Principinė „Žalgirio“ pergalė ir „Volfo“ antausis Londono grupės lyderiams

Principinė „Žalgirio“ pergalė ir „Volfo“ antausis Londono grupės lyderiams 66

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaista net 11 rungtynių, o kovos vyko trijuose miestuose Londone, Piterbore ir Visbičiuje.

Londono grupės komandos baigė pirmojo rato kovas, po kurių „A13 Steel“ taurės dalyvės pasidalins į dvi pajėgumo grupes, tuo tarpu Visbičiuje sekmadienį kovėsi turnyro rikiuotės lyderiai, kurie padovanojo žiūrovams išskirtinai gražų reginį. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą buvo sužaistas vienas susitikimas, kuriame ginklus surėmė „Credo“ (4-5) ir „Sparta BC“ (2-7) ekipos.

Nors antrajame etape abi komandos žais silpnesniųjų pusėje, tačiau taškų kraitis bus tas pats, tad abiems ekipoms pergalės reikėjo lyg oro.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, vis tik rungtynėms įsibėgėjant „kreditoriai“ įjungė aukštesnę pavarą, ėmė pamažu tolti nuo varžovų, o lemiamo ketvirčio pradžioje susikrovė triuškinamą 23 taškų persvarą (70:47).

Į nokdauną pasiųsti „spartiečiai“ pakilo ant kojų bei pademonstravę pavyzdinį kovingumą prieš pat finalinę sireną buvo atkūrę intrigą (71:77). Visgi tam, kad galėtų sukurti stebuklą „Spartos“ komandai penktadienį paprasčiausiai pritrūko laiko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sunkią „Credo“ pergalę rezultatu 78:73.

„Credo“: Audrius Ramonaitis (6 rez.perd.) 24, Justinas Muzikevičius (14 atk.kam.) 21, Dalius Gedvilas (12 atk.kam.) 12.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (10 atk.kam.), Regimantas Alekna (5 rez.perd.) ir Vaidas Valiūnas po 16.

Sekmadienio kovos Londone prasidėjo sutriuškinimu, kuomet „Bombos“ (6-0) kolektyvas nepasigailėjo „TeamLT“ (3-3) ir šventė įspūdingą pergalę rezultatu 75:32.

Nors „Super mėgėjų“ grupės pirmos bei trečios komandų akistatoje buvo galima tikėtis intrigos, tačiau „Bombos“ ekipa pasistengė, kad ji greitai išgaruotų ir jau pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus į lengvą nokdauną (11:2).

Nors vėliau „TeamLT“ komanda pagyvino puolimą, tačiau to buvo negana tam, kad pasipriešintų įsibėgėjusiai „Bombos“ ekipai.

Dvikovos favoritai sulig kiekviena minute vis labiau didino savo pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau negu įspūdingą pergalę.

Pasibaigus dvikovos „Bombos“ atstovas spaudai atrodė nustebęs: „Buvom pasiruošę labai sunkioms rungtynėms, nes žinojom, kad turėsim trumpą suoliuką, bet tai tik padėjo geriau nusiteikti dvikovai.

Susitikimo pradžioje nesisekė užpulti, bet gerai gynėmės, kas leido laikyti rungtynių kontrolę savo rankose. O labai gerai sužaistas antras ketvirtis, ko gero, nulėmė dvikovos baigtį.“

„Bomba“: Tomas Gudas (6 rez.perd.) ir Audrius Kubelis po 20, Aras Pupšys 11.

„TeamLT“: Donatas Averlingis 10, Justinas Burba 7.

Pasirodymą pirmajame varžybų etape užbaigė „Viesulo BC“ (7-2) kolektyvas sekmadienio vakarą gana lengvai įveikęs „Artistų“ (3-6) pasipriešinimą.

Nežinia, kaip būtų pasibaigusi dvikova, jei „Artistai“ rotacijoje būtų turėję daugiau žmonių. Vis tik, 99% dvikovos laiko penkiais žaidėjais besivertusi ekipa negalėjo mesti rimtesnės kovos turnyro rikiuotėje gerokai aukščiau esantiems varžovams.

Pirmajame kėlinuke nepriekaištingai žaidę „Viesulo“ vyrai įgijo dviženklį pranašumą (26:13), tačiau tuomet kiek sumažino apsukas, o tuo pasinaudoję „Artistai“ apkarpė turėtą deficitą ir įpusėjus dvikovai jau alsavo varžovams į nugaras (38:41).

Po ilgosios pertraukos „Artistai“ kovojo iš paskutiniųjų, tačiau šiek tiek daugiau jėgų turėję „Viesulo“ krepšininkai buvo sekundės dalimi greitesni už oponentus.

To pilnai pakako tam, kad Eridano Lazdausko auklėtiniai susigrąžintų dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęstų įtikinamą pergalę rezultatu 91:78.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Pirmavome beveik visas rungtynes, bet varžovai, nors ir neturėdami rotacijos, visą laiką išlaikė intrigą, kvėpavo mums į nugaras ir neleido atsipalaiduoti.

Smagu, kad pirmąjį varžybų etapą baigėme pergalingai. Esu patenkintas tiek savo komandos žaidimu, nes buvom nesportavę beveik mėnesį, tiek užimama vieta turnyro rikiuotėje. Ačiū sirgaliams už puikų palaikymą.“

„Viesulas“: Tadas Buivydas 20, Aurelijus Jančenko (8 rez.perd., 11 kld.) 19, Vytautas Rimkus 16.

„Artistai“: Samuel Iwueke 29, Samba Thiam (19 atk.kam., 11 išpr.praž.) 22.

Gana nesudėtingą pergalę į savo sąskaitą įsirašė „Tornado“ (6-3) kolektyvas sekmadienio vakarą rezultatu 84:72 palaužusi turnyro rikiuotės dugne esančią „Maxx Join Ltd“ (0-9) ekipą.

Sužaidus dešimt minučių „Tornadas“ triuškino varžovus 22:6, o įpusėjus dvikovai mėgavosi dar įspūdingesne 22 taškų persvara (53:31).

Antroje susitikimo dalyje favoritai jau žaidė tarsi ką tik nuleidę garą, tad „Maxx Join Ltd“ krepšininkai pasispardė, apkarpė turėtą deficitą, tačiau nė akimirkai neprivertė varžovų jaudintis.

Tad „Tornado“ vyrams beliko ramiai užbaigti rungtynes ir nuaidėjus finalinei sirenai į kišenę įsidėti jau šeštąją pergalę šiame sezone.

Nugalėtojų komandos vadovas Dainius Balčiūnas buvo pakilios nuotaikos: „Smagu grįžti į krepšinio aikštelę po ilgos pertraukos. Esu patenkintas pirma susitikimo dalimi.

Po didžiosios pertraukos gal kažkur paskubėjom, prisileidom varžovus per arti, bet iš esmės, kontroliavome rungtynes visas keturiasdešimt minučių, tad viską apibendrinus, džiaugiuosi komandos žaidėjų indėliu į pergalę.

Jau netrukus prasideda antras ratas, kuriame reikės sukaupti visas jėgas kovoje dėl geresnių pozicijų prieš atkrintamąsias. Tam ir ruošimės. Ačiū fanams, kurie susirinko pažiūrėti rungtynių ir aktyviai mus palaikė!“

„Tornadas“: Vilius Akučka 23, Mantas Kesminas (10 atk.kam., 5 rez.perd., 27 naud.balai) 20, Laimonas Ališauskas (5 rez.perd., 5 per.kam., 7 kld.) 18.

„Maxx Join Ltd“: Ligitas Kairys 28, Donatas Kancleris 11.

Savaitgalio kovas baigė „Volfo“ (5-5) ir „Builders Team BC“ (8-1) kolektyvai, kurie sužaidė pirmąją antrojo etapo akistatą.

Gruodžio mėnesį vykusioje pirmojo etapo akistatoje pranašesni buvo „statybininkai“ šventę sudėtingą pergalę 67:59.

Vis tik, atsakomosiose rungtynėse viskas buvo atvirkščiai. Kone stipriausią sudėtį surinkę „Volfo“ vyrai dar pirmajame kėlinuke pasiuntė varžovus „į pavėsį“ įgydami triuškinamą 17 taškų pranašumą (29:17).

Nors „Builders Team“ ekipa bandė kilti ant kojų, tačiau iki šiol nė vieno pralaimėjimo šiame sezone nepatyrusi komanda nesugebėjo išlipti iš duobės ir galėjo tik stebėti varžovų jiems žeriamas krepšinio pamokas.

Tad netikėtai jokio pasipriešinimo negavę „Volfo“ vyrai susitikimo pabaigoje sutvarkė likusius formalumus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įspūdingą pergalę rezultatu 83:60.

„Volfas“: Modestas Krasauskas 23, Artūras Dirsė 15, Irmantas Bernotas 14.

„Builders Team“: Vytas Degutis (9 kld.) 16, Naglis Morkūnas (2/11 trit.) 12.

Visbičiuje

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione pradėjo „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje kovojančios ekipos. Ankstyvą šeštadienio rytą Piterboro salės parketą išbandė vietos „Vytis-2“ (5-2) ir Littleport „Žalgirio“ (5-2) komandos.

Pirmojo rato akistatą gana lengvai rezultatu 76:61 buvo laimėję „Vyčio“ dubleriai, visgi atsakomojoje dvikovoje „žalgiriečiai“ pademonstravo visiškai kitokį savo veidą ir pasiekė saldų revanšą rezultatu 65:59.

Svečiai iš Littleporto pirmavo nuo pirmos iki paskutinės rungtynių minutės. Nors „Vyčio-2“ ekipa pačioje susitikimo pabaigoje buvo priartėjusi iki vieno metimo (59:61), tačiau puikiai su spaudimu susitvarkę „Žalgirio“ krepšininkai išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę.

Nugalėtojų komandos atstovas Tadas Vaitkus buvo labai laimingas: „Sunki pergalė išvargta prieš principinius varžovus. Ačiū „Vyčio-2“ ekipos vyrams už gerą kovą.

Atrodo viskas galėjo būti daug lengviau, bet prametėm labai daug baudų ir daug nepataikėm iš pakankamai dėkingų situacijų po krepšiu.

Bet pergalė yra pergalė ir ji dar saldesnė, kadangi po šios dvikovos išsilygino tarpusavio laimėtų rungtynių balansas!“

Tuo tarpu „Vyčio-2“ ekipos atstovas Marijus Malijonis išvardino komandos problemas: „Sveikiname „Žalgirį“ su pergale. Varžovai tiesiog labiau norėjo laimėti ir tą įrodė aikštelėje. Mūsų komanda yra mažiausiai nuspėjama. Galime laimėti prieš lygos favoritus, tačiau sugebame pralaimėti autsaideriams.

Žaidėme su sau lygiu varžovu, tačiau tam nebuvome pasiruošę. Gynyba vertinčiau visai neblogu balu, tačiau apie puolimą vis dar nieko gero negaliu pasakyti.

Strigome ir turėjome didelių bėdų. Pridėkime per didelį skaičių klaidų ir galutinį rezultatą patys matote. Nors pralaimėjome šią kovą, bet tikrai dar nesudedame ginklų.“

„Žalgiris“: Nils Cincius 20, Kęstutis Palubinskas (16 atk.kam.) 16, Aurimas Židžiūnas 11.

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis (16 atk.kam.) 19, Marius Malijonis (16 atk.kam.) 14.

Šioks toks netikėtumas užfiksuotas ir antrojoje šeštadienio akistatoje, kurioje Peterborough „Baltijos vilkai“ (2-5) rezultatu 70:63 įveikė Wisbech „Wizards-2“ (2-4) ekipą ir šventė antrą pergalę per trejas rungtynes.

Nors „burtininkai“ geriau pradėjo rungtynes ir sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą devynių taškų persvarą (18:9), tačiau vėliau „Baltijos vilkai“ įsibėgėjo, pavijo varžovus bei „lyg iš natų“ sužaidę rungtynių pabaigą (29:16) šventė antrąją sezono pergalę.

Pasibaigus dvikovai kalbintas nugalėtojų komandos vadovas Deividas Toleikis turėjo kuo pasidžiaugti: „Po nesėkmės praėjusį savaitgalį, norėjome atsitiesti, bei atsirevanšuoti „Wizards-2“ ekipai už nesėkmę pirmojo rato dvikovoje.

Rungtynes pradėjome labai vangiai, tad pirma susitikimo pusė buvo sunki. Neapsigynėme, paleidome varžovus į priekį, be to ir mūsų puolimas strigo. Jei ne varžovų klaidos pirmoje rungtynių dalyje galėjome ir skaudžiau nukentėti.

Vis tik, po didžiosios pertraukos pakreipėme susitikimo eigą sau naudinga linkme. Pagerinome gynyba, įsivažiavome puolime ir laimėjome.

Esu labai patenkintas tuo, kaip vyrai nepasidavė ir kovojo iki galo. Visų žaidėjų indėlis buvo labai svarbus, taip pat tai buvo kol kas rezultatyviausios sezono rungtynės. Ženkliai pagerėjęs pataikymas, laimėta kova dėl atšokusių kamuolių padarė savo. Žinoma,  klaidų skaičius galėjo būti mažesnis.

Ačiū vyrams už puikią kovą, šiandien mes tikrai buvome verti pergalės!“

„Baltijos vilkai“: Ramūnas Gamaniukas 13, Algirdas Pučkys (7 kld.) 12, Irmantas Kukuris 11.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas 14, Edvinas Gulbinas 13.

Sekmadienio rytą Visbičiuje susirinkusių žiūrovų laukė tikras krepšinio spektaklis, nes jau pirmosiose rungtynėse susigrūmė turnyro rikiuotės viršuje esančios „Wizards“ (6-3) ir „Kubus United“ (8-1) komandos.

Nors „burtininkai“ šiose rungtynėse pataikė net 15 (!)  tritaškių realizuodami juos fantastišku 50% taiklumu, tačiau to pergalei buvo maža.

Pirmajame kėlinuke abi ekipos žengė koja kojon, tačiau po trumpos pertraukėlės itin aukštą tempą palaikę „Kubus United“ krepšininkai ėmė pamažu tolti ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi 9 taškų persvara (59:50).

Atviras, NBA demonstruojamą antikrepšinį primenantis žaidimas, vyko ir antroje susitikimo dalyje, tad komandos nesigręžiodamos vėlėsi į beprotiškas taškų lenktynes.

Nors „Wizards“ ekipa beveik visą laiką išlaikė intrigą, tačiau „Kubus United“ puolimo mašina nė akimirkai neleido suabejoti savo efektyvumui, tad „Thames Windows“ grupės lyderiai sugebėjo išsaugoti įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 112:103.

Pasibaigus dvikovai „Wizards“ komandos vadovas Mantas Damašauskas papasakojo savo įspūdžius ir atskleidė pikantiškų detalių iš rungtynių: „Apylygėse rungtynėse pataikius 15 tritaškių geru procentu atrodo turi būti didelė paspirtis kovoti dėl pergalės.

Vis tik, prasta gynyba, neatsikovoti kamuoliai suteikiant varžovams antrus šansus tiesiog „žudė" mus. Gaila, kad šiandien koją pakišo traumos: vienas aukštaūgis negalėjo žaisti, antram įpusėjus rungtynėms, atrodo nekaltoje situacijoje, išniro petys.

Taip pat netrūko ir kuriozinių traumų: antro kėlinuko viduryje mūsų ekipos lyderis Egidijus Revuckas po krepšiu kliudė teisėją A.Lazdauską, šis patyrė kelio traumą ir nebegalėjo tęsti rungtynių.“

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (12 atk.kam., 7 per.kam., 37 naud.balai) 28, Jonas Pranevičius 26, Deividas Butkevičius (12 atk.kam.) 18.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (36 naud.balai) 45, Modestas Dvarvytis 15.

Įdomu tai, kad pirmojo rato akistatoje daugiau nei šimtą taškų irgi pelnė abi komandos, o tuomet pergalę rezultatu 102:101 taip pat šventė „Kubus United“ ekipa.

Iš kovos dėl pirmosios pozicijos „Thames Windows“ grupėje nesitraukia Peterborough „BC Tauro“ (8-1) ekipa, kuri antrosiose šeštadienio rungtynėse 94:81 palaužė Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4-5) krepšininkus.

Nors svečiai iš Kings Lynno buvo pasiruošę rungtynėms ir visąlaik alsavo varžovams į nugaras, tačiau „Tauro“ vyrai nuo pat pirmųjų susitikimo sekundžių išsiveržė į priekį ir nė akimirkai neleido „Reapers-LBC“ krepšininkams pasimėgauti pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Trečiojo kėlinuko pabaigoje Peterborough atstovai įgijo triuškinamą 21 taško persvarą (67:46) ir kiek sumažino apsukas, tad „Reapers-LBC“ atstovai sugebėjo garbingai užbaigti rungtynes, tačiau tai buvo viskas, ką svečiams iš Kings Lynno pavyko padaryti sekmadienio popietę.

Pasibaigus dvikovai „Reapers-LBC“ ekipos atstovas spaudai Edgaras Lomsargis davė trumpą komentarą: „Sveikinam „Taurą“ su pergale, kai varžovų komanda nusiima dvigubai daugiau kamuolių visada bus sunku laimėti! Nepaisant pralaimėjimo, esame labai patenkinti savo pasirodymu prieš vieną geriausių komandų lygoje.“

„Tauras“: Arūnas Butkys (13 atk.kam., 43 naud.balai) 36, Edvardas Varpiotas (11 atk.kam.) 15, Kęstutis Palubinskas (10 atk.kam.) 13.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas (5 kld.) 19, Edgaras Lomsargis 16.

Įspūdingą revanšą už nesėkmę pirmojo rato dvikovoje pasiekė South Lincs „Dragons“ (3-6) ekipa net 25 taškų skirtumu rezultatu sutriuškinusi Peterborough „Vyčio“ (3-6) atstovus.

Dvikovos pradžioje aikštėje dar vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke „drakonai“ padidino tempą, atitrūko nuo varžovų ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi dviženkle persvara (48:34).

Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ ekipa buvo šiek tiek priartėjusi, tačiau lemiamame ketvirtyje „Dragons“ vyrai įjungė aukščiausią pavarą, beregint susikrovė triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 93:68.

Pasibaigus dvikovai „Vyčio“ ekipos atstovas Marius Malijonis atskleidė komandos nuotaikas: „Pralaimėjome kelias svarbias rungtynes iš eilės ir tai mus nustūmė ant bedugnės krašto. Komandos moralė yra kojų paduose ir mums verkiant reikia pergalės.

Nėra ką komentuoti, sveikinam varžovus su pergale, o mes privalome grįžti į treniruotes ir pasidaryti išvadas. Reikės surasti jėgų ir viską pradėti iš naujo.“

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas ir Laurynas Nagys po 18, Kęstutis Puleikis 17.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis 23, Adrians Dumbrovskis 16.

Savaitgalio kovas Visbičiuje baigė Boston „Fighters“ (3-6) ir Peterborough „Odd Socks“ (1-8) komandos, o pergalę po itin atkaklios kovos šventė pirmoji ekipa.

Beveik visą susitikimo laiką priekyje buvo „kovotojų“ komanda, tačiau „Odd Socks“ vyrai išlaikė intrigą ir svarbiausius įvykius nukėlė į pačią pagrindinio laiko pabaigą.

Likus žaisti kiek daugiau nei pusantros minutės Peterborough komanda po ilgų kančių išlygino rezultatą ir prispaudė varžovus prie sienos (63:63).

Tačiau per likusį dvikovos laiką pasižymėjo tik Bostono ekipa, kuri pataikė baudą ir dvitaškį, apsigynė ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 66:63.

„Fighters“: Tomas Alseika 21, Valdas Lipskys (2/13 trit.) 20, Mindaugas Alseika (5 kld.) 12.

„Odd Socks“: Tadas Jacikas ir Cristian Govor po 14.