Sensacija Visbičiuje ir ryškėjanti Londono „Mėgėjų grupės“ dėlionė (video)

Sensacija Visbičiuje ir ryškėjanti Londono „Mėgėjų grupės“ dėlionė (video) 107

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko dešimt rungtynių – keturios Londono grupėje, vienerios A.Sabonio taurėje ir penkios Visbičiaus regione. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą santykius aiškinosi dvi „Viesulo“ klubui priklausančios komandos, tai – „Viesulo-2“ (8-4) ekipa ir „ViesuloLT“ (3-9) garbę ginantys vyrai.

Klubo hierarchijoje šie kolektyvai turi skirtingus vaidmenis, tad didelių staigmenų penktadienio vakarą niekas nesitikėjo. Jų ir nebuvo.

Nuo pirmų dvikovos minučių dominavę „Viesulo-2“ vyrai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (15:5), kurį rungtynių pusiaukelėje dar labiau padidino (37:22).

Po didžiosios pertraukos didesnių pokyčių neįvyko, tad „Viesulo“ klubo dubleriai ramiai užbaigė rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę – 70:53.

„Viesulas-2“: Ramūnas Bagdanavičius 17, Dainius Aleknavičius (5 kld.) 12, Raimondas Jonkus (7 rez.perd.) ir Vaidas Liaugminas po 10.

„ViesulasLT“: Andrius Pažėra (5 rez.perd.) 18, Karolis Žutautas (8 kld.) 11.

Iškovoję aštuntąją pergalę „Viesulo-2“ atstovai pakilo į pirmąją turnyro rikiuotės vietą ir dabar viską turi savo rankose. Jei „mėlynai-balti“ laimės abejas likusias rungtynes – jie taps reguliariojo sezono nugalėtojais.

Sekmadienio kovos Londone prasidėjo nuo A.Sabonio Didžiosios taurės akistatos, kurioje susigrūmė „Brickson-Medelyno“ ir „Viesulo BC“ atstovai.

Lapkričio mėnesį vykusią BLKL reguliariojo sezono dvikovą minimalia persvara 81:80 buvo laimėję „Brickson-Medelyno“ vyrai, kurie tuo pačiu yra aukščiau turnyro rikiuotėje, tad būtent pastaroji ekipa buvo laikoma aštuntfinalio poros favorite.

Vis tik, išankstinis statusas sekmadienio vakarą pasirodė nieko vertas. Nuo pat pirmų dvikovos minučių „Viesulo“ krepšininkai šovė į priekį ir pamažu didino savo persvarą, kuri dvikovos pusiaukelėje pasiekė dviženklę ribą (41:29).

Tuo „Brickson-Medelyno“ problemos nesibaigė, nes trečiojo kėlinuko pradžioje „mėlynai-balti“ buvo įgiję triuškinamą 18 taškų pranašumą (49:31).

Nors „Viesulo“ varžovai dar bandė spardytis ir vienu metu buvo apkarpė savo deficitą iki 9 taškų (41:50), tačiau netrukus Aurimo Buroko vadovaujamas kolektyvas vėl spurtavo, susigrąžino dviženklį pranašumą ir išsaugoję jį iki pat finalinės sirenos šventė užtikrintą pergalę – 77:64.

„Viesulas“: Tadas Buivydas 21, Edgaras Bybartas 16, Artūras Padriežas (11 atk.kam.) ir Edvardas Balionis (11 atk.kam.) po 10.

„Brickson-Medelynas“: Samuel Iwueke (13 atk.kam.) 25, Deivydas Šabaras (12 atk.kam.) 12.

Turnyro ketvirtfinalyje „Viesulo“ ekipa varžysis su Peterborough „BC Tauro“ kolektyvu, ši dvikova vyks vasario 22 d., Piterbore.

Įdomu tai, kad praėjusiame sezone „Viesulo BC“ ekipa iš A.Sabonio taurės pasitraukė jau aštuntfinalio etape, o ją eliminavo ne kas kita, o būsima varžovė „Tauro“ komanda. Tad motyvacija revanšui bus milžiniška!

Užtikrintą pergalę sekmadienio popietę šventė „LT BC-2“ (9-4) ekipa, kuri rezultatu 62:53 palaužė „Baltų“ (6-7) kolektyvą ir nutraukė dviejų pralaimėjimų iš eilės seriją.

Dėl aukščiausių vietų reguliariajame sezone kovojanti „LT BC-2“ komanda nuo pat pirmų dvikovos minučių išsiveržė į priekį ir sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą, kuris prieš pat didžiąją pertrauką buvo pasiekęs dviženklę ribą (28:18).

Nors „Baltai“ nepasidavė ir trečiojo ketvirčio viduryje net buvo išlyginę rezultatą (30:30), tačiau netrukus „LT BC-2“ vyrai surengė dar vieną spurtą, atitrūko nuo varžovų ir per likusį rungtynių laiką nebeleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas 18, Andrius Sirutis (6 kld.) 12, Kornelijus Budrys 11.

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (5 rez.perd.) 14, Philip Telling (3/11 dvit.) 8.

Iškovoję 9 pergalę „LT BC-2“ atstovai įsitvirtino antroje turnyro rikiuotės pozicijoje ir yra savo likimo kalviai ir gali kilti dar aukščiau bei pasiekti maksimalų rezultatą, jei paskutinėje pirmojo etapo dvikovoje įveiks „Viesulo-2“ komandą.

Ką tik minėtoji „Viesulo-2“ (9-4) ekipa pati pasistengė padaryti viską, kad susikurtų geriausias sąlygas kovoje dėl reguliaraus sezono nugalėtojos vardo, kuomet sekmadienio popietę gana užtikrintai rezultatu 72:61 palaužė „TeamLT“ (7-6) atstovus.

Pastaruoju metu puikią formą demonstruojantys „Viesulo“ dubleriai galingai pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių jau mėgavosi dviženkle persvara (23:11).

Nors antrajame kėlinuke „mėlynai-balti“ stabtelėjo ir beveik iššvaistė turėtą pranašumą (33:29), tačiau nepriekaištingai sužaista antroji susitikimo dalis leido „Viesulo-2“ ekipai išsaugoti persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti nepaprastai svarbią pergalę.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius trumpai išdėstė pagrindines pergalės priežastis: „Sveikinu komandą su pergale.

Nors ir kontroliavome visas rungtynes, bet „TeamLT“ ekipa nuolat alsavo mums į nugarą. Džiugu, jog nutraukėm net keturių pralaimėjimų iš eilės seriją prieš varžovų ekipą.

Žaidėme su didžiule energija ir užsivedimu, ko pasekoje nusiėmėm puolime daug kamuolių, o tai ir tapo raktu į pergalę.“

„Viesulas-2“: Dainius Aleknavičius (7 rez.perd.) 18, Tomas Pilipavičius (16 atk.kam.) 13, Raimondas Jonkus (5 rez.perd.) ir Darius Sidaravičius po 11.

„TeamLT“: Donatas Ručinskas (10 atk.kam., 5 rez.perd.) 23, Rasius Briedis 10.

Netikėtai lengvą pergalę šventė „ViesuloLT“ (4-9) komanda rezultatu 80:65 palaužusi turnyro rikiuotės kaimynę „Alytaus“ (2-11) ekipą.

Dviejų mėgėjų grupės autsaiderių mūšyje daugelis tikėjosi atkaklios kovos. Tačiau, intriga rungtynėse laikėsi tik pirmajame kėlinuke, kurį „ViesuloLT“ atstovai laimėjo minimalia persvara (20:19).

Visgi tuomet „mėlynai-baltų“ gvardija padidino tempą ir ėmė aritmetine progresija tolti nuo keitimų neturėjusios varžovų ekipos.

Lemiamame kėlinuke „ViesuloLT“ persvara buvo pasiekusi triuškinamą 28 taškų ribą (75:47), tačiau per likusį susitikimo laiką „mėlynai-balti“ riedėjo įjungę laisvą pavarą, o tuo pasinaudoję alytiškiai sugebėjo ženkliai apkarpyti turėtą deficitą ir baigti rungtynes pralaimint garbingu skirtumu.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Vytautas Akučka davė trumpą komentarą: „Visa komanda džiaugiasi pasiekta pergale. Kovojome nuo pirmųjų minučių ir didinome persvarą.

Tik paskutiniame kėlinuke atsipalaidavome ir leidome varžovams prisivyti. Ačiū komandai už pergalę.“

„ViesulasLT“: Vytautas Bujanauskas 29, Lukas Morkeliūnas (26 atk.kam., 9 rez.perd., 5 per.kam., 5 kld., 47 naud.balai.) 22, Vytautas Akučka ir Irmantas Butkus po 7.

„Alytus“: Egidijus Čepulis (15 atk.kam.) ir Domantas Girčys (1/9 trit., 5 rez.perd.) po 17.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad reguliariajame sezone 8-ąją poziciją užėmė praėjusiais metais sidabro medaliu iškovojusi „Alytaus“ ekipa, o septinti rikiuotėje liko „ViesuloLT“ atstovai. Kitų komandų tikslios vietos paaiškės po paskutiniojo, keturioliktojo, turo akistatų.

Visbičiuje

Kaip visuomet šeštadienio ryte kovėsi dėl „Peterborough Bernelių užeigos“ taurės kovojančios komandos, o pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Baltijos vilkų“ (3-6) ir Corby „Cobras“ (1-7) ekipos.

Dviejų turnyro rikiuotės vidutiniokių akistata buvo kaip niekad permaininga ir įdomi. Sužaidus trisdešimt minučių priekyje buvo antrosios pergalės siekiantis „kobrų“ kolektyvas (38:33).

Tačiau lemiamame kėlinuke „Baltijos vilkai“ tiesiog sprogo puolime ir pelnę beveik tiek pat taškų, kiek prieš tai trijuose kartu sudėjus sugebėjo ne tik perimti iniciatyvą, bet ir išplėšti sudėtingą pergalę rezultatu 59:54.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns (16 atk.kam.) ir Kęstutis Baranauskas (16 atk.kam.) po 14, Tadas Jacikas 12.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis (7 per.kam.) 24, Robertas Burba (5 kld.) 10.

Tai buvo trečioji „Baltijos vilkų“ pergalė šiame sezone ir antroji iš eilės. O sėkminga atkarpa leido Piterboro ekipai pakilti į ketvirtąją turnyro rikiuotės vietą.

Ne ką mažiau intrigos buvo ir antrosiose šeštadienio rungtynėse, kuriose Littleport „Žalgirio“ (7-2) kolektyvas tik po labai atkaklios kovos palaužė Peterborough „Vyčio-2“ (4-4) ekipą.

Dvikovos pradžioje žalgiriečiai strigo puolime ir per pirmas dešimt minučių pelnę vos 4 taškus leido varžovams įgyti dviženklę persvarą (4:18).

Vis tik, vėliau Littleporto atstovai atsigavo bei akivaizdžiai pagerinę puolimą sugebėjo ne tik pavyti oponentu, tačiau ir puikiai sužaidę rungtynių pabaigą išplėšti dramatišką pergalę rezultatu 69:65.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn (6 rez.perd.) 29, Paulius Adomaitis (7 rez.perd.) 13, Darius Mišinskas 6.

„Vytis-2“: Audrius Gaižauskas 16, Mantas Gintila 13.

Sekmadienio kovas pradėjo Peterborough „Vyčio“ (3-5) pagrindinė komanda ir be pergalių iki šiol žengusi South Lincs „Dragons“ (1-7) ekipa.

Nors nežymiais rungtynių favoritais buvo laikomi Piterboro atstovai, tačiau jų vairą žymiai tvirčiau laikė pergalės skonio išsiilgę „Dragons“ krepšininkai.

Svečiai iš South Lincs miestelio dar pirmajame kėlinuke įgijo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (21:12) ir per likusią susitikimo dalį neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Nors „Vyčio“ vyrai nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pat susitikimo pabaigos, visgi pergalę rezultatu 75:62 šventė sėkmingai varžovų šturmą atlaikiusi ir pavyzdines rungtynes sužaidusi „drakonų“ komanda.

„Dragons“: Lukas Kleinauskas (12 atk.kam., 33 naud.balai) 30, Tomas Vyšniauskas 22, Marius Pravilionis (5 rez.perd.) 10.

„Vytis“:  Mantas Mikuzis (2/11 trit., 20 atk.kam.) 22, Hubertas Dekontas 17.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse ginklus surėmė „Kubus United“ (6-2) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-6) komandos.

Turnyro rikiuotėje žemiau esanti „Reapers-LBC“ ekipa pirmoje susitikimo dalyje davė rimtą kovą varžovams, o įpusėjus dvikovai net buvo priekyje (42:40).

Tačiau po didžiosios pertraukos „Kubus United“ vyrai nusprendė nebesitaupyti, laimėjo dešimties minučių atkarpą rezultatu 24:11 ir pasiuntė varžovus į nokdauną (64:53).

Lemiamame kėlinuke „Reapers-LBC“ dar bandė atsitiesti, tačiau rungtynių vairą gerokai tvirčiau savo rankose laikiusi „Kubus United“ ekipa ne tik neleido varžovams nė žingsneliu priartėti, tačiau patys nemažino apsukų, dar labiau nutolo ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė eilinę pergalę – 89:72.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (13 atk.kam., 5 kld., 32 naud.balai) 23, Giedrius Pakalniškis (6 rez.perd., 9 kld.) 21, Žygimantas Klevinskis ir Mindaugas Špukas po 12.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas 23, Gerardas Simaitis 14.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione baigė Peterborough „BC Tauro“ (7-1) ir Wisbech „Wizards“ (5-3) komandų akistata, kurioje užfiksuota bene didžiausia šio sezono staigmena.

Pirmoje susitikimo dalyje aikštėje virė rezultatyvi, dviejų lygių varžovų kova, tad nieko nuostabaus, jog įpusėjus dvikovai salėje esanti tablo rodė visišką lygybę (47:47).

Visgi, kuomet daugelis tikėjosi „Tauro“ atgimimo viskas pakrypo kiek kita, netikėta linkme. Trečiajame kėlinuke savo sąlygas ėmė diktuoti ne rungtynių favoritai, o „Wizards“ krepšininkai, kurie tarsi tikri burtininkai ėmė išdarinėti stebuklus ir pradėjo pamažu tolti nuo varžovų.

Likus žaisti dešimt minučių „Wizards“ vyrai turėjo gana kuklią 5 taškų persvarą (71:66), tačiau tuomet kėlinuke Visbičiaus atstovai tarsi pasiuto ir užkūrė oponentams tikrą pirtį.

Lemiamame kėlinuke „burtininkų“ komanda pelnė net 34 taškus, dar labiau padidino savo pranašumą ir iškovojusi pergalę rezultatu 105:91 tapo pirmąja komanda šiame sezone įveikusia turnyro lyderius.

Nugalėtojų komandos vadovas Mantas Damašauskas nepagailėjo laiko ir po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje davė išsamų komentarą: „Dėkoju vyrams už nepaprastą komandinę dvasią! Turėjome tik kelias pilnavertes treniruotes, tačiau kaip matome – jos tiek daug reiškia!

Žaidėme pagirtinai, nes visi supratom, kad mes galim! Nors broko ir netrūko, bet laimėjome lentą, o išnaudoti resursai baudos aikštelėje vertė varžovus atakuoti neypatingai taikliai iš perimetro.

Dar vienas iš esminių pasiteisinusių faktų leisti „Tauro“ žaidėjui Egidijui Revuckui „džiaugtis“ kamuoliu ir atkirsti likusius komandos narius nuo komandinio žaidimo.

Mūsų komandai gerų emocijų pridėjo „Wizards“ šeimos nario Donato Daubaro tapimas tėčiu ir puikus legionieriaus Adriano Dumbrovskio įsiliejimas į komandą! Ačiū visiems „Wizards“ fanams už sveikinimus, su pergale ir Jus!“

„Wizards“: Donatas Daubaras 29, Aivaras Abukauskas (10 atk.kam.) 26, Mantas Damašauskas 13.

„Tauras“:  Egidijus Revuckas (33 naud.balai) 36, Edvardas Varpiotas (11 atk.kam.) 12.