Londone - sunkios lyderių pergalės, Visbičiuje - sezono rekordų liūtis

Londone - sunkios lyderių pergalės, Visbičiuje - sezono rekordų liūtis 98

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko septynios rungtynės, kurios kiek pakoregavo komandų padėtį turnyrinėje lentelėje ir įnešė čempionatui dar daugiau intrigos.

Londone

Vieną didžiausių savaitgalio staigmenų pateikė „Spartos BC“ (1-4) komanda, kuri ganėtinai lengvai palaužė šiame sezone į medalius nusitaikiusią „Maxx Join Ltd“ (2-3) komandą.

Susitikimo pradžioje aikštėje vyko apylygė kova, tačiau antrajame kėlinuke „Maxx Join Ltd“ vyrai įvėlė varžovus į sau parankų žaidimo stilių, uždarė beveik visus kelius savojo krepšio link ir įpusėjus dvikovai mėgavosi dviženkle persvara (35:25).

Tačiau gera pradžia – ne visuomet reiškia pusę atlikto darbo. Ilgosios pertraukos metu išanalizavę savo klaidas „spartiečiai“ antroje dvikovos dalyje parodė visiškai kitą savo veidą ir po idealiai sužaisto trečiojo kėlinuko jo pabaigoje ėmė alsuoti varžovams į nugaras (50:51).

Pajutę, jog varžovas yra įveikiamas, kovingieji „Spartos“ krepšininkai įgavo milžiniško pasitikėjimo savo jėgomis ir lemiamo ketvirčio pradžioje pagaliau atsidūrė priekyje (53:51).

Nors prie sienos remiami „Maxx Join Ltd“ krepšininkai dar buvo susigrąžinę iniciatyvą (55:53), tačiau „spartiečiai“ netrukus surengė dar vieną spurtą rezultatu 10:0, po kurio įgijo apčiuopiamą aštuonių taškų pranašumą (63:55).

Per likusį dvikovos laiką „Maxx Join Ltd“ vyrai dar bandė sukurti stebuklą, tačiau įsibėgėję „Spartos“ krepšininkai nestabdė arklių ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmą sezono pergalę – 76:69.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis 23, Algirdas Jaras (14 atk.kam., 5 per.kam., 31 naud.balas) ir Vytautas Rimkus po 17.

„Maxx Join Ltd“: Mantas Šutkus (15 atk.kam.) 25, Ligitas Kairys (5 rez.perd.) 21.

Sekmadienio kovas pradėjo B grupėje santykius besiaiškinančios „Baltų“ (3-4) ir „Viesulo United“ (4-3) komandos, kurios iki šios akistatos turėjo vienodą pergalių ir pralaimėjimų balansą bei turnyro rikiuotėje žengė viena šalia kitos.

Nors daugelis šiose rungtynėse laukė intrigos, tačiau puikiai dvikovai pasiruošę „Viesulo United“ krepšininkai dar pirmajame kėlinuke pabėgo į priekį (18:9), o per likusį susitikimo laiką sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą ir jo pabaigoje šventė užtikrintą pergalę rezultatu 81:66.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas turėjo kuo pasidžiaugti: „Visų pirma sveikinu visus su dar viena gražia pergale. Smagu matyti, kad žaidžiam, kaip komanda, visi kartu, einame kaip vienas kumštis.

Rungtynes pradėjome galingu spurtu 8:0, o vėliau - išlaikėm stabilų žaidimą iki susitikimo pabaigos, pamažu vis didindami savo pranašumą. Tiesiog smagi pergalė.“

„Viesulas United“: Egidijus Markevičius 22, Tautvydas Buškevičius (13 atk.kam., 25 naud.balai) 16, Andrius Turčinavičius 13.

„Baltai“: Laurynas Saldukas 11, Valerijus Stankaitis (16 atk.kam.) 10.

Antrojoje sekmadienio dvikovoje savotišką staigmeną pateikė „Rimluvos“ (4-1) komanda daugiau nei įtikinama persvara patiesusi „Brickson-Medelyno“ (2-3) vyrus.

Sužaidus dešimt minučių „Rimluva“ turėjo vos vieno taško persvarą (20:19), tačiau antrajame kėlinuke Eimanto Leonovo auklėtiniai spurtavo, pabėgo į priekį ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (43:31).

Į nokdauną pasiųsti „Brickson-Medelyno“ krepšininkai dar bandė kilti ant kojų, tačiau įsibėgėję „Rimluvos“ atstovai sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų, tad jau trečiojo kėlinuko viduryje viskas visiems tapo aišku.

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tik sutvarkė formalumus, o pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas tik įtvirtino įspūdingą „Rimluvos“ pergalę rezultatu 92:54.

Nugalėtojų komandos treneris Eimantas Leonovas davė trumpą komentarą: „Sveikinu komandą ir sirgalius su dar viena pergale.

Džiaugiuosi komandos atsidavimu ir vidine atmosfera. Vyrai gerai kovojo dėl atšokusių kamuolių, puikiai jais dalinosi. Šiandien gerai atrodėme gynyboje, tad natūralu, kad lengviau sekėsi užpulti. Su pergale, vyrai!“

„Rimluva“: Marius Talijūnas (13 atk.kam., 31 naud.balas) 21, Aurimas Karbauskas (10 rez.perd.) 17, Nerijus Anglickis (10 atk.kam.) 16.

„Brickson-Medelynas“: Eugenijus Braknys (6 rez.perd.) 22, Gintaras Varanauskas 11.

Praėjusį savaitgalį apmaudžiai pralaimėję B grupės lyderiams „Viesulo-2“ (5-2) krepšininkai sekmadienį gavo dar vieną antausį, kuomet turėjo pripažinti kitų turnyro rikiuotės kaimynų „LT BC-2“ (5-2) pranašumą.

Dvikovos statistinis grafikas kaip du vandens lašai panašus į amerikietiškų kalnelių trasą. Rungtynes geriau pradėjo „Viesulo“ dubleriai, tačiau dar pirmajame kėlinuke „LT BC-2“ perėmė iniciatyvą ir įgijo apčiuopiamą persvarą.

Vis tik, duobėje atsidūrusi „Viesulo-2“ ekipa sugebėjo pakilti ant kojų ir trečiojo ketvirčio pradžioje vėl atsidūrė priekyje. Tuomet, kaip netikėta, dar vienas „LT BC-2“ spurtas ir eilinis „mėlynai-baltų“ sugrįžimas į rungtynes lemiamo kėlinuko viduryje.

Visgi, paskutinis žodis sekmadienio vakarą priklausė „LT BC“ klubo atstovams, kurie lemiamo ketvirčio pabaigoje pelnė 14 taškų be atsako, įgijo dviženklį pranašumą (76:66) ir išsaugoję iniciatyvą iki pagrindinio laiko pabaigos šventė svarbią pergalę rezultatu – 80:75.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ komandos treneris Tomas Žičkus krimtosi dėl komandą išretinusių traumų: „Nuo pat pirmų dvikovos minučių tapo aišku, kad šios rungtynės mums bus labai sunkios.

Pastaruoju metu komandą išretino traumų epidemija, tad buvom susirinkę tik septyniese, o ir iš jų du žaidė kęsdami skausmus.

Žaidėme neblogai, tačiau neįkrito daug laisvų metimų, o varžovai rado mūsų silpnas vietas ir puikiai jas išnaudojusi pasiekė pelnytą pergalę.“

„LT BC-2“: Andrius Sirutis (10 atk.kam.) 21, Kornelijus Budrys 19, Kevinas Kolesnikovas 18.

„Viesulas-2“: Darius Sidaravičius (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 19, Robertas Nevidomskis 17.

Nors „LT BC-2“ komanda padarė net 18 klaidų, tačiau pavydėtinu taiklumu atakavo krepšį tiek iš dviejų (17/39 dvit., 43,5%), tiek iš trijų taškų (11/33 trit., 33,3%) zonos bei laimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių 50-45.

Savaitgalio kovas baigė „TeamLT“ (6-1) ir „Alytaus“ (1-6) komandos, o tiksliau kolektyvai, kurie praėjusiame sezone grūmėsi Mažosios taurės finale.

Tarpsezonis kartais pakoreguoja komandų sudėtis ir vietą turnyro rikiuotėje, tačiau panašu, kad šiuo atveju pokyčiai buvo pernelyg drastiški.

Pavasarį tai šių ekipų dvikovą vadinome titanų mūšiu, o dabar tai tapo lyderių ir autsaiderių akistata, kurią rezultatu 73:49 laimėjo „TeamLT“ komanda.

Nors favoritai pirmavo beveik visą dvikovos laiką, tačiau pirmus tris kėlinukus dzūkai kvėpavo varžovams į nugaras neleisdami jiems įgyti solidesnės persvaros.

Visgi, lemiamame kėlinuke „Alytaus“ jėgos išseko, tuo tarpu dešimties minučių atkarpą įspūdinga 18 taškų persvara (26:8) laimėję „TeamLT“ vyrai įgijo triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė šeštąją pergalę 2019-2020 m. čempionate.

„TeamLT“: Dmitrii Makarenko 27, Audrius Kubelis (13 atk.kam., 36 naud.balai) 24, Donatas Ručinskas 12.

„Alytus“: Domantas Girčys 16, Žydrūnas Inta 11.

Piterbore

Šį savaitgalį Visbičiaus regione įvyko vos dvejos rungtynės ir abejose kovėsi dėl Mažosios taurės kovojančios Peterborough Bernelių užeigos grupės komandos.

Ankstyvą šeštadienio rytą į aikštę žengė Peterborough „Vyčio-2“ (2-1) ir Corby „Cobras“ (0-3) ekipos, o pergalė rezultatu 62:51 šventė pirmoji komanda.

Užtikrintai rungtynes pradėję „Vyčio“ dubleriai ilgą laiką diktavo varžovams savo sąlygas, o antrojo kėlinuko pabaigoje net buvo įgiję solidų 11 taškų pranašumą (32:21).

Visgi, baltos vėliavos nekėlusios „Cobros“ garbingai kovėsi ir sugebėjo ne tik likviduoti turėtą deficitą, bet ir lemiamo ketvirčio pradžioje atsidurti priekyje (43:41, 44:42).

Tačiau nuogais padais ant žarijų atsidūrę „Vyčio-2“ vyrai padidino tempą, spurtavo rezultatu 14:2 bei bene be žaizdų baigė žaidimus su ugnimi (56:46).

Nors „Cobros“ dar turėjo laiko tam, kad bent pabandytų atkurti intrigą, tačiau „Vyčio“ dubleriai žaidė ramiai, be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę – 62:51.

„Vytis-2“: Mantas Gintila (15 atk.kam.) 23, Gvidas Petryla 8, Marius Malijonis (11 atk.kam.) ir Tomas Saunorius po 6.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis (5 kld.) 29, Julius Gasevičius 6.

Antrosiose šeštadienio rungtynėse, kuriose susigrūmė Peterborough „Tauro-2“ (3-0) ir Wisbech „Tsunami“ (1-2) ekipos viskas vyko pagal gerokai paprastesnį scenarijų.

Dar pirmajame kėlinuke „Tauro“ dubleriai įgijo triuškinamą persvarą (34:10), kurią dvikovos pusiaukelėje kone padvigubino (62:18).

Po didžiosios pertraukos „Tauro-2“ treneris leido pasireikšti savo atsarginiams, tad „Tsunami“ kiek pristabdė įsibėgėjusį varžovų traukinį. Vis tik, ne ir tokie pokyčiai leido Peterborough atstovams dar labiau padidinti savo atotrūkį ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti įspūdingą pergalę rezultatu 98:40.

„Tauras-2“: Remigijus Šukaitis (12 atk.kam.) 24, Pranas Bubelė (13 atk.kam., 5 rez.perd., 34 naud.balai) 18, Kęstutis Liegus (5 rez.perd.) 13.

„Tsunami“: Haroldas Petrauskas 13, Marius Laurinavičius 7.

Beje, šioje dvikovoje „Tauro-2“ komanda pagerino net 4 šio sezono Peterborough Bernelių užeigos grupės rekordus: atkovojo daugiausia kamuolių (60), atliko daugiausia rezultatyvių perdavimų (20), didžiausiu taiklumu atakavo iš dviejų taškų zonos 62,5% (30/48 dvit.) ir pasiekė pergalę didžiausiu skirtumu (58).

Dar vieną rekordą įsirašė „Tauro“ dublerių gynėjas Tomas Šukelis, kuris atliko daugiausia (8) rezultatyvių perdavimų.