Londone – pirmosios taurių dalybos, Visbičiuje – prasidėjusi finalų karštinė

Londone – pirmosios taurių dalybos, Visbičiuje – prasidėjusi finalų karštinė 78

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko šešerios rungtynės, kurio paaiškėjo „35+ čempionato“ nugalėtojai, A.Sabonio taurės laimėtojai ir antroji „Thames Windows“ grupės finalo dalyvė. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą finišavo antrus metus organizuotas „35+ čempionatas“, kuriame varžėsi trys komandos kovojusios dviejų ratų sistema.

Jau anksčiau buvo aišku, kad trečioji vieta atiteks „Anykščių BC“ (0-4) klubui, o štai kovoje dėl nugalėtojų titulo iki praėjusio penktadienio laikėsi šiokia tokia intriga.

Vis tik, pirmojoje favoritų akistatoje didžioji dali klausimų buvo atsakyta, kuomet titulą ginanti „LBC 35+“ (4-0) ekipa net 82 taškų persvara pervažiavo „Viesulo 35+“ (2-2) kolektyvą.

Norint, jog kažkas pasikeistų iš esmės reikėjo kone utopinio varianto, tad nieko nuostabaus, kad nieko neįtikėtino neįvyko. Tiesa, nuobodu irgi nebuvo, nes „Viesulo“ klubo atstovai davė varžovams gerokai rimtesnę kovą ir antrąsias rungtynes pralaimėjo gerokai mažesniu skirtumu.

Antrosiose rungtynėse didžiąją dvikovos dalį komandas skyrė trapi 5-7 taškų persvara, o favoritės statusą turėjusi „LBC 35+“ ekipa tik trumpam įgydavo dviženklį pranašumą.

Maža to, lemiamo ketvirčio Edvino Nurutdinovo vedama „Viesulo“ veteranų komanda užkūrė tikrą pirtį varžovams, kuomet priartėjo iki pavojingos 2 taškų ribos (70:72).

Visgi, susitikimo favoritai greitai atvėsino varžovų užsidegimą ir po kelių sėkmingų atakų susigrąžino apčiuopiamą pranašumą. Atitrūkę į priekį „LBC 35+“ vyrai nebesidairė atgal, išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 102:89.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo 35+“ ekipos vadovas Aurimas Burokas sutiko pasidalinti mintimis: „Laimėta antra vieta, tad kaip pirmam tokio tipo turnyrui sakyčiau visai neblogai.

Kalbant apie rungtynes, pralaimėję pirmąją dvikovą didžiuliu skirtumu šiandien ėjome sutvarkyti formalumų ir pasidabinti sidabro medaliais. Ir tą padaryti dar visai neblogai gavosi. Ačiū vyrams, kurie žaidė už „Viesulo 35+“ komandą!“

„LBC 35+“: Algirdas Matušaitis (40 naud.balų) 33, Tomas Kazlauskas 19, Paulius Striukas 14.

„Viesulas 35+“: E.Nurutdinovas (13 rez.perd., 6 kld., 44 naud.balai) 32, Tadas Buivydas (11 atk.kam.) 20.

Sekmadienio rytą paaiškėjo A.Sabonio Didžiosios taurės prizininkai. Bronzos medaliais pasidabino mažajame finale gana užtikrintai triumfavusi „Viesulo BC“ ekipa rezultatu 89:78 įveikę „LT BC-London United“ atstovus.

Sužaidus kiek daugiau nei dvi minutes „LT BC-London United“ dar pirmavo 13:7, tačiau tuomet „Viesulo“ ekipa pelnė net 13 taškų be atsako ir tvirtai paėmė rungtynių vairą į savo rankas (20:13).

Nors „LT BC“ ekipa nenuleido rankų ir ilgą laiką pavojingai alsavo varžovams į nugaras, tačiau dar vienas „Viesulo“ spurtas lemiamo kėlinuko pradžioje (14:6) viską galutinai sudėliojo į savo vietas (86:69).

Per likusį susitikimo laiką abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas oficialiai paskelbė bronzinę „Viesulo“ ekipos pergalę.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų ekipos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Iškovojome A.Sabonio Didžiosios taurės bronzą, o tai – didžiulis pasiekimas klubui.

Šiandien vyrai buvo užsivedę, žaidė tikrai puikiai, todėl nieko nuostabaus, jog komanda pasiekė tikrai pelnytą pergalę. Iškovoti pirmi medaliai rimtame turnyre, todėl nuotaikos tikrai puikios. Didelis ačiū vyrams už įdėtą darbą!“

„Viesulas“: Tadas Buivydas (11 atk.kam.) 23, Edvardas Balionis 17, Aurelijus Jančenko (14 rez.perd.) 16.

„LT BC-London United“: Tomas Butrimas (12 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Modestas Krasauskas (1/9 trit.) po 15.

Pirmąjį sezono trofėjų sekmadienį iškovojo „A Team“ ekipa, kuri A.Sabonio Didžiosios taurės finale tik po itin atkaklios kovos rezultatu 78:68 palaužė „Builders Team BC“ atstovus.

Nors daugelis tikėjosi lengvos „A Team“ pergalės, tačiau favoritams dėl jos teko gerokai paprakaituoti. Maža to, pirmąsias 15 susitikimo minučių iniciatyvą tvirtai savo rankose laikė „statybininkų“ komanda, kuri antrojo ketvirčio pradžioje net buvo įgijusi dviženklę persvarą (29:18).

Vis tik, prie sienos priremti „A Team“ vyrai stabilizavo savo žaidimą, o antrojo ketvirčio pabaigoje ir trečiojo pradžioje pelnę net 15 taškų be atsako pagaliau patys perėmė rungtynių vairą į savo rankas (43:37).

Atsidūrę besivejančiųjų vaidmenyje „Builders Team“ krepšininkai nepasidavė ir ilgą laiką išlaikė intrigą, o likus žaisti kiek mažiau nei tris minutes atsiliko vos 2 taškais (63:65).

Tačiau  daugiau jėgų svarbiausioms susitikimo akimirkoms išsaugoję „A Team“ atstovai  dvikovos pabaigoje sužaidė dar vieną galingą atkarpą 11:3 po kurios viskas visiems tapo aišku.

„A Team“: Algirdas Matušaitis 15, Aušridas Petraitis (16 atk.kam.) 14, Algirdas Jaras 12.

„Builders Team“: Edvinas Vaupšas (12 atk.kam.) 23, Donatas Paulauskas (10 atk.kam.) 14.

Šiokia tokia staigmena buvo užfiksuota „Super mėgėjų“ grupės pusfinalio starte, kur „Alytaus“ (4) ekipa sugebėjo „ant menčių“ paguldyti iki tol vos vieną nesėkmę šiame sezone patyrusius „Bombos“ (1) vyrus. Įdomu tai, kad vienintelį pralaimėjimą sausio mėnesį „Bomba“ patyrė prieš... tą pačią „Alytaus“ komandą.

Pirmaujanti ekipa šioje dvikovoje keitėsi net 13 kartų, dar 5 rezultatas buvo lygus, visgi didesniąją laiko dalį iniciatyvą savo rankose laikė alytiškių komanda.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet trapią dviejų taškų persvarą turėję dzūkai (43:41) netikėtai spurtavo rezultatu 9:3 ir likus žaisti kiek daugiau nei penkias minutes įgijo apčiuopiamą 8 taškų persvarą (52:44).

Nors netrukus „Bomba“ pelnė dvitaškį (46:52), tačiau tuomet „Alytaus“ vyrai pridėjo dar 7 taškus be atsako, pasiuntė varžovus į nokautą (59:46), o nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 59:48.

Pasibaigus dvikovai „Bombos“ atstovas spaudai davė trumpą komentarą: „Sveikinam „Alytų“ su pergale. Šiandien mes atrodėm tragiškai. Pralaimėjimo priežastys akivaizdžios: pernelyg daug kartų prametėm iš tokių padėčių iš kurių atrodo neįmanoma pramesti.

Nors ir pralaimėjom kovą dėl atšokusių kamuolių, vis tiek susikūrėm daugiau geru situacijų metimams, bet tie metimai neįkrito. Gal per ilga pertrauka buvo? Dabar reikės bandyti seriją išlygint kitą savaitę!“

„Alytus“: Modestas Šilalė 31, Laimius Mikelionis 11, Žydrūnas Inta (10 atk.kam.) 6.

„Bomba“: Audrius Kubelis 19, Aras Pupšys 13.

Atsakomosios pusfinalio rungtynės vyks lygiai po savaitės – balandžio 14 d.

Ne ką mažiau intriguojanti buvo ir antra „Super mėgėjų“ grupės pusfinalio akistata, kurioje „TeamLT“ (2) ekipa po nepaprastai permainingos ir dramatiškos kovos palaužė „Viesulo-2“ (3) kolektyvą.

Šios rungtynės vyko taip, tarsi komandos atrakcionų parke būtų važiavusios amerikietiškais kalneliais. Pirmajame kėlinuke padėtį kontroliavo „Viesulo“ klubo dubleriai, kurie sužaidus 10 minučių triuškino varžovus (23:7).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės viskas apsivertė aukštyn kojom, o dabar jau savo sąlygas diktavę „TeamLT“ vyrai sugebėjo ne tik apkarpyti turėtą deficitą, bet ir dvikovos pusiaukelėje atsidurti priekyje (35:34).

Trečiajame ketvirtyje „Viesulas-2“ vyrai tarsi prisiminė, kad žino, kaip tvarkytis su varžovų lyderiais ir padarę keletą teisingų taktinių sprendimų vėl atsidūrė pirmaujančiųjų vaidmenyje, o vienu metu net pirmavo 7 taškų persvara (51:44).

Tačiau po geros atkarpos vėl sekė juodas ruožas – ant kojų pakilę „TeamLT“ vyrai apie save priminė laimėdami atkarpą 18:2 ir patys nublokšdami varžovus į nokdauną (62:53).

Nors „Viesulo-2“ ekipa nekėlė baltos vėliavos ir sugebėjo priartėti prie varžovų, tačiau tam, kad pasiektų pergalę ar bent išlygintų rezultatą jai paprasčiausiai pritrūko laiko, tad nuaidėjus finalinei sirenai sunkia pergale rezultatu 67:65 džiaugėsi „TeamLT“ garbę ginantys vyrai.

„TeamLT“: Ovidijus Borisas 20, Donatas Averlingis 15, Rasius Briedis (12 atk.kam., 6 kld.) 9.

„Viesulas-2“: Ramūnas Bagdanavičius (4/6 trit.) 20, Aivaras Misiūnas 18.

Visbičiuje

Šeštadienį Visbičiuje prasidėjo „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės didžiojo ir mažojo finalo kovos. Pirmosios į aikštę žengė dėl bronzos kovojančios Littleport „Žalgirio“ (2) ir Wisbech „Wizards-2“ (5) ekipos.

Intriga šioje dvikovoje išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kurį „žalgiriečiai“ laimėjo net 12 taškų persvara (22:10).

Nors „burtininkai“ anksčiau laiko nekėlė baltos vėliavos ir bandė kovoti, tačiau visos jų pastangos kažką pakeisti ėjo niekais, tad nuaidėjus finalinei sirenai lengvą pergalę rezultatu 88:68 šventė Littleporto atstovai.

„Žalgiris“: Kęstutis Palubinskas (4/4 dvit.) 14, Paulius Adomaitis 11, Aurimas Židžiūnas ir Darius Macijauskas po 9.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis (5 per.kam.) 21, Haroldas Petrauskas (1/7 dvit.) 19.

Serijoje iki dviejų pergalių „Žalgirio“ ekipa pirmauja 1-0, antrosios mažojo finalo rungtynės bus žaidžiamos lygiai po savaitės – balandžio 13 d.

Didžiojo finalo akistatoje intrigos buvo kiek daugiau, tačiau ir čia favorite laikyta ekipa šventė gana užtikrintą pergalę.

Dviejų Peterborough komandų derbyje „Vyčio-2“ (1) atstovai susigrūmė su „Tauro-2“ (3) komandos garbę ginančiais vyrais.

Pirmajame varžybų etape vyčiai du kartus gana užtikrintai įveikė oponentus, tad nieko nuostabaus, jog ir vienoje svarbiausių sezono akistatų reguliariojo sezono nugalėtojai nepaliko varžovams didesnių vilčių.

Susitikimo pradžioje „Tauro“ dubleriai dar bandė priešintis ir po pirmojo kėlinuko turėjo kuklų 3 taškų deficitą (13:16).

Tačiau vėliau „Vyčio-2“ vyrai padidino apsukas, atitrūko nuo varžovų, per likusį dvikovos laiką neprisileido oponentų arčiau nei galima, o dvikovos pabaigoje šventė užtikrintą pergalę rezultatu 75:63.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis noriai papasakojo apie prabėgusias rungtynes: „Nekantriai lauktas šeštadienio rytas mus vėl sugrąžino į krepšinio salę. Tik šį kartą mūsų laukė kur kas grėsmingesnis varžovas, turintis tokius pačius tikslus.

Tai yra finalines kovos ir visus savo išmoktus derinius ar slaptus ginklus laikas parodyti čia ir dabar. Nusiteikimas buvo labai geras, tačiau startinis jaudulys mums vėl pakišo koją. Pirmo kėlinuko pradžioje tiesiog perskubėdavome ir už tai mus baudė varžovai.

Visgi vėliau susitvarkėme su jauduliu ir pradėjome žaisti savo krepšinį, o pirmojo kėlinuko pabaigoje stabilizavome padėtį. Visi žinojome ką reikia daryti ir tiesiog vykdėme trenerio parengtą planą, tad  jau įpusėjus dvikovai turėjome dviženklį pranašumą.

Puolime gal ir ne viskas pavyko, tačiau gynyba pirmus du kėlinukus veikė kaip iš natų. Po ilgosios pertraukos varžovai pabudo, vėl kabinosi į rungtynes ir neleido mums net pagalvoti apie ramią ir lengvą pergalę.

Vos tik mums nutolus saugiu atstumu „Tauro“ dubleriai iškart „subombarduodavo“ mus tritaškiais ir žaidimas prasidėdavo iš naujo. Laimei, šaltas protas mus vedė į priekį ir pirmose rungtynėse sugebėjome pasiekti užsibrėžtą tikslą.

Kita vertus,  pergalės kaina buvo labai didelė, nes trys mūsų žaidėjai gavo traumas, o atsakomosios rungtynės vyks jau ateinantį šeštadienį. Kiek rimtos tos traumos dar neaišku, sužinosime penktadienį, kuomet teks registruoti žaidėjus atsakomajai akistatai.

Mes suprantame, jog tai – tik serijos pradžia ir kad pergalė dar nereiškia čempionų titulo, bet mums ši dvikova buvo labai svarbi morališkai.

Laukiame antrų rungtynių ir žinome, kad varžovai turės dar didesnę motyvaciją nei pirmoje akistatoje, tad kova žada būti itin intriguojanti!

Tad noriu pasinaudoti proga ir pakviesti visus „Vyčio“ fanus palaikyti mus ir padėkoti už palaikymą šiose rungtynėse. AČIŪ, AČIŪ, AČIŪ!!! Iki pasimatymo šeštadienį!“

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis (34 naud.balai) 32, Hubertas Dekontas 20, Marius Malijonis (10 atk.kam.) 10.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam., 6 kld.) 24, Evaldas Urbietis (5 rez.perd.) 13.

Antrąja „Thames Windows“ grupės finalo dalyve tapo „Kubus United“ (1) ekipa sekmadienio rytą antrą kartą iš eilės rezultatu 111:71 negailestingai pervažiavusi be lyderių žaidusią Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) komandą.

Be traumuoto Eivydo Aleksos ir vienerių rungtynių diskvalifikaciją gavusio Eivydo Kriūno žaidusi „Reapers-LBC“ ekipa priminė savo pačios šešėlį, tad mažiausiai apie finalą galvojančiai „Kubus United“ komandai teliko pasinaudoti padėtimi ir lengvu žingsniu nueiti savojo tikslo link.

Dar pirmajame kėlinuke dvikovos favoritai įgijo 12 taškų (35:23), o dar po dešimties minučių jau mėgavosi 16 taškų persvara (52:26).

Po didžiosios pertraukos abi komandos visą dėmesį sutelkė tik į puolimą, tad savo stichijoje atsidūrę „Kubus United“ vyrai ėmė tiesiog geometrine progresija didinti savo pranašumą, kuris dvikovos pabaigoje pasiekė triuškinamą 40 taškų ribą.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas 24, Deividas Butkevičius (15 atk.kam.) 22, Tomas Vladicka 20.

„Reapers-LBC“: Vytautas Girdžius 17, Karolis Petkus ir Deividas Narkevič (7 kld.) 14.

Kitą savaitę prasidėsiančiame didžiajame finale serijoje iki dviejų pergalių „Kubus United“ varžysis su Peterborough „BC Tauro“ (2) komanda, tuo tarpu „Reapers-LBC“ vyrai taip pat serijoje iki dviejų pergalių dėl bronzos medalių kausis su Wisbech „Wizards“ (3) atstovais.