Įtikinama „Credo“ pergalė ir dramos A.Sabonio taurėje

Įtikinama „Credo“ pergalė ir dramos A.Sabonio taurėje 68

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaisti vos septyni susitikimai, nes  Visbičiaus regione buvo daroma pertrauka, dėl Londone vykstančių A.Sabonio taurės turnyro kovų ir čia tik šeštadienį įvyko dvejos „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės akistatos.

Londone

Savaitgalio kovas pradėjo „A Team“ (9-0) ir „Viesulo BC“ (7-3) komandos, kurios penktadienio vakarą sužaidė vienerias „A13 Steel“ taurės antrojo etapo rungtynes, o pergalę rezultatu 103:77 šventė pirmoji ekipa.

Spalio mėnesį vykusią pirmąją tarpusavio akistatą „A Team“ atstovai laimėjo daugiau nei užtikrintai (112:87), tačiau pastarosiose keliose rungtynėse BLKL favoritai buvo sumažinę apsukas, tad „Viesulo“ gerbėjai tikėjosi intrigos.

Vis tik ji laikėsi tik pirmąsias tris susitikimo minutes, kuomet rezultatas buvo apylygis. O tuomet „A Team“ ekipa šovė į priekį rezultatu 11:0 ir dar pirmajame ketvirtyje įgijo dviženklį pranašumą (18:8).

Atitrūkę į priekį favoritai nebesidairė atgal ir iki pat susitikimo pabaigos pamažu didino savo pranašumą, kuris prieš pat finalinę sireną pasiekė triuškinamą 31 taško ribą.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas žarstė komplimentus varžovams: „Pralaimėjom „A Team“ komandai, nes darėme daug žioplų klaidų, kurias toks varžovas išnaudojo pelnydamas lengvus taškus.

Nors „A Team“ ekipa buvo nepilnos sudėties, tačiau jai įsibėgėjus, mes jau nesugebėjom nieko padaryti. Tai tik dar kartą įrodo, kad tai – viena iš geriausių komandų šių metų BLKL pirmenybėse.“

„A Team“: Algirdas Matušaitis 27, Algirdas Jaras (10 atk.kam.) 22, Mantas Gužys (8 rez.perd.) ir Darius Kalnutis po 14.

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (1/9 dvit., 5 rez.perd.) 22, Edvinas Nurutdinovas 15.

Sekmadienio kovas pradėjo dėl A.Sabonio Mažosios taurės kovojančios „Bombos“ ir „Alytaus“ komandos. Lygiai prieš savaitę vykusią „Super mėgėjų“ grupės reguliariojo sezono akistatą 64:61 buvo laimėjusi alytiškių komanda, tad natūralu, jog jų varžovai degė noru pasiekti revanšą.

Didesnė motyvacija suteikė „Bombos“ vyrams daugiau jėgų, tad jie susitikimo pradžioje beveik be klaidų dirbo gynyboje ir sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (12:6).

Nors antrojo ketvirčio pradžioje alytiškiai buvo atkūrę intrigą (13:14), tačiau netrukus „Bombos“ ekipa pagyvino puolimą, per keletą minučių pabėgo nuo varžų, o kėlinuko viduryje mėgavosi dviženkle persvara (32:21).

Per likusį susitikimo laiką „Alytaus“ komanda kovojo iš paskutiniųjų stengdamasi pakartoti prieš savaitę buvusį pasiekimą, tačiau pavyzdingai žaidę „Bombos“ vyrai be didesnio vargo išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pergalę rezultatu 68:54.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai davė trumpą komentarą: „Darbinė pergalė. Viskas galėjo būti geriau, bet ir vėl teko žaisti su labai trumpu suoliuku.

Anksti prisirinkom pražangų, dėl ko negalėjom gintis pilna jėga. Svarbiausia, kad pradžioje paėmėm rungtynių kontrolę ir ją išlaikėm iki pat susitikimo pabaigos. Didelis ačiū svečiams iš Visbičiaus už palaikymą!“

„Bomba“: Egidijus Markevičius (11/13 dvit.) 32, Audrius Kubelis (15 atk.kam., 7 rez.perd.) 13, Aras Pupšys (12 atk.kam.) 7.

„Alytus“: Darius Busajevas 15, Tadas Mockus 12.

Iškovoję pergalę „Bombos“ vyrai žengė į A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalį, kuriame kausis su „Viesulo United“ ekipa.

Kur kas įdomiau susiklostė A.Sabonio Didžiosios taurės ketvirtfinalio dvikova, kurioje kovėsi Londono „Builders Team BC“ ir Peterborough „BC Tauro“ krepšininkai.

Didžiąją rungtynių dalį priekyje buvo aikštės šeimininkų ekipa, kuri vienu metu buvo įgijusi dvylikos taškų pranašumą (52:40).

Vis tik, baltos vėliavos nekėlę „Tauro“ vyrai sugebėjo pakilti ant kojų, pavijo varžovus ir puikiai sužaidę pagrindinio laiko pabaigą – išplėšė pratęsimą (73:73).

Papildomų penkių minučių metu drama tęsėsi toliau, o likus žaisti tris minutes rezultatas vis dar buvo lygus (77:77).

Tačiau tuomet Londono komandos atstovas Edvinas Vaupšas pataikė baudą, svečių gynėjas Martynas Remeika suklydo, o tuo pasinaudojęs Nerijus Papreckis dėjimu dar labiau padidino „statybininkų“ pranašumą (80:77).

Bandydamas taisyti klaidą M.Remeika bandė lyginti rezultatą atakuodamas iš toli, tačiau jo šūvis skriejo pro šalį, o kamuolį atkovoję „Builders Team“ krepšininkai nėrė į greitą puolimą.

Nors „Tauro“ vyrai pavyzdingai dirbo gynyboje, tačiau aikštės šeimininkų gynėjas Vytas Degutis gavęs kamuolį prie trijų taškų zonos smeigė negailestingą tolimą metimą leisdamas savo ekipai įgyti apčiuopiamą šešių taškų pranašumą (83:77).

Per likusį dvikovos laiką nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad pasigirdęs finalinis teisėjo švilpukas paskelbė dramatišką „Builders Team“ komandos pergalę rezultatu 83:77.

„Builders Team“: N.Papreckis (10/11 dvit., 5 per.kam., 5 kld., 34 naud.balai) 23, E.Vaupšas (10 atk.kam., 36 naud.balai) 22, V.Degutis (5 rez.perd., 7 kld.) 15.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (12 atk.kam., 30 naud.balų) 27, Arūnas Butkys 18.

Dramatišką pergalę iškovoję „Builders Team“ krepšininkai žengė į A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalį, kuriame grumsis su „Viesulo BC“ atstovais.

Dar vienoje A.Sabonio taurės akistatoje žaidė dėl Mažosios taurės kovojančios Londono „Viesulo-2“ ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ ekipos, kurios sužaidė pusfinalio dvikovą.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo aikštės šeimininkai, kurie pavyzdingos gynybos dėka greitai nutolo nyuo varžovų ir dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (19:9).

Antrajame kėlinuke svečiai iš Kings Lynno atgaivino puolimą, tačiau taiklūs „Viesulo“ klubo dublerių metimai neleido „Reapers-LBC“ atstovams apkarpyti turėto deficito.

Po didžiosios pertraukos „Viesulo-2“ dominavimas tęsėsi toliau, tad atrodė, jog Londono ekipa švęs nesunkią pergalę, tačiau... tuomet viskas staiga apsivertė aukštyn kojom.

Lemiamą ketvirtį „Reapers-LBC“ atstovai pradėjo galingu spurtu 10:0 po kurio Londono komandos persvara ištirpo iki minimumo (64:63).

Nors „Viesulo-2“ vyrai atkuto ir sugebėjo išsaugoti rungtynių kontrolę savo rankose, tačiau „Reapers-LBC“ krepšininkai jau buvo pajutę kraujo skonį, tad sulig kiekviena ataka tykojo savo šanso perimti iniciatyvą.

Likus žaisti 27 sek. svečių komandos gynėjas Eivydas Kriūnas galingu dėjimu sudrebino krepšį ir padėjo savo ekipai išlyginti rezultatą (71:71), o kitoje atakoje „Viesulo-2“ komanda išprovokavo varžovų pražangą, bet Remigijus Simaitis pramėtė abu metimus taip atiduodamas dvikovos kontrolę į Kings Lynn atstovų rankas.

Tačiau svečių gynėjas Gerardas Simaitis prarado kamuolį, aikštės šeimininkai paėmė minutinę pertraukėlę, o po jos Alvydas Banelis pataikė sudėtingą dvitaškį, kuris išplėšė pergalę rezultatu 73:71 ir padėjo „Viesulo-2“ ekipai pasiekti A.Sabonio Mažosios taurės finalą.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Pergalė yra pergalė, tačiau verta pažymėti, kad iššvaistėm didžiulę persvarą, kuomet vienu metu užstrigom, o tuo pasinaudoję grįžo į rungtynes ir jų pabaigoje sukūrė nemažą intrigą.

Žiūrovams gal ir smagu buvo stebėti tokį pusfinalį, bet man, kaip vadovui, buvo be galo sunkios rungtynės, kurios pareikalavo labai daug nervų.

Ačiū svečiams, kurie tikrai parodė norą žaisti ir metė mums rimtą iššūkį, nors kovėsi be savo lyderio. Jei varžovai būtų turėję pilną sudėtį, gal viskas būtų pasibaigę kitaip. Labai džiaugiamės saldžia pergale ir bėgam ruoštis finalui.

Dar noriu padėkoti savo sirgaliams ir labai didelis dėkui Juliui Jenciui, kuris atvyko net iš Lietuvos pažiūrėti pusfinalio dvikovos.“

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas (10 atk.kam., 27 naud.balai) 25, R.Simaitis (0/6 dvit.) 9, A.Banelis (5 rez.perd.) ir Robertas Nevidomskis po 8.

„Reapers-LBC“: E.Kriūnas 21, G.Simaitis (7 kld.) 16.

Dvikovoje dėl A.Sabonio Mažosios taurės aukso „Viesulo-2“ komanda grumsis su „Bombos“ ir „Viesulo United“ poros nugalėtojais.

Savaitgalio kovas užbaigė dėl pagrindinės BLKL taurės kovojančios „Credo“ (5-5) ir „Maxx Join Ltd BC“ (0-10) ekipos.

Pirmąją šių komandų akistatą, vykusią lapkričio mėnesį be didesnio vargo rezultatu 76:52 buvo laimėjusi „kreditorių“ ekipa, tad nieko nuostabaus, jog pagal panašų scenarijų klostėsi ir antrojo etapo akistata.

Dar pirmajame kėlinuke „Credo“ pelnė dvigubai daugiau taškų nei varžovai (24:12) ir davė gerą toną rungtynėms.

Nors vėliau „Maxx Join Ltd“ vyrai nebeleido savęs stumdyti ir kurį laiką išlaikė panašų atstumą, tačiau galingas „kreditorių“ spurtas lemiamo kėlinuko pabaigoje vėl nubloškė turnyro autsaiderius į užribį (79:53).

Į nokdauną pasiųsti „Maxx Join Ltd“ krepšininkai pakilo ant kojų ir sugebėjo kone pusiau nurėžti turėtą deficitą, vis tik nuaidėjus finalinei sirenai daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 87:72 šventė „Credo“ vyrai.

„Credo“: Justinas Muzikevičius (10/11 baud., 19 atk.kam., 45 naud.balai) 29, Dalius Gedvilas (12 atk.kam.) 15, Klaidas Giedrikas 11.

„Maxx Join Ltd“: Ligitas Kairys (5 rez.perd.) 19, Aivaras Sakurovas (1/7 trit.) 13.

Visbičiuje

Šeštadienį Piterbore įvyko dvejos „Peterborough Bernelių užeigos“ rungtynės. Ankstyvą rytą pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Vyčio-2“ (6-2) ir Wisbech „Wizards-2“ (2-5) komandos.

Pirmajame kėlinuke aikštėje vyko dviejų lygių varžovų kova, tačiau antrajame Deivido Jakštaičio vedami „vyčiai“ pabėgo į priekį ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama 25 taškų persvara (48:23).

Po didžiosios pertraukos „Wizards-2“ vyrai dar bandė mesti varžovams iššūkį, tačiau „lyg iš natų“ žaidę „Vyčio“ dubleriai varžovų neprisileido nė per žingsnį artyn ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei užtikrintą pergalę rezultatu 94:57.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Marius Malijonis buvo labai laimingas: „Po prasto Naujų metų starto didelės motyvacijos vyrams nereikėjo. Visi atėjome tik pergalės ir žinojome, kad jos niekas mums neduos. Jei ko nors nori tai turi pats tą išsikovoti.

Nesinori per daug girti savo komandos narių, bet jie visi žaidė gerai. Didesnė rotacija nei įprastai davė daugiau šviežumo.

Galėčiau išvardyti daugelį aspektų kodėl laimėjome, bet esminis dalykas vis tiek bus tritaškiai! Pagaliau metėme ir pataikėme, tas leido mums atsiplėšti nuo varžovu ir žaisti be jokio jaudulio. Mes suprantame, kad visos svarbiausios kovos nenumaldomai artėja ir kas benutiktų mes turime būti pasiruošę.

Ačiū varžovams už kovą! Ačiū savo komandai už kovingumą!“

„Vytis-2“: D.Jakštaitis (13 atk.kam., 38 naud.balai) 23, Hubertas Dekontas 16, Indars Borherts (5 rez.perd.) 13.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis 18, Marius Sakavičius (1/9 trit.) 10.

Didesnės dramos nebuvo ir antrojoje akistatoje, kurioje Littleport „Žalgirio“ (7-2) atstovai be didesnio vargo rezultatu 91:76 palaužė Peterborough „Tauro-2“ (6-2) komandą ir pakilo į pirmąją „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės vietą.

Ilgai lauktoje lyderių dvikovoje intriga išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kurį žalgiriečiai laimėjo rezultatu 24:8.

Nors vėliau „Tauro-2“ ekipa pristabdė savo varžovus, tačiau po didžiosios pertraukos sekęs dar vienas „Žalgirio“ spurtas viską sudėliojo į savo vietas (70:44).

Lemiamame ketvirtyje „Tauro-2“ komandai pavyko pakovoti dėl garbės, tačiau viskas, ką jai pavyko padaryti, tai išvengti sutriuškinimo ir laimėti bent vieną rungtynių kėlinuką.

Nugalėtojų ekipos atstovas Tadas Vaitkus turėjo kuo pasidžiaugti: „Esame labai patenkinti pergale prieš labai stiprią komandą. Smagu, kad pasisekė išpildyti beveik viską, ką buvome susitarę gynyboje, nes tai ir buvo pagrindinis raktas į pergalę. Ką ir bepasakysi, saldus revanšas, judam toliau!“

„Žalgiris“: Aurimas Židžiūnas 26, Aleksandr Laryn 20, Nils Cincius 18.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (13 atk.kam., 36 naud.balai) 31, Edvinas Ozembliauskas 14.