LBC veteranų rekordai, „Reapers-LBC“ bronza ir triuškinama „Volfo“ pergalė

LBC veteranų rekordai, „Reapers-LBC“ bronza ir triuškinama „Volfo“ pergalė 76

Savaitgalį Visbičiaus regione buvo pertrauka, tad Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko vos penkerios rungtynės. Vis tik, visos jos turėjo  atkrintamųjų ar net finalų  žymą, tad įdomių akcentų tikrai netrūko.

Penktadienio vakarą antrąsias „Super mėgėjų“ grupės ketvirtfinalio rungtynes sužaidė „Alytaus“ (4) ir „Viesulo United“ (5) komandos.

Pirmąją tarpusavio akistatą 3 taškų persvara (69:66) buvo laimėję alytiškiai, tad galima sakyti, jog prieš prasidedant akistatai abi komandos turėjo vienodus šansus pasiekti pusfinalį.

Susitikimo pradžioje „Viesulo United“ vyrai pademonstravo geriausią žaidimą sezone ir per pirmąjį kėlinuką susikrovė solidžią 12 taškų persvarą (22:10).

Tačiau į nokdauną pasiųsti „Alytaus“ krepšininkai nepasidavė. Anaiptol, net ir spaudžiami prie kampo jie kovėsi, išlaikė šaltą protą ir likus žaisti dešimt minučių apkarpė turėtą deficitą iki saugios 2 taškų ribos (50:52).

Nors „Viesulo United“ garbę ginantys vyrai žaidė ties savo galimybių riba, tačiau daugiau jėgų dvikovos pabaigai išsaugoję „Alytaus“ vyrai lemiamame kėlinuke pagaliau perėmė iniciatyvą, išsiveržė į priekį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę atvėrusią jiems kelią į kitą varžybų etapą – 75:66.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ kapitonas Danius Bratkauskas davė išsamų komentarą: „Rungtynes pradėjom užsivedę ir diktavom varžovams savo sąlygas beveik tris kėlinukus. Tiesa sakant, nežinau kas atsitiko vėliau.

Varžovai pradėjo mus vytis ir iš turėtos persvaros galų gale nieko neliko. Taip, tai labai skaudus pralaimėjimas, nes sulig šia dvikova baigėsi ir sezonas BLKL „Super mėgėjų“ lygoje. Vis tik, smagu, kad tobulėjam ir augam kartu. Manau ateis diena, kai pribręsim ir iki pergalių.

Ačiū visai komandai už atsidavimą, emocijas ir sunkų darbą kartu! Galvas į viršų, nes sekmadienį laukia dar viena svarbi dvikova – A.Sabonio Mažosios taurės bronzinės rungtynės. Sėkmės „Alytaus“ komandai, kuri pelnytai pateko į kitą varžybų etapą!“

„Alytus“: Modestas Šilalė (10 atk.kam.) 27, Domantas Girčys 18, Žydrūnas Inta (14 atk.kam., 5 rez.perd., 5 kld.) 14.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (11 atk.kam., 32 naud.balai) 28, Artūras Tichonovas ir Danius Bratkauskas po 11.

Pusfinalyje „Alytaus“ vyrų jau kurį laiką nekantriai laukia reguliariajame sezone pirmąją vietą užėmusi „Bombos“ komanda.

Sekmadienio kovas pradėjo dėl „35+ čempionato“ taurės kovojančios „LBC 35+“ (2-0) ir „Anykščių BC“ (0-4) komandos.

Nežinia ar anykštėnai galėjo mesti iššūkį būdami pilnos sudėties, tačiau į dvikovą delegavo vos 5 krepšininkus, tad susitikimo baigtis tapo aiški dar pirmajame kėlinuke, kurį LBC gvardija laimėjo net 32:17.

Likę trys kėlinukai vyko pagal identišką scenarijų – veteranų čempionato favoritai nesidairė atgal ir demonstravo visą griaunantį krepšinį, tuo tarpu „Anykščių“ ekipa tik skėsčiojo rankomis ir žiūrėjo į geometrine progresiją tolstančią varžovų komandą.

Įpusėjus dvikovai „LBC 35+“ komanda pirmavo 27 taškų (67:40), po trijų kėlinukų 35 taškų (99:64), o nuaidėjus finalinei sirenai pergalę šventė net 51 taško skirtumu – 125:74.

Įdomu tai, kad šiose rungtynėse siautėjusi „LBC 35+“ komanda pagerino net 5 visų laikų BLKL „35+ čempionato“ rekordus: pelnė daugiausiai taškų (125), taikliausiai metė dvitaškius (29/42 dvit., 69,1%), taikliausiai metė tritaškius (15/29 trit., 51,7%), didžiausiu skirtumu (51) laimėjo rungtynes ir surinko daugiausia (160) naudingumo balų.

„LBC 35+“: Algirdas Matušaitis (5 rez.perd.) 24, Irmantas Bernotas (6/7 trit.) 22, Darius Kalnutis (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 19.

„Anykščiai“: Nėjus Eimantas (6 kld.) 21, Andrius Sirutis 17.

Tai buvo paskutinės anykštėnų rungtynių 2018-2019 m. sezono „35+ čempionate“, tad neiškovoję nė vieno pergalės Daliaus Sližio auklėtiniai užėmė trečiąją vietą.

Tuo tarpu per likusias dvejas pirmenybių rungtynes „LBC 35+“ ir „Viesulo 35+“ (2-0) komandos išsiaiškins kuriai ekipai atiteks aukso medaliai ir „35+ čempionato“ nugalėtojų taurė.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse ginklus surėmė dėl A.Sabonio Mažosios taurės bronzos kovojusios Londono „Viesulo United“ ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ komandos.

Favoritės statusą šiose rungtynėse turėjusi svečių ekipa nė akimirkai neleido suabejoti savo pranašumu, tačiau pernelyg nesidraskė, taupė savo lyderį Eivydą Aleksą ir leido daugiau pasireikšti jaunimui.

Tad „Viesulo United“ vyrai bandė kautis, lipo varžovams ant kulnų, visgi pasigirdus finalinei sirenai bronzinę pergalę rezultatu 84:71 šventė svečių komanda.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ kapitonas Danius Bratkauskas pripažino varžovų pranašumą: „Faktas, kad šiandien vyrai negailėjo jėgų ir kovojo iki galo. Visgi reikia pripažinti, kad „Reapers-LBC“ vyrai šįkart labiau norėjo medalių.

Šiandien varžovai žaidė tikrai geriau ir dėl to pelnytai pasidabino bronzos medaliais. Didelis ačiū visai komandai. Tiems, kas buvo, stengėsi ir nepasidavė. Taip pat, ačiū ištikimiausiems
sirgaliams, kurie nepatingėjo ir atėjo palaikyti mūsų.

Ačiū Aurimui už galimybę ginti „Viesulo“ klubo garbę ir didelį atsidavimą tiek mūsų, tiek kitoms klubo komandoms. Pagarba jam.

Bet galvas į viršų, nes matosi labai didelis skirtumas tarp to, kaip žaidėme sezono pradžioje ir to, kaip atrodome dabar. Esam nauja komanda, tad tobulėjam ir judam į priekį. O šventė dar tikrai ateis į mūsų daržą!“

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas (5/5 dvit.) 21, Deividas Narkevič 12, Vitalis Viršila 11.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (21 atk.kam., 5 kld.) ir Danius Bratkauskas po 22.

Netikėtai sunkią pergalę „A13 Steel“ taurės ketvirtfinalio starte šventė „Builders Team BC“ (2) komanda, kuri tik po atkaklios kovos rezultatu 76:72 palaužė „Spartos BC“ (7) kolektyvą ir prieš atsakomąją akistatą įgijo kuklią keturių taškų persvarą.

Vos penkis krepšininkus delegavę „spartiečiai“ puikiai pradėjo rungtynes ir pirmojo kėlinuko viduryje įgijo dviženklį pranašumą (18:6).

Visgi, išvadas padarę „statybininkai“ netrukus atsakė įspūdinga atkarpa 20:0 po kurios perėmė iniciatyvą į savo rankas (26:18).

Tačiau į kampą įspeisti „spartiečiai“ nenuleido rankų. Anaiptol, pademonstravę pavydėtiną kovingumą jie visą likusį rungtynių laiką mynė varžovams ant kulnų ir nepalūžo netgi tuomet, kai lemiamo ketvirčio viduryje turėjo dviženklį deficitą (59:70).

Nors „Spartos“ vyrai aikštę paliko nuleistomis galvomis, tačiau prieš atsakomąsias rungtynes palikę daugiau klausimų nei atsakymų. Tad panašu, jog kitą sekmadienį Sydney Russell Leisure Centre arenoje bus tikrai karšta.

„Builders Team“: Vytas Degutis 20, Edvinas Vaupšas ir Donatas Paulauskas po 12.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (7 kld.) 19, Vaidas Valiūnas (17 atk.kam.) ir Regimantas Alekna po 17.

Žymiai tvirtesnį žingsnį pusfinalio link sekmadienį žengė „Volfo“ (4) vyrai be didesnio vargo rezultatu 92:76 įveikę „Tornado“ (5) ekipą.

Įpusėjus pirmajam kėlinukui „Tornadas“ dar buvo priekyje (13:7), visgi netrukus „Volfas“ išlygino rezultatą, o po galingai sužaisto antro kėlinuko dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama 17 taškų persvara (50:33).

Antroje susitikimo dalyje „Tornado“ vyrai bandė kautis, tačiau užtikrintai žaidę „Volfo“ krepšininkai be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir prieš atsakomąją dvikovą susikrovė sunkiai panaikinamą 16 taškų pranašumą.

Pasibaigus dvikovai „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas tik skėsčiojo rankomis: „Nesuprantu, kas įvyko. Turėjome susitikimo planą, bet žaidėjai jo kažkodėl nevykdė.

Buvo labai sunku tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau to ir buvo galima tikėtis. Kalbėsim su žaidėjais, bandysim pakeisti kelis dalykus ir kibti varžovams į atlapus antrose serijos rungtynėse.“

„Volfas“: Modestas Krasauskas (12 atk.kam., 34 naud.balai) 31, Artūras Dirsė 17, Irmantas Bernotas 16.

„Tornadas“: Mantas Kesminas (19 atk.kam., 6 rez.perd., 44 naud.balai) 30, Vilius Akučka 15.