Istorinė „Tauro“ pergalė ir (ne)tikėtumai R.Kurtinaičio taurėje (papildyta)

Istorinė „Tauro“ pergalė ir (ne)tikėtumai R.Kurtinaičio taurėje (papildyta) 82

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko penki susitikimai, kuriuose santykius aiškinosi R.Kurtinaičio taurės turnyro (RKTT) dalyvės ir paaiškėjo stipriausia „Thames Windows“ grupės ekipa. Tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą Londone įvyko vienerios rungtynės, kuriose grūmėsi RKTT besivaržančios „Viesulo-2“ (1-1) ir „BC Vilkų“ (3-0) komandos.

Dėl pirmosios vietos B grupėje kovojančių komandų akistata buvo verta finalo vardo. Dvikovą žymiai geriau pradėjo „Viesulo“ klubo atstovai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (20:12).

Tačiau sužeisti vilkai nebėgo atgal į mišką. Anaiptol, lyg iš natų sužaidę antrąjį kėlinuką ne tik pavijo varžovus, bet ir dvikovos pusiaukelėje patys pasiuntė juos į nokdauną (41:30).

Po didžiosios pertraukos „Vilkai“ tęsė savo puotą ir likus žaisti dešimt minučių jau mėgavosi triuškinama persvara (65:49). Tačiau tai dar nebuvo pabaiga.

Lyg iš letargo miego pabudusi „Viesulo-2“ komanda lemiamame kėlinuke ėmė tirpdyti turėtą deficitą, o likus žaisti kiek mažiau nei pusantros minutės po Ramūno Bagdanavičiaus tritaškio priartėjo iki dviejų taškų (85:87).

Visgi per likusį susitikimo laiką „Vilkai“ išsaugojo ne tik šaltą protą, bet ir trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką, tačiau nepaprastai svarbią pergalę rezultatu 88:85.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ ekipos vadovas Aurimas Burokas nedaugžodžiavo: „Penktadienio vakaras buvo nesėkmingas mūsų komandai, nes patyrėm apmaudžią nesėkmę prieš „Vilkų“ komandą.

Varžovai šiandien buvo stipresni, puikiai pataikė ir pelnytai laimėjo, tuo tarpu mes galime kaltinti tik save, kad po sėkmingos susitikimo pradžios paleidom dvikovos kontrolę, o paskui jau buvo labai sunku atsitiesti.“

„Vilkai“: Donatas Kizelis 19, Kęstutis Žakelis 14, Vaidas Pelanis 12.

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus 20, R.Bagdanavičius 16.

Sekmadienio kovas pradėjo ta pati „Viesulo-2“ komanda, kuri susikovė su „Baltų“ (1-2) kolektyvu. Šiame sezone „Super mėgėjų“ grupės turnyre „Baltai“ jau buvo nubaudę savo oponentus (65:62), tad Aurimo Buroko auklėtiniai nė nemėgino žaisti su ugnimi ir į dvikovą atėjo nusiteikę rimtai kovai.

Tinkamas nusiteikimas davė vaisių – nuo pat pirmų susitikimo minučių „Viesulo“ dubleriai tvirtai laikė rungtynių vairą savo rankose ir neleido varžovams net pagalvoti apie pergalę.

Nors „Baltai“ bandė priešintis, tačiau „Viesulo-2“ ekipa be didesnio vargo malšino oponentų pastangas, žaidė užtikrintai ir leido pasireikšti visiems į rungtynes atvykusiems krepšininkams.

Komandinis žaidimas leido A.Buroko auklėtiniams be didesnio vargo išsaugoti įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai švęsti pirmąją pergalę R.Kurtinaičio taurės turnyre – 75:65.

Po rungtynių surengtoje spaudos konferencijoje „Viesulo-2“ komandos vadovas Aurimas Burokas buvo geros nuotaikos: „Šioje dvikovoje viskas klostėsi kur kas geriau nei penktadienio akistatoje su „Vilkų“ komanda.

Iškovojome svarbią pergalę, kurios labai reikėjo norint kovoti Didžiojoje taurėje. Nors „Baltai“ nenuleido rankų ir net būdami besivejančiųjų vaidmenyje kovojo iki pat pagrindinio laiko pabaigos, tačiau šį vakarą mes buvome tiesiog stipresni.“

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus (5 rez.perd.) 21, Darius Sidaravičius (11 atk.kam.) 20, Šarūnas Stanišauskas (11 atk.kam.) 18.

„Baltai“: Alejandro Moreno 22, Justinas Kairys 12.

Iškart po šios dvikovos įvyko kone įspūdingiausia 2018-2019 m. sezono BLKL akistata, kurioje „X Team“ (1-2) komanda trijų pratęsimų dramoje rezultatu 78:77 palaužė „Team LT“ (0-2) atstovus ir šventė pirmąją oficialią pergalę klubo istorijoje.

Pirmoji susitikimo dalis priklausė žymiai labiau motyvuotai „X Team“ komandai, kuri demonstravo puikų puolimą, nepriekaištingą gynybą ir pamažu didino savo persvarą, kuri dvikovos pusiaukelėje pasiekė triuškinamą 21 taško ribą (39:18).

Tačiau po didžiosios pertraukos viskas apsivertė aukštyn kojom. Sustygavę savo puolimą ir ženkliai pagerinę gynybą „TeamLT“ atstovai ėmė pamažu artėti prie varžovų, o sulig finaline sirena po Juliaus Šeškevičiaus dvitaškio sugebėjo išlyginti rezultatą ir išplėšti pratęsimą – 61:61.

Papildomų penkių minučių metu aikštėje jau vyko tikras nervų karas, kuriame abi komandos sunkiai rinko taškus, tad nieko nuostabaus, jog po pirmo pratęsimo vis dar lygu (66:66).

Antrosios papildomos atkarpos metu esminių pokyčių neįvyko, tad po sekinančios 50 minučių kovos salėje esanti tablo vis dar skelbė apie pusiausvyrą (71:71).

Atmosfera įkaitusi išliko ir per likusią susitikimo dalį, tačiau trečiajame pratęsime jau kiek tvirčiau ant kojų stovėjo „X Team“ vyrai, kurie pabėgo į priekį ir kone visą pridėtą laiką išsaugojo saugų atstumą.

Likus žaisti 10 sekundžių „TeamLT“ atstovas Nikolajus Vasiljevas švystelėjo tritaškį į varžovų krepšį sumažindamas savo komandos atsilikimą iki minimumo (77:78). Tačiau per likusią laiko dalį nė vienai komandai pasižymėti nepavyko, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė įspūdingą „X Team“ atstovų pergalę.

„X Team“: Laurynas Guokas 24, Kęstutis Staršinskas 15, Aivaras Misiūnas 10.

„TeamLT“: Rasius Briedis 20, Ovidijus Borisas 14.

Įspūdingo savaitgalio kovos baigėsi tikru desertu žiūrovu akims – iki tol tris kartus iš eilės „Alytaus“ (2-1) komandai pralaimėjusi „Viesulo United“ (2-0) ekipa susiėmė ir R.Kurtinaičio taurės turnyro akistatoje sugebėjo ne tik pasiekti netikėtą pergalę, bet ir užsitikrinti pirmąją vietą A grupėje, o tuo pačiu kelialapį į Didžiosios taurės pusfinalį.

Gausiai į rungtynes susirinkusi „Viesulo United“ komanda pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo minutės ir tik kelis kartus buvo leidusi varžovams išlyginti rezultatą.

Vienas tokių kartų buvo likus žaisti 53 sek., kuomet po taiklaus Egidijaus Čepulio tolimo metimo dzūkai atstatė pusiausvyrą (63:63). Tačiau į tai „Viesulo United“ kolektyvas atsakė galinga atkarpa 10:0, kuri leido svarbiausiu dvikovos momentu pabėgti nuo varžovų ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui švęsti įspūdingą pergalę rezultatu 73:63.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas neslėpė gerų emocijų: „Rungtynės nebuvo lengvos, nors „Alytaus“ ekipa turėjo vos penkis žmones. Kita vertus, mūsų komanda šioje taurėje tai pat yra stipriai atsinaujinusi - turime net keturis naujus žaidėjus, kuriuos bandėm įtraukti į žaidimą.

Laimei, naujokai labai puikiai pritapo prie kolektyvo ir labai stipriai prisidėjo prie šios pergalės. Sveikinu visą kolektyvą su iškovotu svarbiu tašku ir pirmąją vieta grupėje. Didelis ačiū vyrams, kurie tikrai stengėsi ir kovojo!“

„Viesulas United“: Danius Bratkauskas 18, Tautvydas Buškevičius 14, Armandas Smailys 10.

„Alytus“: Tadas Mockus (12 atk.kam.) 21, Egidijus Čepulis ir Domantas Girčys po 13.

Iškovoję antrą pergalę iš eilės „Viesulo United“ ekipa užsitikrino pirmąją vietą A grupėje, o tuo pačiu akistatą Didžiosios taurės pusfinalyje su „Viesulo-2“ ekipa. Tuo tarpu „Alytaus“ komanda liks antroje vietoje ir Didžiosios taurės pusfinalyje grumsis su „BC Vilkų“ kolektyvu.

Visbičiuje

Sekmadienio popietę Visbičiuje paaiškėjo stipriausia „Thames Windows“ grupės ekipa, kuria pirmą kartą istorijoje tapo Peterborough „BC Tauro“ (2) komanda rezultatu 86:82 palaužusi favorite laikytą „Kubus United“ (1) ekipą ir laimėjusi finalo seriją rezultatu 2-1.

Daugiau nei pusę žaidimo laiką padėties šeimininkė buvo „Kubus United“ komanda, kuri žaidė totalinį krepšinį, geometrine progresija didino savo pranašumą ir trečiojo kėlinuko viduryje mėgavosi triuškinama 17 taškų persvara (63:46).

Tačiau tuomet daugkartiniai „Thames Windows“ grupės nugalėtojai per anksti patikėjo savo sėkme ir sustojo, o tuo pasinaudojusi „Tauro“ ekipa pelnė 9 taškus be atsako ir apkarpė savo deficitą iki vienaženklio (55:63).

Nors „Kubus United“ vis dar turėjo apčiuopiamą pranašumą ir daugybę laiko tam, kad stabilizuoti padėtį, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgavę „Tauro“ vyrai nė neketino mažinti apsukų.

Puikiai savo lyderius išnaudoję Peterborough miestelio atstovai sulig kiekviena minute vis labiau artėjo prie varžovų, o lemiamo ketvirčio pradžioje pagaliau pasiekė savo, kuomet po dviejų taiklių Arūno Butkio baudos metimų pagaliau išsiveržė į priekį (75:74).

Per likusį susitikimo laiką aikštėje vyko tikros pjautynės, o abi komandos net keletą kartų dar pasikeitė pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Vis tik, tuomet, kada to labiausiai reikėjo „Tauro“ vyrai pademonstravo charakterį ir čempionišką mentalitetą, prieš pat finalinę sireną atitrūko nuo varžovų ir nuaidėjus jai šventė auksinę pergalę rezultatu 86:82!

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Vilius Augutis davė išsamų komentarą: „Rungtynės buvo įdomios, kaip ir pridera finalui. Su įtampa iki pat finalinės sirenos.

Žaidėme su stipriu ir tituluotu varžovu, tad ieškoti papildomos motyvacijos tikrai nereikėjo ir labai džiugu, kad aikštę palikome būdami nugalėtojais.

Antros serijos rungtynės padarė mums „meškos paslaugą“ ir galbūt kažkiek patikėjom, kad lemiama akistata bus lengva.

Vis tik, eilinį kartą šį sezoną parodėm, kad esam komanda, po ilgosios pertraukos sugebėjom atsitiesti ir dvikovos pabaigoje šventėme auksinę pergalę. Ačiū varžovams už gerą kovą!

Kalbant apie visą sezoną, tai nuo pat pradžios jautėm, kad šita komanda gali nuveikti kazką ypatingo ir perrašyti lygos metraščius.

Nuoseklus darbas parodė, kad žodžiai pasakyti prieš du metus nebuvo tuščios kalbos ir labai smagu, jog sugebėjom pasiekti savo užsibrėžtą tikslą.“

Pasibaigus dvikovai „Kubus United“ atstovas spaudai Žydrūnas Klevinskis davė trumpą komentarą: „Sveikinam „Tauro“ komandą, ji pelnytai laimėjo, o mūsų ekipai pritruko jėgų ir komandos narių.“

„Tauras“: A.Butkys (9/10 dvit., 1/8 trit.) 30, Edvardas Varpiotas (15 atk.kam., 12 išpr.praž., 43 naud.balai) 27, Titas Myrovas 8.

„Kubus United“: Jonas Pranevičius 23, Giedrius Pakalniškis (9 rez.perd.) 18.

Ambicingoji Peterborough komanda jau 2017-2018 m. garsiai skelbėsi apie siekiamybę tapti „Thames Windows“ grupės čempione, tačiau praėjusį pavasarį liko vos trečia.

Vis tik, tinkamai tarpsezoniu padarytos išvados lėmė tai, kad viso sezono metu „Tauro“ vyrai demonstravo puikią formą, pirmajame varžybų etape tapo vienintele komanda įveikusia iki šios Visbičiaus regione nenugalėtą „Kubus United“ ekipą, o galiausiai iš „nenugalimųjų“ paveržė čempionų titulą.

Tai tik dar vienas pavyzdys, kad sporte, kaip ir gyvenime svarbiausia yra būti kantriems, išlaukti tinkamo momento ir per visą eilę mažų pralaimėjimų rasti kelią didžiosios pergalės link.