Staigmenų kupinas A.Sabonio taurės turnyro startas ir lyderių pergalės Londone

Staigmenų kupinas A.Sabonio taurės turnyro startas ir lyderių pergalės Londone 99

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko devynerios rungtynės – penkios Londono grupėje ir keturios Visbičiaus regione, kur prasidėjo A.Sabonio taurės turnyro kovos.

Londone

Penktadienio vakarą buvo sužaistos paskutinės BLKL A grupės pirmojo rato rungtynės, kuriose santykius aiškinosi „Builders Team BC“ (5-0) ir „Viesulo BC“ (1-4) komandos.

Turnyro rikiuotės lyderių ir autsaiderių akistatoje ilgą laiką vyko apylygė kova, kurioje nežymia persvara mėgavosi favoritės statusą turėjusi „statybininkų“ komanda.

Likus žaisti 10 minučių „Builders Team“ atstovai pirmavo 9 taškų persvara (57:48), tad „Viesulo“ gerbėjai dar turėjo vilties, kad jų numylėtiniai atkurs intrigą. Vis tik, lemiamo kėlinuko pradžioje „statybininkai“ šovė į priekį, įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė penktą pergalę iš eilės – 87:69.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Pirmą rungtynių pusę žaidėm pakankamai neblogai ir rezultatas buvo apylygis.

Nežinau, kas mums nutiko po pertraukos. Pradėjom daugiau klysti, nepataikem laisvų metimų, tuo tarpu „Builders Team BC“ ekipa gana greitai įgijo dviženklį pranašumą, kurį išlaikė iki rungtynių pabaigos ir iškovojo pelnytą pergalę.“

„Builders Team“: Aurimas Čyžas (6 rez.perd.) 24, Tadas Budzeika (6/10 trit.) 18, Edvinas Vaupšas (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 12.

„Viesulas“: Audrius Ramonaitis 28, Tadas Buivydas 10.

Sekmadienio kovas pradėjo „Sparta BC“ (2-4) ir „Brickson-Medelyno“ (2-4) kolektyvai, kovojantys dėl ketvirtosios pozicijos turnyro rikiuotėje.

Tie, kas atvyko į šias rungtynes, turėjo likti patenkinti, nes kovos būta įdomios, o pirmaujanti komanda keiteisi kone kas penkias minutes.

Susitikimą geriau pradėjo „Medelyno“ komanda, kuri sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (15:10), tačiau antrajame kėlinuke savo žodį tarė „spartiečiai“ sugebėję ne tik pavyti varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje įgyti šešių taškų persvarą (38:32).

Po didžiosios pertraukos „Brickson-Medelyno“ vyrai atsigavo bei vėl buvo pasiuntę varžovus į nokdauną (56:53), tačiau lemiamame ketvirtyje „Spartos“ ekipa atstatė pusiausvyrą ir protingiau sužaidusi dvikovos pabaigą išplėšė itin svarbią pergalę – 81:78.

Vis tik, iki pilnos laimės „spartiečiams“ kiek pritrūko, nes pirmojo rato akistatoje „Brickson-Medelyno“ komanda šventė pergalę kiek didesne, keturių taškų, persvara (66:62).

„Sparta“: Vytautas Rimkus 30, Rokas Arlauskas (5 rez.perd., 5 kld.) 17, Evaldas Pacaitis 14.

„Brickson-Medelynas“: Samuel Iwueke (11 atk.kam., 5 rez.perd., 35 naud.balai) 30, Samba Thiam (17 atk.kam.) 21.

Stulbinamą, bet taip pat nepakankamai didelį revanšą, pasiekė dėl pirmos vietos B grupėje kovojanti „LT BC-2“ (6-2) komanda, kuri net 24 taškų skirtumu 75:51 sumindė aršiausius savo konkurentus „TeamLT“ (6-2) atstovus ir iškovojo jau penktąją pergalę iš eilės.

Rungtynių baigtis paaiškėjo dar pirmajame kėlinuke, kurį „LT BC-2“ vyrai laimėjo net 17 taškų persvara (25:8).

Nors antrajame ketvirtyje „TeamLT“ atstovai kiek atsigavo ir sugebėjo nežymiai apkarpyti turėtą deficitą, tačiau po didžiosios pertraukos „LT BC-2“ surengė dar vieną galingą spurtą po kurio pasiuntė varžovus į nokdauną (65:34).

Vis tik, iš pirmo žvilgsnio beviltiškoje padėtyje atsidūrę „TeamLT“ atstovai sugebėjo pakilti ant kojų ir pasiekti mažytę pergalę.

Lemiamame ketvirtyje žymiai drausmingiau žaidę B grupės lyderiai sumažino turėtą deficitą iki 24 taškų ir bent jau užsitikrino tarpusavio pranašumą prieš „LT BC-2“ krepšininkus, nes pirmojo rato dvikovą buvo laimėję kiek didesne 26 taškų persvara (71:45).

„LT BC-2“: Vaidas Radavičius (16 atk.kam., 33 naud.balai) 25, Andrius Sirutis 20, Aurelijus Tautkus (15 atk.kam.) 11.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 15, Rasius Briedis (10 atk.kam.) 13.

Įtikinamą revanšą už nesėkmę pirmojo rato akistatoje pasiekė „X Team“ (2-5) atstovai, kurie gerokai didesniu skirtumu nei buvo pralaimėję (66:69) palaužė „Alytaus“ (1-7) vyrus ir privertė varžovus patirti jau penktą nesėkmę iš eilės.

Puikiai rungtynėms pasiruošę „X Team“ atstovai dar pirmajame kėlinuke pradėjo tolti nuo varžovų, o įpusėjus dvikovai jau mėgavosi dviženkle persvara (36:23).

Nors alytiškiai bandė keisti gynybos sistemas ir aktyvinti puolimą, tačiau jų varžovai sekmadienio vakarą buvo negailestingi.

Demonstruodami pavyzdingą krepšinį ir be didesnio vargo atlaikę visus varžovų antpuolius „X Team“ atstovai sugebėjo dar labiau padidinti savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti lengvą pergalę rezultatu – 72:53.

Nugalėtojų komandos kapitonas Irmantas Jaušicas nedaugžodžiavo: „Buvo geros rungtynes, pavyko gerai apsiginti ir puolimas buvo tikrai neblogas, labai džiugu dėl pergalės, kurios tikrai reikėjo tiek mums patiems, tiek mūsų sirgaliams!“

„X Team“: Laurynas Guokas (5 kld.) 18, Algimantas Skauronis (15 atk.kam., 32 naud.balai) 17, Irmantas Jaušicas (6 rez.perd.) 14.

„Alytus“: Žydrūnas Inta (7 kld.) 20, Nerijus Vyšneveckas (5 kld.) 17.

Savaitgalio kovas baigė „Baltų“ (4-4) ir „ViesuloLT“ (2-5) komandos sužaidusios B grupės antrojo rato akistatą.

Prieš kiek daugiau nei mėnesį vykusią pirmąją akistatą triuškinama persvara buvo laimėjusi „Baltų“ ekipa (72:44), tad būtent jai ir buvo klijuojama favoritės etiketė.

Vis tik, kovingoji „ViesuloLT“ komanda įrodė, kad per pastarąsias penkias savaites veltui laiko neleido, metė rimtą iššūkį varžovams ir sužaidus dešimt minučių net buvo priekyje (17:15).

Tiesa, antrajame kėlinuke „Baltai“ perėmė iniciatyvą ir po nepriekaištingos dešimties minučių atkarpos (21:10) įgijo apčiuopiamą persvarą (36:27), tačiau „ViesuloLT“ komanda rėmė varžovus prie sienos verdama juos dirbti dėl kiekvieno pelnomo taško.

Antroje susitikimo dalyje vyko apylygė kova, tad „Baltai“ tiesiog išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę 63:52.

Tuo tarpu „ViesuloLT“ ekipa gali pasidžiaugti nebent tuo, jog per gana trumpą laiką pavyko padaryti didžiulę pažangą ir duoti kovą varžovams, prieš kuriuos visai neseniai buvo patirtas triuškinamas pralaimėjimas, netgi nepaisant to, jog „iš žaidimo“ buvo pataikyti tik 24% (17/69) metimų.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ kapitonas Vytautas Akučka davė trumpą komentarą: „Pirmasis kėlinukas prasidėjo tikrai puikiai, neskubėjom, kamuolys judėjo ir pataikėm laisvus metimus. Paskui pasidavėm varžovų greitam puolimui ir patys pradėjome neapgalvotai žaisti.

Prasidėjo lenktynės, kas greičiau perbėgs aikštelę. Perdegė visa komanda, pradėjome individualiai žaisti. Lemiamame kėlinuke dar bandėme grįžti į žaidimą, bet jau nebebuvo likę laiko. Dėkoju komandai ir varžovams už rungtynes.“

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (11 atk.kam.) 14, Marius Morkūnas 11, Laurynas Saldukas (10 atk.kam.) 8.

„ViesulasLT“: Lukas Morkeliūnas (12 atk.kam., 30 naud.balų) 19, Vytautas Akučka 12.

Visbičiuje

Tuo tarpu Visbičiaus regione sekmadienį startavo A.Sabonio taurės turnyro kovos, kuriose buvo sužaistos po dvi Didžiosios ir Mažosios taurės akistatos.

Ankstų sekmadienio rytą į aikštę žengė dėl Mažosios taurės kovojančios  Peterborough „Baltijos vilkų“ ir Wisbech „Tsunami“ ekipos. Pirmoji komanda šiame sezone dar nebuvo patyrusi pergalės skonio, tad į aikštę žengė su dviguba energija.

Tinkamas nusiteikimas pilnai pasiteisino. Puikiai rungtynes pradėję „Baltijos vilkai“ per du kėlinukus įgijo triuškinamą pranašumą (39:18) ir per likusį susitikimo laiką tik mėgavosi krepšiniu ir laukė finalinės sirenos, kuri paskelbė įtikinamą Piterboro atstovų pergalę rezultatu 71:59.

Kitame varžybų etape „Baltijos vilkai“ vyks į Londoną, kur susitiks su „TeamLT“ ir „X Team“ poros nugalėtoja.

„Baltijos vilkai“: Algirdas Pučkys (6 rez.perd.) 19, Kęstutis Baranauskas (17 atk.kam., 5 kld., 27 naud.balai) 17, Tadas Jacikas 14.

„Tsunami“: Vytautas Sušinskas (10 atk.kam.) 15, Haroldas Petrauskas 14.

O štai antrosiose Mažosios taurės rungtynėse buvo užfiksuota tikra staigmena. Šiuo metu trečią vietą „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje užimanti Peterborough „Vyčio-2“ komanda egzaminavo rečiausiai BLKL Visbičiaus regione laiminčią Corby „Cobras“ komandą ir... patyrė apmaudžią nesėkmę.

Neįvertinę varžovų „Vyčio“ klubo dubleriai priminė savo paties šešėlį, sunkiai rinko taškus ir dažnai klydo gynyboje. Tuo tarpu „kobros“ žaidė savąjį žaidimą, kontroliavo rungtynių eigą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui iškovojo netikėtą, tačiau pelnytą pergalę – 58:48.

Kitame varžybų etape „Cobras“ vyks į Londoną, kur žais su „LT BC-2“ ir „Alytaus“ poros nugalėtoja.

„Cobras“: Visvaldas Guželis 14, Robertas Burba 12, Evaldas Jurčiukonis (5 rez.perd.) 11.

„Vytis-2“: Tomas Saunorius 10, Audrius Gaižauskas ir Rimvydas Kudirka po 9.

Verta pažymėti, kad „Cobras“ komanda pasiekė vos antrą pergalę klubo istorijoje. Įdomu tai, jog pirmoji buvo pasiekta praėjusio sezono starte prieš... tą pačią „Vyčio-2“ ekipą.

O štai Didžiojoje taurėje didesnių siurprizų išvengta, nors iki staigmenos ir čia trūko nedaug. Šiuo metu ketvirtąją vietą užimanti Peterborough „Vyčio“ komanda tik pačioje susitikimo pabaigoje įrodė savo pranašumą prieš pozicija žemiau esančią Kings Lynn „Reapers-LBC“ ekipą ir išplėšė bilietą į ketvirtfinalį.

Beveik visas rungtynes aikštėje vyko lygių varžovų dvikova, kurioje nė vienas kolektyvas nesugebėjo įgyti didesnio nei 5 taškų pranašumo.

Vis tik, lemiamame kėlinuke „Vytis“ nežymiai atitrūko ir nepaisant visų varžovų pastangų išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę – 66:63.

Įveikę varžovus „Vyčio“ atstovai pateko į A.Sabonio Didžiosios taurės ketvirtfinalį, kuriame susigrums su Londono „Builders Team BC“ komanda.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (10 atk.kam., 32 naud.balai) 27, Marius Mickevičius (10 atk.kam.) 13, Mantas Mikuzis (13 atk.kam., 5 kld.) 11.

„Reapers-LBC“: Danail Shamov (10 atk.kam.) 21, Eivydas Kriūnas (14 atk.kam.) 12.

Sąlyginai lengviausią pergalę A.Sabonio taurės aštuntfinalyje šventė Wisbech „Wizards“ atstovai, kurie nesunkiai susitvarkė su South Lincs „Dragons“ atstovais.

Pirmoje dvikovos dalyje dar vyko apylygė kova, tačiau po didžiosios pertraukos „burtininkai“ padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų ir trečiojo kėlinuko viduryje įgijo triuškinamą 16 taškų persvarą (85:69).

Nors „drakonai“ nenuleido uodegų ir kovėsi iki pat susitikimo pabaigos, tačiau „Wizards“ atstovai nesunkiai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę – 87:78.

Kitame varžybų etape „burtininkai“ vyks į Londoną, kur dėl kelialapio į pusfinalį kausis su vietos „Rimluvos“ ekipa.

„Wizards“: Modestas Dvarvytis (6/6 dvit., 32 naud.balai) 28, Donatas Daubaras (5 rez.perd., 5 per.kam., 8 kld.) 24, Dainius Pliuskys 13.

„Dragons“: Valdas Lipskys 40, Laurynas Nagys (6 rez.perd., 7 kld.) 13.