Savaitgalį - atkaklių rungtynių virtinė ir pagerinti karjeros rekordai

Savaitgalį - atkaklių rungtynių virtinė ir pagerinti karjeros rekordai 95

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) žaidė tik Londono grupės komandos, tad įvyko vos penkerios rungtynės. Tačiau jose intrigos ir įdomių akcentų buvo pakankamai, kad pavyktų parašyti įdomią apžvalgą. Tad apie viską iš eilės.

Penktadienį buvo užfiksuota didžiausia savaitgalio, o gal net ir viso sezono staigmena. Dviejų dėl Mažosios taurės kovojančių komandų akistatoje „Baltai“ (3-2) sužaidė kone idealias rungtynes ir sugebėjo „išrašyti“ pirmą pralaimėjimą čempionės titulą ginančiai „TeamLT“ (4-1) komandai.

Jau susitikimo pradžioje išryškėjo geresnis „Baltų“ pasiruošimas kovai, tad sužaidus dešimt minučių jie turėjo 12 taškų (18:6) persvarą.

Nors vėliau „TeamLT“ atgaivino savo puolimą, tačiau savo jėgomis patikėję „Baltai“ žaidė užtikrintai, neleido varžovams priartėti ir trečiojo ketvirčio pabaigoje jau mėgavosi triuškinama 16 taškų persvara (54:38).

Lemiamame kėlinuke „TeamLT“ vyrai pakilo į lemiamą šturmą ir sugebėjo kiek apkarpyti turėtą deficitą, tačiau puikiai susikurtas progas išnaudoję „Baltai“ kompensavo spragas gynyboje, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sensacingą pergalę – 70:59.

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (14 atk.kam.) ir Alejandro Moreno po 19, Sergej Maksimov 11.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 18, Donatas Ručinskas (6 rez.perd.) 13.

Sekmadienio kovas pradėjo turnyro rikiuotės dugne tūnanti „X Team“ (1-4) komanda ir „LT BC-2“ (2-2) kolektyvas.

Nepaisant socialinės padėties turnyre kova aikštėje užvirė kaip reikiant. Pirmajame kėlinuke padėties šeimininke buvo „X Team“ komanda, tačiau vėliau – iniciatyvą į savo rankas perėmė „LT BC-2“ garbę ginantys krepšininkai, kurie likusią susitikimo dalį vertė varžovus šokti pagal jų užsakytą muziką.

Likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes „LT BC-2“ atstovai įgijo rekordinę 9 taškų persvarą (69:60), tačiau „X Team“ vyrai nekėlė baltos vėliavos ir pademonstravę išskirtinį kovingumą sugebėjo ne tik priartėti prie varžovų, bet ir likus žaisti 45 sek. išlyginti rezultatą – 73:73.

Pagrindinio laiko pabaigoje įsiplieskusiame nervų kare pergalę galėjo pasiekti tiek viena, tiek kita komanda. Vis tik, šįkart labiau pasisekė „LT BC-2“ atstovams, kurie po Vaido Radavičiaus dvitaškio likus žaisti 5 sek. išsiveržė į priekį ir kitoje atakoje sėkmingai apgynę savo krepšį šventė dramatišką pergalę – 75:73.

Pasibaigus dvikovai „X Team“ komandos kapitonas Irmantas Jausicas neatrodė labai nusiminęs: „Liūdna dėl pralaimėtų rungtynių, buvo tikrai puiki dvikova. Susitvarkėm su klaidom, kurios buvo mūsų problema ankstesnėse rungtynėse, bet klydome gynyboje.

Manau komanda dėjo didelį žingsnį į priekį žaidimo atžvilgiu. Tikrai tikiu kolektyvu ir kad pergalių dar bus ateityje. Turime daug laiko iki kitos dvikovos, kurį bandysime išnaudoti treniruotėms.

Už mūsų pralaimėjimą daug liūdniau yra varžovų komandos lyderio trauma. Labai gaila, kad taip nutiko, tikiuosi jis greit grįš ant parketo, sveikatos Andriui! Ačiū fanams, kurie nepaisant pralaimėjimų vis vien ateina ir palaiko, tai yra labai svarbu mums, ačiū!“

„LT BC-2“: Vaidas Radavičius (21 atk.kam., 39 naud.balai) 23, Kevinas Kolesnikovas (9 rez.perd.) 19, Andrius Sirutis 15.

„X Team“: Vaidas Valiūnas 19, Egidijus Puskis 18.

Ne ką mažesnė drama užvirė ir iškart po to vykusioje akistatoje, kurioje susikovė „Rimluvos“ (2-1) ir „Maxx Join Ltd“ (2-1) kolektyvai.

Iki pat lemiamo kėlinuko vidurio priekyje buvo „Rimluvos“ komanda, kuri tiksliai dirbo gynyboje, pataikė sudėtingus metimus ir trečiojo kėlinuko pradžioje net buvo įgijusi triuškinamą 22 taškų pranašumą (47:25).

Visgi, tai dar nebuvo rungtynių pabaiga. Tarsi iš letargo miego pabudę „Maxx Join Ltd“ krepšininkai pakilo į tokį šturmą, kuris nupūtė nuo kelio visas varžovų gynybines užtvaras ir lemiamo kėlinuko pradžioje leido ne tik išlyginti rezultatą, bet ir išsiveržti į priekį (61:60).

Tačiau, kuomet jau atrodė, jog „Rimluvos“ vyrai palūžo psichologiškai, viskas vėl apsivertė aukštyn kojom. Prie sienos priremti Eimanto Leonovo auklėtiniai atsitiesė, susigrąžino trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė sudėtingą pergalę rezultatu 77:74.

„Rimluva“: Modestas Krasauskas 24, Aurimas Karbauskas 15, Dovydas Rudik (11 atk.kam., 8 rez.perd.) 14.

„Maxx Join Ltd“: Ligitas Kairys 25, Mantas Šutkus 11.

Dramatiškas savaitgalis tęsėsi toliau, kuomet trečiosiose sekmadienio rungtynėse susitiko „Viesulo-2“ (5-0) ir „Alytaus“ (1-4) ekipos.

Nors ginklus surėmė B grupės lyderiai ir autsaideriai, tačiau skirtumo tarp komandų visiškai nesijautė. Pirmus du kėlinukus kova aikštėje vyko taškas į tašką, o dvikovos pusiaukelėje švieslentė rodė visišką lygybę – 31:31.

Iškart po didžiosios pertraukos „Viesulo-2“ ekipa užkūrė varžovams tikrą pirtį ir per dešimt minučių susikrovė dviženklį pranašumą (54:42). Tačiau lemiamame kėlinuke „Alytaus“ vyrai atsigavo ir keletą kartų buvo priartėję iki pavojingos 2 taškų ribos (57:59, 59:61).

Vis tik, ties pavojinga riba vaikščioję „Viesulo“ klubo dubleriai atsilaikė, išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau penktą pergalę iš eilės – 65:61.

Nugalėtojų komandos kapitonas Tomas Žičkus papasakojo apie rungtynėse patirtus sunkumus: „Ką galima pasakyti kalbant apie šios dienos rungtynes? Baisu. Sunkiai sekėsi žaisti varžovų primestą lėtą krepšinį.

Nors vienu metu pavyko užbėgti ir turėjome net 14 taškų persvarą, bet tuomet vėl įsivėlėme į lėtą žaidimą, kuris dar kartą tėškė mus žemyn.

Padarėme daug žioplų klaidų, prasileidom žioplų taškų, bet šiaip taip susitvarkėm su varžovais iškovojome sunkią pergalę.“

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus (6 rez.perd., 6 kld.) 20, Darius Sidaravičius (13 atk.kam.) 14, Tomas Žičkus (10 atk.kam.) ir Robertas Nevidomskis (6 rez.perd.) po 9.

„Alytus“: Nerijus Vyšneveckas (12 atk.kam., 31 naud.balas) 28, Kęstutis Žakelis (8 rez.perd.) 15.

Savaitgalio kovas užbaigė dviejų „Viesulo“ klubui priklausančių komandų akistata, kurioje „Viesulo United“ (3-3) kolektyvas egzaminavo „ViesuloLT“ (1-4) vyrus ir pamokė varžovus įveikdami juos triuškinamu 18 taškų skirtumu.

Šiek tiek aukštesnį statusą vidinėje hierarchijoje turinti „jungtinė“ komanda į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke kurį laimėjo net 20:7.

Nors vėliau aikštėje vis dažniau pasirodydavo „Viesulo United“ rotacijos žaidėjai, tad kova kiek išsilygino, tačiau dvikovos favoritai be didesnio vargo išlaikė saugų atstumą, o po spurto trečiajame kėlinuke – jį dar labiau padidino ir įgijo triuškinamą pranašumą (57:40).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos paskelbusios daugiau nei įtikinamą „Viesulo United“ komandos pergalę rezultatu – 69:51.

Pasibaigus dvikovai „ViesulasLT“ kapitonas Vytautas Akučka išdėstė pralaimėjimo priežastis: „Žaidimas nebuvo toks, kokio tikėjomės. Jau pirmomis rungtynių minutėmis gavome stiprų smūgį, o vėliau visą susitikimo laiką teko vytis varžovus.

Nors trečiame kėlinuke netgi buvome priartėję prie „Viesulo United“ ekipos, bet klaidos mums vėl pakišo koją. Prametėme daug laisvų metimų, kuriuos galėjome realizuoti ir tai atsispindi galutiniame rezultate.“

„Viesulas United“: Arvydas Sinusas ir Egidijus Markevičius po 12, Danius Bratkauskas ir Andrius Turčinavičius po 11.

„ViesulasLT“: Lukas Morkeliūnas (13 atk.kam.) 20, Vytautas Bujanauskas 8.

Įdomu tai, jog šioje dvikovoje „Viesulo United“ narys Rytis Juškys sugebėjo pasiekti du karjeros rekordus – atkovotų kamuolių (7) ir išprovokuotų pražangų (3).