Įspūdinga asmeninė dvikova ir aiškūs B grupės reguliariojo sezono nugalėtojai

Įspūdinga asmeninė dvikova ir aiškūs B grupės reguliariojo sezono nugalėtojai 109

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko vos penkerios rungtynės, visos jos Londone, nes Visbičiaus regione, o tiksliau Littleport miestelyje buvo surengta įspūdinga BLKL „Visų žvaigždžių“ diena.

Penktadienio vakarą susigrūmė dvi dėl Mažosios taurės kovojančios ekipos „X Team“ (8-5) komanda ir turnyro rikiuotėje jai ant kulnų lipantis „Viesulo United“ (7-6) kolektyvas.

Kaip ir dera kaimynių akistatoje aikštėje vyko atkakli, permaininga ir įdomi kova, o didžiąją dalį rungtynių komandas skyrė vos kelių taškų persvara.

Tiesa, antrojo kėlinuko viduryje „X Team“ krepšininkai sužaidė pavyzdingą kelių minučių atkarpą ir netikėtai susikrovė trylikos taškų pranašumą (40:27).

Tačiau netrukus „Viesulo United“ vyrai atsakė tuo pačiu ir trečiojo kėlinuko pradžioje atkūrė rungtynėse intrigą (42:43).

Dvikovos svarstyklėms išsilyginus per likusį susitikimo laiką abi ekipos taip ir žygiavo panašiu ritmu – priekyje buvę „X Team“ vyrai nuolat turėjo 1-3 taškų pranašumą, tuo tarpu „mėlynai-balti“ nesėkmingai bandė skirtumą likviduoti.

Nepaisant titaniškų pastangų „Viesulo United“ vyrams taip ir nepavyko aplenkti varžovų, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė sudėtingą, tačiau labai svarbią „X Team“ pergalę rezultatu 77:73.

Įdomu tai, kad šios rungtynės tapo savotiška abiejų komandų lyderių Vaido Valiūno ir Tautvydo Buškevičiaus asmeninių santykių aiškinimosi vieta, nes tiek vienas, tiek kitas krepšininkas pelnė beveik 2/3 savo ekipos taškų ir taip jau sutapo, kad abu rungtynes baigė surinkę vienodą naudingumo balų (54) skaičių.

Nugalėtojų komandos atstovas spaudai Irmantas Jaušicas pasibaigus dvikovai teigė: „Pradėjome rungtynes labai susikaupę, nes žinojome kad negalime jų paleisti į priekį, jeigu norime laimėti.

Visą dvikovos laiką vyko atkakli kova, o salėje susirinkę žiūrovai pamatė du nuostabius individualius pasirodymus.

Labai džiaugiamės, kad pavyko laimėti ir atsirevanšuoti už pralaimėjimą pirmajame rate. Dėkui varžovams už vienas kovingiausių rungtynių šiame sezone. Ir eilinį kartą didelis ačiū sirgaliams, puiku turėti tokį palaikymą. Ačiū!“

„X Team“: V.Valiūnas (12 atk.kam., 54 naud.balai) 43, Algimantas Skauronis (15 atk.kam.) 9, Laurynas Guokas 8.

„Viesulas United“: T.Buškevičius (17 atk.kam., 54 naud.balai) 42, Egidijus Markevičius (10 atk.kam.) 9.

Įspūdinga dvikova prasidėjo sekmadienio rungtynių maratonas, kuomet A.Sabonio Mažosios taurės akistatoje „Viesulo United“ ekipa tik po galingo spurto lemiamame kėlinuke išsigelbėjo prieš „Baltų“ kolektyvą.

Dvikovą geriau pradėjo „Baltų“ ekipa, kuri pirmajame kėlinuke įgijo 7 taškų pranašumą (19:12) ir didžiąją susitikimo dalį buvo priekyje.

Vis tik, ilgą laiką prie sienos spausta „Viesulo United“ komanda atsibudo ir tą padarė pačiu laiku. Lemiamame kėlinuke „mėlynai-balti“ tiesiog „sprogo“ puolime, per dešimt minučių pelnė net 28 taškus bei sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir  išplėšti kelialapį į ketvirtfinalio etapą – 80:74.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius 18, Andrius Turčinavičius 16, Armandas Smailys 12.

„Baltai“: Alejandro Moreno 24, Laurynas Saldukas 18.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse didesnės intrigos nebuvo, nes pasakiškai antrąją dvikovos dalį sužaidusi „Rimluva“ (7-2) palaužė „Brickson-Medelyno“ (2-7) krepšininkus.

Pirmoje susitikimo pusėje aikštėje vyko atkakli kova, o įpusėjus dvikovai „Brickson-Medelyno“ ekipa net buvo priekyje (45:40).

Tačiau po didžiosios pertraukos „Rimluva“ pakeitė savo išsidėstymą gynyboje, tiesiog pašėlo puolime ir laimėjusi antrąją rungtynių dalį rezultatu 61:39 iškovojo triuškinamą pergalę rezultatu 101:84.

„Rimluva“: Marius Talijūnas (10 atk.kam., 37 naud.balai) 29, Nerijus Anglickis (30 naud.balų) 26, Vaidas Degutis (5 rez.perd.) 17.

„Brickson-Medelynas“: Samuel Iwueke (12 atk.kam., 5 rez.perd., 34 naud.balai) 30, Eugenijus Braknys 23.

Sekmadienio vakarą reguliariojo sezono kovas baigė dvi dėl pirmosios vietos B grupėje kovojusios komandos: „LT BC-2“ ir „Viesulo-2“ kolektyvai.

Tiek vienai, tiek kitai ekipai pergalė iškart garantavo 1-ąją vietą, tuo tarpu pralaimėjusi komanda, priklausomai nuo kitų rungtynių baigties, dar gali smuktelėti net iki trečiosios pozicijos.

Susitikimą galingu spurtu pradėjo „LT BC-2“ atstovai, kurie pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (20:7). Tačiau rungtynių pradžioje letargo miego būsenoje buvę „Viesulo“ dubleriai laiku prabudo, antrajame kėlinuke varžovams skėlė panašaus lygio antausį ir įpusėjus rungtynėms atgaivino intrigą (28:30).

Po didžiosios pertraukos daugelis tikėjosi bekompromisio mūšio, tačiau kraujo skonį pajutusi „Viesulo-2“ komanda jau nebestabdė arklių, greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas ir ėmė sulig kiekviena minute didinti savo persvarą, kuri trečiojo kėlinuko pabaigoje pasiekė rekordinę 21 taško ribą (53:32).

Nors lemiamame ketvirtyje „LT BC-2“ dar bandė kilti ant kojų, tačiau daugiau nei užtikrintai žaidusi „mėlynai-baltų“ komanda be didesnio vargo išsaugojo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė svarbiausią ir bene skambiausią sezono pergalę – 77:57.

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus 18, Vaidas Liaugminas 11, Dainius Aleknavičius (9 rez.perd.), Ramūnas Bagdanavičius ir Robertas Nevidomskis po 10.

„LT BC-2“: Andrius Sirutis (12 atk.kam.) 19, Kevinas Kolesnikovas (6 rez.perd.) 15.

Tai buvo jau ketvirtoji „Viesulo-2“ ekipos pergalė iš eilės užtikrinusi komandai reguliariojo sezono nugalėtojos titulą ir potencialiai lengviausią kelią finalo link.

Tuo tarpu trečią pralaimėjimą per ketverias rungtynes patyrusi „LT BC-2“ komanda laukia „X Team“ ir „ViesuloLT“ akistatos baigties, nes pirmosios ekipos pergalės atveju ji pirmojo etapo pabaigoje smuktelėtų į trečiąją rikiuotės poziciją.

Savaitgalio kovas užbaigė dviejų dėl A.Sabonio Didžiosios taurės kovojančių komandų „Maxx Join Ltd BC“ ir „Sparta BC“ komandų akistata.

Iki šiol per visą BLKL istoriją šios komandos žaidė tris kartus ir visuomet pergales švęsdavo „spartiečių“ kolektyvas, tad prieš prasidedant akistatai būtent jis buvo laikomas pagrindiniu favoritu pasiekti ketvirtfinalį.

Istorija lieka istorijai, o bilietą į stipriausiųjų aštuonetą kažkam reikėjo pasiimti šiandien. Susitikimą geriau pradėjo „spartiečiai“, kurie po pirmojo kėlinuko turėjo apčiuopiamą 9 taškų pranašumą (19:10).

Tačiau netrukus „Maxx Join Ltd“ vyrai atsakė tokia pat sėkminga dešimties minučių atkarpa ir įpusėjus dvikovai sumažino savo deficitą iki minimumo (30:31).

Maža to, po itin sėkmingo trečio kėlinuko, kuomet „Maxx Join Ltd“ vyrai pelnė net 30 taškų jie sugebėjo perimti iniciatyvą ir įgyti trapią persvarą (60:58).

Tačiau likusio susitikimo laiko metu „spartiečiai“ pateisino savo vardą ir pademonstravę išskirtinį kovingumą sugebėjo susigrąžinti rungtynių kontrolę į savo rankas.

Tą padarę „Spartos“ vyrai pajuto pasitikėjimą savo jėgomis, ėmė žaisti užtikrintai ir dramatiškoje kovoje išsaugoję įgytą persvarą dvikovos pabaigoje šventė sudėtingą pergalę rezultatu 76:70.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (12 atk.kam.) 26, Algirdas Jaras (20 atk.kam., 33 naud.balai) 18, Vytautas Rimkus (5 rez.perd.) 15.

„Maxx Join Ltd“: Marius Žurauskas 20, Ligitas Kairys 17.

Kitame taurės etape „spartiečiai“ vyks į Peterborough miestelį, kur ketvirtfinalyje surems ginklus su viena stipriausių Visbičiaus regiono komandų „Kubus United“ ekipa.