT“ vyrai pabėgo į priekį (18:11), o antrajame kėlinuke praleidę vos 5 taškus įtvirtino savo pranašumą (28:16).

Po didžiosios pertraukos žaidimas išsilygino, visgi toks scenarijus buvo žymiai palankesnis „TeamLT“ vyrams, kurie išsaugojo įgytą persvarą ir pagrindinio laiko pabaigoje šventė įtikinamą pergalę rezultatu 56:42.

„TeamLT“: Audrius Kubelis (15 atk.kam., 31 naud.balas) 20, Dmitrii Makarenko (5 rez.perd.) ir Justinas Burba po 7.

„X Team“: Algimantas Skauronis (11 atk.kam.) ir Laurynas Guokas (1/8 dvit., 1/6 trit.) po 7.

Iškovoję pergalę „TeamLT“ atstovai prasimušė į A.Sabonio taurės ketvirtfinalį, kuriame vasario 23 d., Londone, susikaus su Peterborough „Baltijos vilkų“ ekipa.

Dar viena A.Sabonio Mažosios taurės ketvirtfinalio dalyve tapo „LT BC-2“ komanda, kuri ganėtinai lengvai 70:53 patiesė „Alytaus“ vyrus.

Įpusėjus dvikovai alytiškiai buvo priekyje 30:28, tačiau po didžiosios pertraukos dzūkų gynybą ėmė trūkinėti per siūles, o tuo pasinaudoję „LT BC“ klubo dubleriai perėmė iniciatyvą, antrąją dvikovos dalį laimėjo net 42:23 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę.

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas (11 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.balai) 20, Andrius Sirutis (5 rez.perd.) 18, Vaidas Radavičius (12 atk.kam.) 17.

„Alytus“: Svajūnas Žymančius (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 17, Domantas Girčys 12.

Kitame varžybų etape, kuris vyks vasario 23 d., Londone „LT BC-2“ vyrai grumsis su Corbys „Cobras“ atstovais.

O štai pagrindiniame BLKL čempionate buvo sukurta viena didžiausių sezono staigmenų, kuomet „Sparta BC“ (3-5) kolektyvas rezultatu 73:63 patiesė iki tol nepralaimėjusią „Builders Team BC“ (7-1) ekipą.

Dvikovą geriau pradėjo „statybininkų“ komanda (15:9), tačiau antrajame kėlinuke „spartiečiai“ įjungė aukštesnę pavarą (24:16), perėmė iniciatyvą į savo rankas ir po nepriekaištingai sužaistos antros susitikimo dalies šventė sensacingą pergalę.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (30 naud.balų) 29, Justas Sakalauskas (5 rez.perd.) 18, Algirdas Jaras (14 atk.kam.) ir Vytautas Rimkus (8 rez.perd.) po 10.

„Builders Team“: Justinas Muzikevičius 16, Aurimas Čyžas (13 atk.kam., 9 rez.perd., 7 kld.) 15.

Verta pažymėti, kad „Builders Team“ garbę ginantys krepšininkai laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių ir pataikė net 10 tritaškių, juos realizuodami įspūdingu 45,4% (10/22 trit.) taiklumu.

Vis tik koją „statybininkams“ pakišo itin prastas pataikymas iš dviejų taškų zonos (16/43 dvit., 37,2%) ir agresyvumo stoka, kurią puikiai parodo vos 3 mesti baudų metimai.

Jau ketvirtą pergalę iš eilės į savo sąskaitą įsirašė „Rimluvos“ (6-1) kolektyvas ganėtinai lengvai palaužęs šiemet niekaip savojo veido nerandančius „Viesulo BC“ (1-5) atstovus.

Pirmoje dvikovos dalyje aikštėje vyko lygi kova, o įpusėjus rungtynėms „Viesulas“ buvo priekyje 37:36, tačiau po didžiosios pertraukos rungtynių vairą į savo rankas perėmė „Rimluvos“ komanda.

Trečiajame kėlinuke „Viesulo“ vyrai dar bandė alsuoti varžovams į nugaras, visgi lemiamame kėlinuke „Rimluva“ netikėtai spurtavo, pabėgo į priekį ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpuku šventė pergalę rezultatu 80:69.

Nugalėtojų komandos treneris Eimantas Leonovas davė trumpą komentarą: „Pirmiausia visus su Naujais metais ir pergale!

Linkiu visiems žaidėjams nepatirti traumų ir labiau pasitikėti teisėjais. Šiandienos rungtynės buvo atkaklios, kaip ir tikėjomės, bet mes protingiau sužaidėm dvikovos pabaigą, nes išnaudojom savo ūgio pranašumą.“

Nedaugžodžiavo ir „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas, kuris teigė: „Mūsų žaidimas buvo banguotas, nes du kartus panaikinom 14 taškų deficitą. O rungtynių pabaigoje mums tiesiog pritrūko tikslumo ir galbūt jėgų.“

„Rimluva“: Algirdas Matušaitis (5 rez.perd.) ir Modestas Krasauskas po 21, Marius Talijūnas (14 atk.kam.) 17.

„Viesulas“: Audrius Ramonaitis 22, Artūras Padriežas (5/12 trit.) 15.

Visbičiuje

Šiaurės Anglijoje esančio Visbičiaus regiono kovos prasidėjo šeštadienį, kuomet ginklus surėmė dėl Peterborough Bernelių užeigos taurės kovojančios ekipos.

Pirmieji į aikštę žengė pastaruoju metu puikią formą demonstravę Corby „Cobros“ (1-5) vyrai ir Littleport „Žalgirio“ (4-1) atstovai, o pergalę rezultatu 72:64 šventė pastaroji ekipa.

Pirmajame rate „žalgiriečiai“ šventė triuškinamą pergalę 69:52, tad šeštadienio rytą „kobros“ turėjo šiokių tokių ambicijų. Ir jos padarė savo.

Didžiąją dvikovos dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, o įpusėjus rungtynėms favoritės statusą turėjusi „Žalgirio“ komanda turėjo kuklią penkių taškų persvarą (26:21).

Nors po ilgosios pertraukos Littleporto vyrai spurtavo (29:15) bei susikrovė triuškinamą pranašumą (55:36), tačiau lemiamame kėlinuke „kobros“ dar nusprendė pasikandžioti ir sugebėjo ženkliai priartėti prie varžovų, vis tik to buvo maža, kad Corbys atstovai galėtų bent pagalvoti apie pergalę.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn (12 atk.kam., 36 naud.balai) 28, Paulius Adomaitis 17, Renatas Šalkus 7.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis 30, Visvaldas Guželis 9.

O štai antrojoje šeštadienio akistatoje buvo pasiektas saldus revanšas, kuomet Wisbech „Tsunami“ (2-3) vyrai po pratęsimo įrodė savo pranašumą prieš Peterborough „Baltijos vilkų“ (1-5) atstovus.

Pirmajame kėlinuke „Tsunami“ atstovai įgijo 11 taškų pranašumą (22:11), tačiau po trumpos pertraukėlės „Baltijos vilkai“ atstatė pusiausvyrą (31:31).

Antrojoje susitikimo dalyje abi komandos žengė petys į petį, tad nieko nuostabaus, kad ištiksėjus pagrindiniam laikui švieslentė vis dar rodė lygybę – 59:59.

Papildomo penkių minučių atkarpos metu brolybė baigėsi, o daugiau jėgų turėję „Tsunami“ vyrai gana greitai atitrūko ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę – 73:68.

„Tsunami“: Irmantas Kukuris 16, Deividas Narkevič (7 rez.perd.) 14, Haroldas Petrauskas 12.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns (10 atk.kam.) 19, Algirdas Pučkys (6 rez.perd., 5 per.kam., 8 kld.) 16.

Sekmadienio kovas pradėjo Visbičiaus regiono gigantų Peterborough „BC Tauro“ (6-0) ir „Kubus United“ (4-2) atstovų akistata.

Nors daugelis laukė įdomios kovos, tačiau kaip LKL pirmenybėse, taip ir čia favoritai neilgai terliojosi su artimiausiais persekiotojais, dar pirmoje dvikovos dalyje įgijo triuškinamą pranašumą (48:31), o po didžiosios pertraukos sutvarkę likusius formalumus šventė įspūdingą pergalę – 101:74.

„Tauras“: Egidijus Revuckas (46 naud.balai) 40, Mindaugas Survila (5 per.kam.) 22, Airidas Šurkus 16.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (15 atk.kam.) ir Giedrius Pakalniškis po 20.

Didesnės intrigos nebuvo ir antrojoje akistatoje, kurioje Peterborough „Vytis“ (3-3) sutriuškino Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-4) atstovus bei pasiekė revanšą už skaudžią nesėkmę (67:81) pirmojo rato akistatoje.

Dar pirmajame kėlinuke Piterboro atstovai įgijo dviženklę persvarą (18:7), kurią dvikovos pusiaukelėje dar labiau padidino (37:21).

Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ vyrai nemažino apsukų, tad trečiojo kėlinuko pabaigoje rungtynių nugalėtojo klausimas tapo aiškus (60:32).

Lemiamame ketvirtyje dvikovos favoritai turėjo vieną uždavinį – išsaugoti didesnį nei 14 taškų pranašumą. Tikslą Piterboro krepšininkai be didesnio vargo pasiekė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Vyčio“ pergalę rezultatu 78:51.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (23 atk.kam., 30 naud.balų) 27, Marius Mickevičius (12 atk.kam., 5 rez.perd. 16, Mantas Mikuzis (13 atk.kam.) 13.

„Reapers-LBC“: Donatas Zakaras (1/7 trit.) 16, Eivydas Kriūnas (3/11 dvit., 1/8 trit.) 13.

Įdomiausiai susiklostė trečioji sekmadienio akistata, kurioje susigrūmė Wisbech „Wizards“ (3-3) vyrai ir South Lincs „Dragons“ (0-6) krepšininkai.

Nors nė vienos pergalės savo kraityje neturintys „drakonai“ buvo akivaizdūs rungtynių autsaideriai, tačiau sugebėjo mesti gana rimtą iššūkį „burtininkų“ kolektyvui.

Didžiąją dvikovos dalį abi komandos žengė greta viena kitos, o po fantastiškai sužaisto trečiojo kėlinuko jo pabaigoje „Dragons“ krepšininkai buvo įgiję trijų taškų pranašumą (57:54).

Visgi lemiamame ketvirtyje „Wizards“ ekipa parodė savo tikrąjį veidą, laimėjo dešimties minučių atkarpą dviženkliu skirtumu (24:14) ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė netikėtai sunkią, tačiau pelnytą pergalę – 78:71.

„Wizards“: Donatas Daubaras 26, Aivaras Abukauskas (17 atk.kam., 37 naud.balai) 25, Žydrūnas Razminas (16 atk.kam., 5 rez.perd.) 10.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas (8/8 baud.) 29, Mindaugas Alseika (11 atk.kam.) 12.