Savaitgalį - naujas BLKL rekordas Visbičiuje ir įdomus sutapimas Londone

Savaitgalį - naujas BLKL rekordas Visbičiuje ir įdomus sutapimas Londone 100

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaista 10 rungtynių po penkias Londono ir Visbičiaus regione, taigi įdomių akcentų tikrai netrūko.

Londone

Penktadienio vakarą buvo sužaistos vienerios rungtynės kuriose „X Team“ (4-5) vyrai grūmėsi su turnyro rikiuotės kaimyne „ViesuloLT“ (2-6) ekipa. Sulig šiomis rungtynėmis finišavo B grupės pirmojo rato kovos.

Nors akis į akį stojo dvi vienodą pergalių balansą turinčios komandos, tačiau jau nuo pirmųjų susitikimo minučių ėmė ryškėti „X Team“ atstovų pranašumas.

Tiesa, pirmoje dvikovos dalyje „ViesuloLT“ kolektyvas dar laikėsi, tačiau po didžiosios pertraukos „X Team“ atstovai padidino apsukas, greit įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 84:47.

Nugalėtojų komandos kapitonas Irmantas Jaušicas buvo labai patenkintas: „Komanda į aikštelę išėjo susikaupusi ir tikrai buvom pasiruošę kovai, todėl pradžioje truputėlį strigome.

Vis tik vėliau suradom savo žaidimą, gerai apsigynėm ir pataikėm metimus. Puiki pergalė, ačiū komandai!“

Tuo tarpu „ViesuloLT“ komandos kapitonas Vytautas Akučka apgailestavo dėl pernelyg didelio padarytų klaidų skaičiaus: „Rungtynės buvo sunkios, padarėme net 30 klaidų, o tai - tikrai neleistina.

Žinojome, kad varžovų pagrindinis ginklas bus metimai iš trijų taškų zonos, tačiau nesugebėjome sugaudyti jų snaiperių. Bandysim taisyti savo klaidas tiek puolime, tiek gynyboje ir siekti pergalių.“

„X Team“: Laurynas Guokas, Vaidas Valiūnas ir Irmantas Jaušicas po 14.

„ViesulasLT“: Andrius Pažėra (6 rez.perd.) 16, Karolis Žutautas 15.

Sekmadienio kovas pradėjo dėl Mažosios taurės kovojančios „LT BC-2“ (7-2) ir „Alytaus“ (1-8) komandos. Nors turnyro rikiuotėje šias ekipas skiria ištisa praraja, tačiau kova aikštelėje užvirė kaip reikiant.

Dvikovą geriau pradėjo alytiškiai, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (17:16), tačiau vėliau iniciatyvą į savo rankas perėmė „LT BC-2“ vyrai ir puikiai sužaidę antrąjį kėlinuką įpusėjus dvikovai jau buvo priekyje (34:31).

Antroje susitikimo dalyje „LT BC-2“ dominavimas tęsėsi toliau, tačiau nepaisant to dvikovos favoritai niekaip nesugebėjo įgyti didesnės nei 8 taškų persvaros.

Maža to, sulaukę progos „Alytaus“ krepšininkai spurtavo ir likus žaisti keturias su puse minutes net išlygino rezultatą (59:59).

Per likusį dvikovos laiką aikštėje vyko tikras nervų karas, kuriame geriau sekėsi „LT BC-2“ atstovams. Turnyro lyderiai kiek drausmingiau sužaidė rungtynių pabaigą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė netikėtai sunkią pergalę rezultatu 65:62.

Tuo tarpu alytiškių komandai tai buvo jau šeštasis pralaimėjimas iš eilės, kuris neleido praėjusio sezono sidabro medalių laimėtojams pakilti iš turnyro rikiuotės dugno.

„LT BC-2“: Andrius Sirutis 20, Vaidas Radavičius (14 atk.kam.) 17, Kevinas Kolesnikovas (6 rez.perd.) 13.

„Alytus“: Žydrūnas Inta (14 atk.kam.) ir Kęstutis Žakelis po 18.

Įdomu tai, kad spalio pradžioje vykusi šių komandų pirmojo rato akistata baigėsi visiškai identišku rezultatu 65:62.

Dramatiška pergale antrojo rato kovas pradėjo „Builders Team BC“ (6-0) ekipa minimalia persvara palaužusi „Brickson-Medelyno“ (2-5) krepšininkus.

Po galingai sužaistos pirmos rungtynių dalies įpusėjus dvikovai „Brickson-Medelyno“ vyrai turėjo trijų taškų persvarą (34:31).

Po didžiosios pertraukas žaidimas išsilygino ir ilgą laiką aikštėje vyko bekompromisis mūšis. Visgi pačioje dvikovos pabaigoje priekinės linijos žaidėjų vedama „Builders Team“ komanda atitrūko nuo varžovų (70:64) ir išsaugojusi įgytą persvarą iki pat finalinės sirenos nuaidėjus jai šventė dramatišką pergalę rezultatu 70:69.

„Builders Team“: Aurimas Čyžas (17 atk.kam., 36 naud.balai) 27, Justinas Muzikevičius (10 atk.kam.) 15, Andrius Simonavičius 8.

„Brickson-Medelynas“: Samuel Iwueke (10 atk.kam.) 25, Marius Adukas (12 atk.kam., 5 per.kam.) 21.

Antrą pergalę per tris savaitgalio dienas ir trečiąją iš eilės šventė „X Team“ atstovai sekmadienio popietę palaužę „Baltų“ (4-5) kolektyvą.

Dar pirmajame kėlinuke „X Team“ komanda įgijo apčiuopiamą 9 taškų persvarą (19:10), kurie po dešimties minučių pavertė dviženkle (34:18).

Nors trečiajame kėlinuke „Baltai“ parodė visiškai kitą savo veidą ir ženkliai apkarpė turėtą deficitą (40:46), tačiau lemiamame ketvirtyje „X Team“ ekipa tarsi prisiminė silpnąsias varžovų vietas, išlaikė saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 63:56.

Pasibaigus dvikovai „X Team“ ekipos kapitonas Irmantas Jaušicas davė trumpą komentarą: „Buvo puiki rungtynių pradžia, gerai gynėmės du kėlinukus ir puolimas veikė, tačiau po pertraukos išėjome į aikštelę perdaug atsipalaidavę, tad varžovai priartėjo ir atkūrė rungtynėse intrigą.

Vis tik, parodėm charakterį ir laimėjom rungtynes. Ačiū sirgaliams, kurie sekmadienius leidžia su komanda!“

„X Team“: Vaidas Valiūnas 19, Aivaras Misiūnas 13, Irmantas Jaušicas (0/5 dvit.) 9.

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (13 atk.kam., 5 per.kam., 8 kld.) 13, Laurynas Saldukas 12.

Savaitgalio kovas baigė intriguojanti dviejų „Viesulo“ klubui priklausiančių komandų akistata, kurioje susigrūmė „Viesulo-2“ (6-2) kolektyvas ir „Viesulo United“ (4-4) ekipa.

Abu komandos turnyro rikiuotėje žengė greta, tad dar prieš prasidedant akistatai buvo galima numanyti, kad sekmadienio vakarą į Sydney Russell Leisure Centre susirinkę žiūrovai turės į ką pažiūrėti. Taip ir buvo.

Pirmoje dvikovos dalyje abi komandos grūmėsi petys į petį, tarsi nenorėdamos viena nuo kitos per daug nutolti.

Pirmieji iniciatyvą parodė „Viesulo-2“ vyrai, kurie antrojo kėlinuko pabaigoje sužaidė nepriekaištingą atkarpą, o trečiąjį ketvirtį pradėję ne ką prastesniu spurtu jo viduryje įgijo dviženklę persvarą (51:38).

Nors „Viesulo United“ komanda nekėlė baltos vėliavos ir kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau viską, ką „jungtiniam“ kolektyvui pavyko padaryti sekmadienio vakarą, tai tik nežymiai sumažinti turėtą deficitą, tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 70:64 šventė „Viesulo-2“ ekipa.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius davė trumpą komentarą: „Sveikinu komandą ir fanus su pergale. Džiugu, jog kontroliavome rungtynes ir neprisileidome varžovų.

Taip pat smagu, jog prie komandos pagaliau prisijungė Ramūnas Bagdanavičius, kuris tikrai padės mūsų ekipai tolimesnėje sezono dalyje.“

„Viesulas-2“: Robertas Nevidomskis (11 atk.kam., 32 naud.balai) ir Raimondas Jonkus po 24, Tomas Žičkus (11 atk.kam.) 8.

„Viesulas United“: Evaldas Bernotas 21, Tomas Morkvėnas (10 atk.kam.) 11.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą Piterbore esančiame Nene Park Academy sporto centre susigrūmė vietos „Vyčio-2“ (3-1) ekipa ir iki tol pralaimėjimo kartėlio nepatyrę Littleport „Žalgirio“ (3-1) vyrai.

Kaip ir dera turnyro rikiuotės lyderių akistatai visą dvikovos laiką kova vyko taškas į tašką, o rungtynių nugalėtojas sprendėsi pačioje pagrindinio laiko pabaigoje.

Likus žaisti kiek daugiau nei dvi minutes rezultatas buvo lygus 69:69, tačiau tuomet „Vytis-2“ išprovokavo varžovų pražangą, o Marius Malijonis dviem baudų metimais išvedė savo ekipą į priekį (71:69).

Netrukus „Žalgirio“ ekipa taip pat privertė varžovus prasižengti, tačiau Aleksandr Laryn pataikė tik vieną baudą ir paliko žalgiriečius besivejančiųjų vaidmenyje (70:71).

Per likusį susitikimo laiką taškus rinko tik „Vyčio“ dubleriai, kuomet dvitaškiu pasižymėjo Andrius Laucius, o baudos metimą pridėjo Aurelijus Lukšas, tad nuaidėjus finalinei sirenai dramatišką pergalę rezultatu 74:70 šventė Piterboro miestelio atstovai.

„Vytis-2“: A.Laucius 20, Gvidas Petryla 15, Rimvydas Kudirka 14.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn 21, Paulius Adomaitis (5 per.kam.) 15.

Iškart po šios dvikovos vykusioje akistatoje susigrūmė praėjusį savaitgalį staigmeną A.Sabonio taurės turnyre pateikusi Corby „Cobras“ (0-4) komanda ir taip pat į taurės ketvirtfinalį netikėtai patekęs Peterborough „Baltijos vilkų“ (1-3) kolektyvas.

Po apylygio pirmojo kėlinuko antrajame vilkai sutankino gynybą, paklaidino joje savo varžovus ir per dešimt minučių įgijo dviženklį pranašumą (32:21).

Nors po didžiosios pertraukos „Cobros“ pagirtinai kovėsi, tačiau viskas, ką Corby miestelio atstovai sugebėjo padaryti šeštadienio popietę, tai tik nežymiai apkarpyti turėtą deficitą.

Tad nuaidėjus finalinei sirenai pergalę rezultatu 60:52 šventė žaidybinę drausmę išlaikiusi ir įgytą persvarą išsaugojusi „Baltijos vilkų“ ekipa.

„Baltijos vilkai“: Algirdas Pučkys 17, Kęstutis Baranauskas 13, Ernestas Banaitis 10.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis 26, Visvaldas Guželis 15.

Sekmadienio kovos prasidėjo nuo dėl Didžiosios taurės besigrumiančių Peterborough „BC Tauro“ (5-0) ir Peterborough „Vyčio“ (2-3) komandų akistatos.

Antrus metus iš eilės į čempionės titulą nusitaikiusi „Tauro“ komanda tik pirmajame kėlinuke leido varžovams alsuoti į nugaras (26:17), tačiau vėliau parodė tikrąją savo jėgą, gana greitai įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę – 83:56.

„Tauras“: Mindaugas Survila (31 naud.balas) 30, Titas Myrovas 17, Arnoldas Račickas (11 atk.kam.) 13.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis 17, Mantas Mikuzis ir Marius Mickevičius po 9.

Gerokai atkakliau klostėsi turnyro rikiuotės kaimynių South Lincs „Dragons“ (0-5) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-3) komandų akistata.

Dvikovą geriau pradėjo fantastišką puolimą pademonstravusi „drakonų“ komanda (32:23). Tačiau antrajame kėlinyje ne ką prastesne taškų rinkimo akcija atsakė „Reapers-LBC“ vyrai, kurie dvikovos pusiaukelėje išsiveržė į priekį (51:48).

Po didžiosios pertraukos Kings Lynn atstovai žaidė protingiau ir drausmingiau, tad sužaidus tris ketvirčius rungtynių jie mėgavosi apčiuopiama 6 taškų persvara (69:63).

Tačiau lemiamame kėlinuke „Dragons“ vyrai atgijo, likvidavo turėtą deficitą, o pačioje pagrindinio laiko pabaigoje net keletą kartų buvo išsiveržę į priekį (83:81, 85:83, 86:85).

Vis tik, likus žaisti 16 sekundžių Arentas Jasiūnas švystelėjo sudėtingą dvitaškį ir išvedė „Reapers-LBC“ komandą į priekį (87:86).

Per likusį dvikovos laiką „Dragons“ dar turėjo keletą progų persverti rezultatą savo naudai, tačiau visi South Lincs atstovų metimai skriejo pro šalį, o nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė dramatišką „Reapers-LBC“ ekipos pergalę – 87:86.

„Reapers-LBC“: Edgaras Lomsargis 27, Edgaras Lomsargis (2/2 trit.) 17, Donatas Zakaras 16.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 38, Valdas Lipskys (1/8 trit.) 19.

Savaitgalio kovas baigė įspūdinga „Kubus United“ (4-1) ir Wisbech „Wizards“ (2-3) akistata, kurioje abi komandos kartu sudėjus pelnė net 214 taškų ir kuri užbaigė pirmojo rato kovas Visbičiaus grupėje.

Jau nuo pat pirmų rungtynių minučių matėsi, kad nė viena ekipa sekmadienio vakarą apie gynybą negalvos. Tiesa, toks žaidimo stilius žymiai parankesnis buvo „Kubus United“ vyrams, kurie dar pirmajame kėlinuke susikrovė 7 taškų persvarą (27:20).

Tiesa, antrajame kėlinuke „burtininkai“ sumažėjo nežymiai priartėti (49:52), tačiau po didžiosios pertraukos „Kubus United“ atstovai buvo tarsi pasiutę ir trečiajame bei ketvirtajame kėlinukuose pelnę po 34 taškus pabėgo nuo varžovų, įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu – 120:94.

Beje, šiose rungtynėse sprogęs nugalėtojų komandos gynėjas Giedrius Pakalniškis atliko net 18 rezultatyvių perdavimų ir pasiekė naują visų laikų BLKL Visbičiaus grupės rekordą.

„Kubus United“: G.Pakalniškis (18 rez.perd., 60 naud.balų) 36, Arnas Maziliauskas 32, Žygimantas Klevinskis 22.

„Wizards“: Aivaras Abukauskas (12 atk.kam., 33 naud.balai) 28, Donatas Daubaras 21.

Sužaidus pusę reguliariojo sezono pirmąją vietą užima Peterborough „BC Tauro“ komanda, antra „Kubus United“ ekipa, treti Kings Lynn „Reapers-LBC“ atstovai, ketvirti žengia Wisbech „Wizards“ vyrai, penktoje vietoje liko Peterborough „Vyčio“ atstovai, o turnyro rikiuotės dugne yra be pergalių žengianti South Lincs „Dragons“ komanda.