Lengvos favoritų pergalės, pirmas trigubas dublis ir itin nerezultatyvi dvikova Visbičiuje 89

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko dešimt rungtynių – po penkerias rungtynes Londone ir Visbičiuje. O jose, tradiciškai, netrūko įdomių akcentų. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą susikovė dvi pirmajame ture pergales šventusios komandos „Builders Team BC“ (2-0) atstovai ir „Maxx Join Ltd“ (1-1) ekipa.

Nors šioje akistatoje buvo galima laukti intrigos, tačiau „statybininkai“ pasistengė, kad dar pirmoje dvikovos dalyje jie galėtų mėgautis penktadienio vakaru.

Sužaidus dešimt minučių „Builders Team“ vyrai turėjo kuklią 7 taškų persvarą (23:16), tačiau po fantastiškai sužaisto antrojo kėlinuko, kurio metu jie varžovams atseikėjo net 34 taškus, jų pranašumas tapo triuškinamas (57:31).

Antroje dvikovos dalyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus, o nuaidėjus finalinei sirenai „Builders Team“ atstovai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 99:81.

„Builders Team“: Justinas Muzikevičius (16 atk.kam., 7 kld.) 20, Donatas Paulauskas (10 atk.kam.) 16, Svajūnas Žymančius (12 atk.kam.) 14.

„Maxx Join Ltd“: Edvinas Valatka 17, Ligitas Kairys 16.

Sekmadienio kovas pradėjo pavadinimą vasarą spėjusi pakeisti „Rimluvos“ (1-0) (ex-„Volfo“) komanda ir „Sparta BC“ (0-1) atstovai.

Fantastiškai savo priekinę liniją išnaudojusi „Rimluva“ sugriebė net 59 atšokusius kamuolius, o „lentą“ laimėjo įspūdinga persvara 59-36, tačiau tai nepadėjo Giedriaus Surgauto vadovaujamai ekipai įgyti solidžios persvaros.

Nors „Rimluva“ pirmavo beveik visą susitikimo laiką, tačiau „spartiečiai“ išlaikė intrigą neleisdami varžovams iškovoti lengvos pergalės.

Vis tik, geriau išnaudojamos progos metant iš dviejų taškų zonos ir kiek universalesnis žaidimas leido G.Surguto armijai atlaikyti varžovų šturmą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pergalę rezultatu 74:62.

Įdomu tai, kad šioje dviguboje buvo atliktas pirmas sezono trigubas dublis. Išskirtinį rodiklį pasiekė nugalėtojų komandos gynėjas  Dovydas Rudik pelnęs 13 taškų, atkovojęs 13 atšokusių kamuolių ir atlikęs 10 rezultatyvių perdavimų.

„Rimluva“: Modestas Krasauskas (2/10 trit.) 21, D.Rudik (13 atk.kam., 10 rez.perd.) ir Marius Talijūnas (19 atk.kam.) po 13.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis 24, Rokas Arlauskas ir Andrius Burkšaitis (1/8 trit.) po 9.

Triuškinamą pergalę Mažosios taurės turnyre iškovojo „Viesulo-2“ (2-0) komanda, kuri net 17 taškų persvara 81:64 nepasigailėjo „X Team“ (1-2) atstovų.

Dviženklę persvarą „Viesulo“ dubleriai įgijo dar pirmajame kėlinuke (29:13). Nors vėliau „X Team“ vyrai kiek numalšino varžovų entuziazmą, vis tik Aurimo Buroko auklėtiniai išlaikė aukštą žaidimo spartą, kad ir mažesne progresija, tačiau dar labiau padidino savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė užtikrintą pergalę.

Nugalėtojų komandos kapitonas Tomas Žičkus atskleidė pagrindinę pergalės priežastį: „Žinojom varžovus gana gerai. Ši komanda pasižymi tritaškiais metimais.

Stengėmės gerai pradėti rungtynes, o puikiai sužaidę pirmąjį kėlinuką įgijome dviženklę persvarą.

Nors paskui varžovai atsigavo ir žaidimas tapo lygus, bet geros gynybos dėka išlaikėm persvarą iki finalinės sirenos.“

Tuo tarpu „X Team“ kapitonas Irmantas Jausicas neatrodė labai nusiminęs: „Išėjome į aikštelę labai susikaustę ir pralaimėjome pirmą kėlinuką dideliu skirtumu.

Nors žaidimas vėliau išsilygino, bet pavyti varžovų komandą sutrukdė didelis kiekis klaidų ir prastas pataikymas. Ačiū „Viesulo-2“ ekipai už puikią kovą. Dėkojame ir sirgaliams, kurie visada būna su komanda!

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus (9 rez.perd., 7 kld.) 20, Robertas Nevidomskis (6 per.kam.) 18, Darius Sidaravičius (10 atk.kam., 5 kld.) ir Tomas Žičkus po 11.

„X Team“: Kęstutis Staršinskas (9 kld.) 15, Vaidas Valiūnas ir Algimantas Skauronis po 12.

Pergalingai sezoną pradėjo „TeamLT“ (1-0) atstovai, kurie net 20 taškų persvara pamokė „ViesuloLT“ (0-1) vyrus.

Lygių skirtumas tarp komandų pradėjo ryškėti dar pirmajame kėlinuke, kurį „TeamLT“ laimėjo 24:15. Po trumpos pertraukėlės neįvyko nieko nauja - favoritai nemažino apsukų ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (48:27).

Antroje susitikimo dalyje rungtynės vyko identišku scenarijumi, tad „TeamLT“ atstovai pamažu didino savo pranašumą ir nuaidėjus finaliniam arbitro švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 88:58.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „ViesuloLT“ komandos kapitonas Vytautas Akučka davė trumpą komentarą: „Mums tai buvo pirmosios BLKL sezono rungtynės. Ir žaidėme iškart prieš pernykščius čempionus.

Tai buvo mums tikras iššūkis ir  pamoka. Pamatėme, kokias klaidas darome ir ką reikia gerinti mūsų žaidime. Įsiveldavome į greitą puolimą, kuris vis baigdavosi klaidomis. Tačiau tai tik pirmoji dvikova, visas sezonas dar prieš akis. Manau, kad mes tikrai dar pasitaisysim ir laikui bėgant žaisim vis geriau.“

„TeamLT“: Audrius Kubelis 18, Dmitrii Makarenko 14, Justinas Burba (11 atk.kam.) 12.

„ViesulasLT“: Vytautas Bujanauskas 16, Andrius Pažėra 13.

Antrąją savaitgalio pergalę „Viesulo“ klubui atnešė „Viesulo United“ (2-1) ekipa, kuri po nepaprastai permainingos kovos rezultatu 80:59 palaužė praėjusio sezono vicečempionę „Alytaus“ (0-2) komandą.

Rungtynes geriau pradėjo alytiškiai, kurie įpusėjus dvikovai turėjo apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (34:28).

Tačiau po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Tarsi iš naujo gimę „Viesulo United“ krepšininkai trečiajame kėlinuke pademonstravo fenomenalų krepšinį ir vos per dešimt minučių ne tik pavijo varžovus, bet ir patys įgijo dviženklį pranašumą (55:44).

Lemiamame kėlinuke „jungtinė“ komanda toliau demonstravo kone idealų žaidimą, tuo tarpu ūpą praradę alytiškiai buvo priversti stebėti siautėjančius varžovus ir laukti finalinės sirenos paskelbsiančios triuškinamą varžovų pergalę.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas buvo labai laimingas: „Pirmoje susitikimo dalyje sunkiai įsibėgėjome, tad leidome varžovams diktuoti žaidimo sąlygas ir įgyti šešių taškų pranašumą. Tačiau po didžiosios pertraukos pradėjome kibiau gintis, pagerėjo pataikymas, spurtavome ir trečiajame kėlinuke pagaliau išsiveržėme į priekį.

O vėliau kaip komanda kovojom iki galo ir pasiekėme pelnytą pergalę. Taip pat, noriu pasveikinti du naujokus komandos naujokus su sėkmingu prisijungimu prie komandos!“

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius 18, Evaldas Bernotas (5 rez.perd.) 15, Andrius Turčinavičius 12.

„Alytus“: Žydrūnas Inta 15, Rytis Buiniauskas 13.

Visbičiuje

Ar galima laimėti įmetus vos 45 taškus? Pasirodo taip! Tą ankstų šeštadienio rytą Piterbore įrodė Wisbech „Tsunami“ (1-1) vyrai, kurie rezultatu 45:38 palaužė Peterborough „Baltijos vilkų“ (0-2) atstovus ir šventė pirmąją pergalę šiame sezone.

Abi komandos tarsi būdamos „iš po penktadienio“ sunkiai rinko taškus, tad ir skirtumas tarp ekipų svyravo ties intriguojančia kelių taškų riba.

Vis tik, toks žaidimo stilius kiek parankesni buvo „išsikvėpusio“ cunamio ekipai, kuri antroje susitikimo dalyje išlaikė saugų atstumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė sudėtingą pergalę.

„Tsunami“: Deividas Narkevič (8 per.kam.) 16, Haroldas Petrauskas (15 atk.kam.) 14, Vytautas Grušauskas 5.

„Baltijos vilkai“: Algirdas Pučkys (11 atk.kam., 11 kld.) 13, Ernestas Banaitis (1/7 trit.) 12.

Įdomu tai, kad abi komandos tritaškius metė ne itin įspūdingu 10% taiklumu: „Tsunami“ 3/29 trit., „Baltijos vilkai“ 2/20 trit.

Antrosiose šeštadienio rungtynėse susikovė Littleport „Žalgirio“ (2-0) ekipa ir Corbys „Cobras“ (0-2) vyrai, o pergalę rezultatu 69:52 šventė pirmoji komanda.

Čempionato lyderių ir autsaiderių akistata prasidėjo nerezultatyviai, tad po pirmo kėlinuko „žalgiriečiai“ turėjo kuklią septynių taškų persvarą (14:7).

Vis tik, vėliau Littleporto atstovai įsibėgėjo, atitrūko nuo varžovų ir įpusėjus dvikovai jau mėgavosi tikrų lyderių role (41:19).

Antroje dvikovos dalyje „kobros“ atsigavo ir net laimėjo trečiąjį bei ketvirtąjį kėlinukus, tačiau tai tapo tik menka paguoda antrąją nesėkmę patyrusiai ekipai.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn (6/6 dvit., 7 kld.) 20, Aurimas Židžiūnas 15, Airidas Ribinskas 8.

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis (6 rez.perd., 6 per.kam.) 16, Vaidas Nikontas (10 atk.kam.) 13.

Sekmadienio kovas pradėjo South Lincs „Dragons“ (0-2) vyrai ir Peterborough BC „Tauro“ (2-0) komanda. Pirmajame ture pasismaginę su „Kubus United“ atstovais, antrajame Piterboro atstovai nemažino apsukų bei be didesnio vargo įveikė „drakonų“ komandą.

Pusę rungtynių aikštėje vyko lygi kova, o įpusėjus joms „Tauras“ turėjo vos trijų taškų persvarą (33:30). Tačiau trečiajame kėlinuke Piterboro atstovai įsibėgėjo, per dešimt minučių surinko net 37 taškus ir likus žaisti vieną kėlinuką jau triuškino varžovus (70:47).

Lemiamame ketvirtyje abi komandos tiesiog sutvarkė formalumus ir sulaukė finalinės sirenos, kuri paskelbė antrąją „Tauro“ pergalę rezultatu 96:63.

„Tauras“: Egidijus Revuckas (13 atk.kam., 8 rez.perd., 51 naud.balas) 39, Edvardas Varpiotas (7/7 dvit., 10 atk.kam.) ir Arnoldas Račickas 14.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 15, Valdas Lipskys ir Tomas Žiemelis po 12.

Po skaudaus antausio praėjusį savaitgalį gana greitai atsitiesė „Kubus United“ (1-1) atstovai, kurie be didesnio vargo sumindė Peterborough „Vyčio“ (0-2) atstovus.

Sužaidus dešimt minučių rezultatas buvo lygus (18:18), tačiau antrajame kėlinuke favoritai spustelėjo akceleratoriaus pedalą ir laimėję atkarpą net 29:10 dvikovos pusiaukelę pasitikimo turėdami triuškinamą persvarą (47:28).

Po didžiosios pertraukos „Vyčio“ ekipa galutinai kapituliavo, tuo tarpu žaidimu besimėgavę „Kubus United“ atstovai sulig kiekviena minute vis labiau tolo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę 90:54.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (14 atk.kam., 30 naud.balų) 23, Tomas Liberis 18, Arnas Maziliauskas (18 atk.kam., 8 kld.) ir Giedrius Pakalniškis po 15.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis 21, Mantas Mikuzis 15.

Daugiausia prakaito buvo ištaškyta Kings Lynn „Reapers-LBC“ (1-1) ir Wisbech „Wizards“ (2-0) komandų akistatoje, kurią rezultatu 93:87 laimėjo antroji komanda.

Nors didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo „burtininkų“ ekipa, tačiau „Reapers-LBC“ vyrai neleido jai įgyti solidesnės persvaros ir beveik visą laiką išlaikė intrigą.

Vis tik, sėkmė sekmadienio vakarą plačiau šypsojosi „Wizards“ vyrams, kurie atlaikė varžovų šturmą, išsaugojo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę.

Apmaudžiai pralaimėjusios „Reapers-LBC“ ekipos neišgelbėjo net įspūdingas jos lyderio Eivydas Kriūnas žaidimas. Be keitimų žaidęs puolėjas pelnė net 47 taškus ir surinko 47 naudingumo balus, taip sužaisdamas rezultatyviausias ir geriausias karjeros rungtynes.

„Wizards“: Modestas Dvarvytis 24, Žydrūnas Razminas (13 atk.kam.) 21, Aivaras Abukauskas (16 atk.kam.) 20.

„Reapers-LBC“: E.Kriūnas (10 atk.kam., 47 naud.balai) 47, Edgaras Lomsargis 11.