BLKL - reguliariojo sezono finišas Piterbore ir aiškūs A.Sabonio taurių finalininkai 71

Šventinį Lietuvai savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) įvyko šventiškas skaičius, dešimt, rungtynių, po kurių paaiškėjo visi A.Sabonio taurių finalo dalyviai ir atsakymai į kai kuriuos reguliariojo sezono rikiuotės klausimus.

Londone

Savaitgalio kovas Londone pradėjo dėl trečiosios vietos reguliariajame sezone kovojančios „Volfo“ (7-5) ir „Tornado“ (6-6) ekipos.

Pirmojo etapo akistatoje pergalę rezultatu 75:71 šventė „Tornado“ vyrai, tad norint pakovoti dėl aukštesnės nei ketvirtos vietos „Volfo“ atstovams reikėjo ne tik įveikti varžovus, bet ir įveikti juos didesne nei keturių taškų persvara.

Tikslas aiškus kaip du kart du, tačiau susitikimo pradžioje atrodė, jog jis gali subliūkšti kaip dūmas, kuomet po fantastiško pirmojo kėlinuko „Tornado“ vyrai įgijo apčiuopiamą 7 taškų pranašumą (26:19).

Nors vėliau „Volfo“ ekipa atkuto ir sugebėjo stabilizuoti padėtį, tačiau perimti rungtynių vairo jai niekaip nesisekė.

Lūžis rungtynėse įvyko lemiamo kėlinuko pradžioje, kuomet „Volfas“ laimėjo atkarpą 10:0 ir pagaliau atitrūko nuo varžovų (84:73).

Per likusį dvikovos laiką „Tornadas“ bandė gelbėtis, tačiau „lyg iš natų“ puolime žaidę „Volfo“ vyrai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 101:92.

Pasibaigus dvikovai kalbintas „Tornado“ komandos vadovas Dainius Balčiūnas neatrodė labai nusiminęs: „Neblogos rungtynės buvo. Geras komandinis žaidimas, daug rezultatyviu perdavimų, o tai tikrai džiugina.

Visgi vyrams dar reikia pasitempti gynyboje, ką ir bandysime tobulinti kitose rungtynėse. Ačiū žaidėjams, kurie kovojo iki galo, taip pat sirgaliams, kurie ateina palaikyti mūsų komandos net ir tada, kai nesiseka.

Reguliariajame sezone liko dar vienerios rungtynės, kurios vyks jau kitą savaitgalį. Nors mums jos nieko nelems, bet rankų nežadame nuleisti ir kovosime tik dėl pergalės!“

„Volfas“: Irmantas Bernotas (10/10 baud., 33 naud.balai) 34, Dovydas Rudik (5 rez.perd.) 15, Artūras Dirsė (1/7 trit.) 13.

„Tornadas“: Vilius Akučka (7/13 trit.) 25, Laimonas Ališauskas (9 rez.perd.) ir Mantas Kesminas (6 kld.) 15.

Norėdami pakilti dar vienu laipteliu aukštyn „Volfo“ vyrai turi tikėtis „Viesulo BC“ nesėkmės akistatoje su „Builders Team BC“ atstovai ir tarpusavio akistatoje patys pasiekti pergalę didesne nei 11 taškų persvara. Užduotis sudėtinga, bet tikrai ne utopinė.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse buvo žaidžiamas A.Sabonio Mažosios taurės pusfinalis, kuriame kovėsi „Bombos“ ir „Viesulo United“ komandos.

Nors pagal „Super mėgėjų grupės“ rezultatus akivaizdžia rungtynių favorite buvo „Bombos“ ekipa, tačiau turimas statusas ne visuomet garantuoja lengvą dvikovą.

Pavydėtiną kovingumą pademonstravę „Viesulo“ klubo atstovai nuo pat pirmųjų dvikovos minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir pamažu tolo nuo varžovų, o likus žaisti dešimt minučių turėjo apčiuopiamą 6 taškų pranašumą (53:47).

Visgi, lemiamame kėlinuke „Bombos“ atstovai uždarė beveik visus kelius savojo krepšinio link ir per dešimt minučių praleidę vos 5 taškus sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir išplėšti pergalę iš jų rankų – 63:58.

Sunkią pergalę iškovojusios „Bombos“ komandos atstovas spaudai davė trumpą komentarą: „Džiaugiamės pergale, tačiau daugiau negaliu nieko gero pasakyti.

Nuo pradžių varžovams leidome daryti tai, ką jie norėjo, gynyboje vėlavome, neatsivėrėme baudos aikštelėje, kas parodo mūsų nusiteikimą pusfinalio dvikovai.

Manau per lengvai laimėjome pirmą susitikimą su „Viesulo United“ ekipa, dėl to vyrai jau prieš rungtynes laikė pergalę kišenėje, o toks nusiteikimas privedė iki to, kad vos ištraukėm. Na ir reikia atiduot pagarbą varžovams, kurie šiandien pademonstravo labai gerą krepšinį.“

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ ekipos kapitonas Danius Bratkauskas davė trumpą komentarą ir pasveikino klubo vadovą Gimtadienio proga: „Visų pirma dėkui visiems už gerą kovą. Parodėm, kad galim kovoti su vienais iš lyderių.

Šiandien pavyko laimėti kovą po krepšiu, o tai – jau didelis žingsnis į priekį. Be to, gan neblogai apsigynėm, tad pirmus tris kėlinukus žaidėm gražų komandinį krepšinį ir pirmavom.

Deja, šįkart pritrūko sėkmės ir taiklių metimų. Lemiamame ketvirtyje sustojom ir paleidom pergalę. Vis tik, rungtynes vertinu pozityviai. Ačiū visiems, kas kovėsi iki galo. Smagu žiūrėt, kad visi ir kaip vienas kumštis! Beje, didžiausi linkėjimai ir sveikinimai klubo vadovui Aurimui, kuris pirmadienį švęs savo gimtadienį!“

„Bomba“: Aras Pupšys 22, Audrius Kubelis (1/6 trit.) 21, Egidijus Markevičius ir Laimonas Knetas po 9.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (18 atk.kam.) 17, Evaldas Bernotas 14.

Balandžio pabaigoje vyksiančiame A.Sabonio Mažosios taurės finale „Bomba“ mes iššūkį „Viesulo-2“ komandai, tuo tarpu dvikovoje dėl bronzos „Viesulo United“ atstovai egzaminuos Kings Lynn „Reapers-LBC“ ekipą.

Įspūdingai pirmojo etapo kovas užbaigė „TeamLT“ (6-4) ekipa, kuri palaužė „Viesulo-2“ (5-3) ekipą ir beveik užsitikrino tiesioginį kelialapį į „Super mėgėjų“ taurės pusfinalio etapą.

Prieš du su puse mėnesio vykusioje pirmojo rato dvikovoje „Viesulo-2“ komanda iškovojo pergalę kuklia 3 taškų persvara (66:63), tad „TeamLT“ į rungtynes atėjo nusiteikę įvykdyti iškart du tikslus – pasiekti revanšą ir tą padaryti didesniu skirtumu nei buvo pralaimėta.

Dvikovą geriau pradėjo „Viesulo-2“ komanda (6:0), tačiau netrukus „TeamLT“ atkuto, išsiveržė į priekį ir ėmė sulig kiekviena minute vis labiau didinti savo pranašumą.

Trečiojo kėlinuko viduryje „Viesulo-2“ komandai buvo pavykę išlyginti rezultatą (41:41), tačiau į tai „TeamLT“ atsakė laimėdami galingą atkarpą rezultatu 21:4 ir įgydami triuškinamą 17 taškų pranašumą (62:45).

Per likusį susitikimo laiką Aurimo Buroko auklėtiniai kiek apkarpė turėtą deficitą, tačiau pergalę reikiamu skirtumu rezultatu 70:61 šventė „TeamLT“ atstovai.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Viesulo-2“ ekipos vadovas Aurimas Burokas išdėstė pagrindines komandą užklupusias bėdas: „Pastaruoju metu nežaidžiam taip, kaip sezono pradžioje. Be to, nesitreniruojam ir viso to pasekmė – vienas po kito sekantys pralaimėjimai.

Bet baltos vėliavos dar nekeliam. Turime keletą traumuotų žaidėjų, tad laukiame kol jie pasveiks, darome išvadas ir judame pirmyn!“

„TeamLT“: Rasius Briedis (12 atk.kam., 5 rez.perd.) ir Dmitrii Makarenko po 16, Valdas Suopys 13.

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas 19, Alvydas Banelis (11 atk.kam.) 15.

Situacija tokia, kad norėdama pakilti aukščiau trečios pozicijos „Viesulo-2“ ekipa privalo laimėti abi likusias reguliariojo sezono dvikovas prieš „Bombos“ ir „Alytaus“ komandas.

Jei šiose rungtynėse A.Buroko auklėtiniai patirs nors vieną pralaimėjimą dėl geresnio tarpusavio rungtynių santykio antroje vietoje liks „TeamLT“ atstovai.

Savaitgalio kovas užbaigė A.Sabonio Didžiosios taurės pusfinalio dvikova, kurioje susigrūmė „Builders Team BC“ ir „Viesulo BC“ ekipos.

Didelių ambicijų turėjusi „Viesulo“ komanda geriau pradėjo rungtynes ir iki didžiosios pertraukos diktavo varžovams savo sąlygas.

Vis tik, antroje susitikimo dalyje „Builders Team“ garbę ginantys krepšininkai pakreipė įvykių tėkmę sau naudinga linkme ir po fantastiškai sužaisto trečiojo kėlinuko įgijo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (60:52).

Lemiamame ketvirtyje Eridano Lazdausko auklėtiniai bandė vytis varžovus, tačiau kraujo skonį pajutę „statybininkai“ jau nebesidairė atgal, be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė įtikinamą pergalę rezultatu 78:67.

Pasibaigus dvikovai surengtoje spaudos konferencijoje „Viesulo BC“ komandos vadovas Aurimas Burokas kalbėjo: „Pralaimėta apmaudžiai. Šiandien itin prastai pataikėme iš toli,  tad dabar liko šansas pakovoti dėl 3 vietos.

Darėme daug klaidų, neatsikovojome atšokusių kamuolių, davėm kartoti metimus po du ar net tris kartus. Labai apmaudu, kad daug dirbi ties tuo, o rezultato vis nėra.“

„Builders Team“: Donatas Paulauskas 28, Edvinas Vaupšas 18, Robertas Talevičius (5 rez.perd.) 12.

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (7/7 dvit., 0/8 trit.) 15, Vytautas Rimkus 12.

Įdomu tai, jog „statybininkai“ į rungtynes atvyko turėdami vos šešis žmones iš kurių trys žaidė visiškai be keitimų. Tad panašu, jog šįkart suveikė posakis, kad „Patirtis daro savo“.

Pasibaigus šiai dvikovai paaiškėjo, kad balandžio pabaigoje vyksiančiame A.Sabonio Didžiosios taurės finale žais „A Team“ ir „Builders Team BC“ ekipos, o dėl bronzos medalių kovos „LT BC-London United“ ir „Viesulo BC“ komandos.

Visbičiuje

Šeštadienio rytą pirmojo etapo kovas užbaigė „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje besivaržančios komandos.

Pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Baltijos vilkų“ (3-7) ir Corby „Cobras“ (1-9) komandos, o pergalę šventė pirmoji ekipa.

Nežymių favoritų statusą turėję Piterboro atstovai vangiai pradėjo rungtynes ir sužaidus 10 minučių turėjo vieno taško deficitą (12:13).

Vis tik, po trumpos pertraukėlės tinkamai sudėlioję žaidimo akcentus „Baltijos vilkai“ parodė, kas šeštadienio rytą, yra padėties šeimininkas ir perėmę iniciatyvą į savo rankas dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi apčiuopiama 6 taškų persvara (32:26).

Ilgosios pertraukos metu atgavę jėgas Piterboro atstovai sužaidė nepriekaištingą trečiąjį kėlinuką po kurio susikrovė triuškinamą 14 taškų persvarą (57:33).

Nors lemiamame ketvirtyje „Cobros“ atgavę amą ir ženkliai sumažino turėtą deficitą, tačiau pergalę rezultatu 75:65 šventė kur kas stabiliau rungtyniavusi „Baltijos vilkų“ ekipa.

Nugalėtojų komandos trenerio asistentas Ruslanas Popovas neslėpė gerų emocijų: „Puiku, kad reguliarusis sezonas baigtas pergale. Šios rungtynės buvo ne tokios, kokių tikėjomės, o tai lėmė mūsų pačių darytos klaidos ir pražangos, kurias varžovai vertė taškais.

Nors ir laimėjome dešimties taškų skirtumu, kova vyko iki pat galo. Verta pažymėti, kad praleisti 65 taškai mums yra didelis skaičius, kadangi „Baltijos vilkų“ puolimas dažnai yra labai banguojantis.

Varžovai labai norėjo atsirevanšuoti už pralaimėtą pirmąjį susitikimą, laimei jiems to padaryti nepavyko. Galėjome turėti geresnį rezultatą, jei būtume darę mažiau klaidų tiek gynyboje, tiek puolime. Ačiū mūsų vyrams už pastangas ir varžovams už atkaklią kovą!“

„Baltijos vilkai“: Giedrius Zdramys (5 per.kam.) 26, Algirdas Pučkys 18, Gintaras Valiuška (15 atk.kam., 6 per.kam., 5 kld.) 11.

„Cobras“: Robertas Burba (4/5 trit.) 29, Rolandas Mavrin 17.

Įdomu tai, jog „Cobras“ reguliariajame sezone šventė vienintelę pergalę, kuomet pirmosiose rungtynėse „ant menčių“ paguldė ne ką kitą, o reguliariojo sezono nugalėtoja tapusią Peterborough „Vyčio-2“ ekipą.

Antrojoje dvikovoje susikovė dar dvi „Thames Windows“ grupėje besivaržančių klubų dublerinės ekipos: Peterborough „Tauras-2“ (7-3) ir Wisbech „Wizards-2“ (3-7) komandos.

Pirmojo rato akistatoje Piterboro atstovai šventė triuškinamą pergalę (97:50), tad „burtininkų“ tikslas minimum buvo įrodyti, jog lygių skirtumas tikras nėra toks didelis ir tą padaryti jiems puikiai pavyko!

Didžiąją rungtynių dalį rungtynių vairą savo rankose laikė būtent „Wizards-2“ komanda, kuri likus žaisti dešimt minučių turėjo apčiuopiamą šešių taškų persvarą (47:41).

Visgi, prie sienos priremti „Tauro-2“ krepšininkai lemiamame kėlinuke pademonstravo gerą gynybą, pridėjo kvapą gniaužiantį puolimą ir nuaidėjus finalinei sirenai išplėšė sudėtingą pergalę rezultatu 64:60.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam., 6 kld.) 25, Remigijus Šukaitis (14 atk.kam.) 19, Andrius Bulatovas (7 kld.) 12.

„Wizards-2“: Evaldas Jurčiukonis 25, Haroldas Petrauskas (1/7 trit.) 13.

Pasibaigus reguliariajame sezonui paaiškėjo, jog pirmąsias dvi vietas užėmusios Peterborough „Vyčio-2“ (8-2) ir Littleport „Žalgirio“ (8-2) ekipos žengė tiesiai į turnyro pusfinalį.

Tuo tarpu likusios čempionato dalyvės varžysis ketvirtfinalio etape, kur žais dviejų rungtynių seriją tokiose porose: Peterborough „Tauras-2“ (7-3) varžysis su Corby „Cobras“ (1-9) atstovais, o Peterborough „Baltijos vilkai“ (3-7) mes iššūkį Wisbech „Wizards-2“ (3-7) ekipai.

Sekmadienio kovas Visbičiuje pradėjo Kings Lynn „Reapers-LBC“ (7-6) ekipa ir Peterborough „Vyčio“ (5-8) vyrai.

Turnyro lentelės kaimynų mūšyje buvo galima tikėtis intrigos, tad nieko nuostabaus, kad salėje susirinkę žiūrovai išvydo išties įdomią kovą.

Nors pirmaujanti ekipa šioje dvikovoje keitėsi vos keturis kartus, o didžiąją laiko dalį pirmavo „Reapers-LBC“ atstovai, kurie vienu metu net buvo įgiję 15 taškų persvarą (57:42), tačiau baltos vėliavos nekėlę „Vyčio“ krepšininkai sužavėjo visus išskirtiniu kovingumu.

Lemiamo kėlinuko viduryje „Vyčio“ atstovai buvo apkarpę turėtą deficitą iki dviejų taškų (63:65), vis tik per likusią susitikimo dalį geležinę gynybą pademonstravę Kings Lynn atstovai ėmė diktuoti savo žaidimo sąlygas, baigė dvikovą galingu spurtu 8:3 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą pergalę rezultatu 73:66.

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (19 atk.kam.) 22, Gerardas Simaitis 14, Eivydas Kriūnas 9.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (5 kld.) 22, Mantas Mikuzis 17.

Iškovoję septintąją pergalę Kings Lynn atstovai užsitikrino ketvirtąją vietą „Thames Windows“ grupėje ir paskutinėse reguliariojo sezono rungtynėse jau galės ramiai spręsti savo uždavinius ir šlifuoti ketvirtfinalio etapui paruoštus derinius.

Savotišką ketvirtfinalio repeticiją sekmadienį surengė Peterborough „BC Tauro“ (10-3) ir South Lincs „Dragons“ (3-10) klubai.

Favoritų statusą turėję Piterboro atstovai visą susitikimo laiką turėjo užtikrintą persvarą, tad nieko nenustebino dvikovos pabaigoje švęsdami pergalę rezultatu 79:71.

Verta pažymėti, jog „drakonai“ į rungtynes delegavo vos šešis krepšininkus, tad dar nežinia, kaip viskas būtų pasibaigę, jeigu abi komandos žaistų pilnomis sudėtimis.

Įdomu tai, kad jeigu nenutiks itin didelių netikėtumų būtent šios dvi komandos kausis „Thames Windows“ ketvirtfinalio etape, tad panašu, kad svarbiausiose sezono kovose BLKL Wisbech gerbėjai gali tikėtis intrigos ir įdomių rungtynių.

„Tauras“: Algirdas Dovydas 18, Airidas Šurkus 11, Arnoldas Račickas 10.

„Dragons“: Kęstutis Puleikis 24, Tadas Zobiela 17.

Praėjusią savaitę reguliariojo sezono nugalėtojų titulą užsitikrinę „Kubus United“ (12-1) krepšininkai nemažino apsukų ir be didesnio vargo rezultatu 94:49 palaužė Peterborough „Odd Socks“ (1-12) atstovus.

Skirtingose rikiuotės galuose esančių komandų akistatoje intriga išgaravo dar pirmajame kėlinuke, kurį „Kubus United“ atstovai laimėjo dviženkle persvara (25:12).

Nors vėliau „Odd Socks“ vyrai bandė keisti žaidimo tempą ar gynybos schemas, tačiau visos jų pastangos nuėjo perniek, o nepriekaištingai žaidę „Kubus United“ vyrai gana greitai įgijo triuškinamą persvarą ir dvikovos pabaigoje šventė lengvą pergalę.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (14 atk.kam., 58 naud.balai) 38, Giedrius Pakalniškis (5 rez.perd., 5 per.kam., 31 naud.balas) 21, Jonas Pranevičius (6 kld.) 17.

„Odd Socks“: Cristian Govor 14, Gints Dambis (4/8 trit.) 12.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione baigė Boston „Fighters“ (4-9) ir Wisbech „Wizards“ (10-3) ekipos, padovanojusioms žiūrovams gražų krepšinio šou.

Didžiąją rungtynių dalį aikštėje vyko dviejų lygių varžovų kova, kurioje pirmaujanti ekipa dvikovoje keitėsi net 12 kartų.

Visgi vos penkiese į rungtynes susirinkę Bostono krepšininkai pritrūko jėgų, o lemiamame kėlinuke dėl Mantvydo Paulausko išnaudoto pražangų limito susitikimą baigė žaisdami keturiese prieš penkis.

Likus žaisti kiek mažiau nei keturias minutes „burtininkai“ turėjo vos vieno taško persvarą (64:63), tačiau kiekybinę persvarą įgiję „Wizards“ atstovai dvikovos pabaigoje surengė galingą spurtą, pabėgo nuo varžovų ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 74:66.

„Wizards“:  Aivaras Abukauskas 22, Nerijus Gelžinis (5 kld.) 20, Modestas Dvarvytis (5 per.kam.) 19.

„Fighters“: Mindaugas Alseika (23 atk.kam.) 22, Tomas Alseika (10 atk.kam.) 19.