BLKL - prisimintos „Alytaus“ ambicijos ir ilgai laukta „Rimluvos“ pergalė

BLKL - prisimintos „Alytaus“ ambicijos ir ilgai laukta „Rimluvos“ pergalė 90

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) žaidė tik Londono pogrupis, tad penktadienį ir sekmadienį buvo sužaistos vos penkerios rungtynės. Tačiau ir jų pilnai pakako tam, kad būtų galima parašyti įdomią apžvalgą.

Penktadienio vakarą susitiko dvi dėl Mažosios taurės kovojančios komandos: „Alytaus“ (1-2) kolektyvas ir „X Team“ (1-3) ekipa.

Praėjusiame sezone dzūkai šiame lygyje liko antri, tad šiemet jų laukia nemenkas išbandymas ginant savo išsikovotą autoritetą. Vis tik, sezono pradžioje patirti du pralaimėjimai puikiai parodė, jog lengva „Alytaus“ ekipai nebus.

Gana sudėtingai alytiškiams klostėsi ir penktadienio dvikova. Nors Dzūkijos atstovai ilgą laiką pirmavo, tačiau „X Team“ vyrai nedavė ramybės bei išlaikė kovinį atstumą.

Trečiajame ketvirtyje „Alytaus“ komandai buvo pavykę atitrūkti, tačiau lemiamame kėlinuke „X Team“ vėl ėmė grasinti varžovams, tad vakaro kulminacija nusikėlė į pačią pagrindinio laiko pabaigą.

Nors „X Team“ atstovai darė viską, kad pakreiptų įvykių tėkmę sau naudinga linkme, tačiau kiek tiksliau puolime žaidę alytiškiai išsaugojo trapią persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pirmąją sezono pergalę – 69:66.

Nugalėtojų komandos atstovas Domantas Girčys kalbėjo: „Manau neblogas žaidimas buvo. Pirmos dvi pusės buvo gana nerezultatyvios, bet susiėmėm. Buvo daug komunikacijos komandoje, gal net kiek per daug ir vienu metu tai gal net trukdė.

Žinojom, jų stiprųjį ginklą, kad jie metą tritaškius. Bet atsilaikėme. Bandėme paspausti susitikimo pabaigoje ir panašu, kad visai neblogai gavosi.

Komandos draugai gana neblogai pasirodė, perimetre gan gerai sužaidėme. Kadangi praėjusiame sezone užėmėme antrąją vietą, šiemet tikimės, kad pranoksime patys save ir paimsime auksą.“

Tuo tarpu „X Team“ ekipos atstovas spaudai Irmantas Jausicas neatrodė labai nusiminęs: „Labai gaila, kad pralaimėjome rungytnes. Nors varžovai pirmavo visą dvikovos laiką, bet pabaigoje turėjome šansų persverti rezultatą savo naudai, tačiau mums neįkrito keli svarbūs metimai.

Šiandien pavyko pataikyti tritaškius, bet esminė problema buvo dvitaškių pataikymas ir neatkovoti kamuoliai gynyboje. Tačiau reikia žiūrėti į priekį, nes šios rungtynės jau praeitis. Nekantriai laukiam kitų akistatų ir didelis ačiū sirgaliams, kurie ištikimai palaiko komandą!“

„Alytus“: Domantas Girčys 20, Tadas Mockus (10 atk.kam.) 18, Egidijus Čepulis (5/5 dvit.) 13.

„X Team“: Egidijus Puskis (6/15 trit.) 20, Algimantas Skauronis 19.

Sekmadienio kovas pradėjo „Brickson-Medelyno“ (1-1) atstovai ir „Spartos“ (0-2) komanda. Abu kolektyvai pirmajame ture buvo patyrę nesėkmes, tad tiek vienai, tiek kitai komandai pergalės šiose rungtynėse reikėjo lyg oro.

Susitikimą žymiai geriau pradėjo „Brickson-Medelyno“ atstovai, kurie sužaidus dešimt minučių turėjo dviženklį pranašumą (27:14).

Nors „spartiečiai“ antrajame kėlinuke jį kiek apkarpė, tačiau po didžiosios pertraukos pademonstruota tiksli gynyba leido „Medelynui“ mėgautis užtikrinta persvara (52:42).

Lemiamame kėlinuke „spartiečiai“ pakilo į žūtbūtinį mūšį ir kaip reikiant prispaudė varžovus, tačiau „Brickson-Medelyno“ atstovai didvyriškai atsilaikė, išsaugojo įgytą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė dramatišką pergalę rezultatu 66:62.

„Brickson-Medelynas“: Vincas Vainauskas 26, Eugenijus Braknys 15, Vilius Akučka 14.

„Sparta“: Algirdas Jaras (21 atk.kam.) 14, Vytautas Rimkus (5 rez.perd.) 12.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse viskas vyko kur kas ramiau. Mažosios taurės čempionės titulą ginanti „TeamLT“ (2-0) komanda be skrupulų rezultatu 71:45 sudorojo „LT BC-2“ (1-1) vyrus ir šventė antrąją pergalę iš eilės.

Praėjusio sezono auksinė komanda didžiąją dalį reikalų sutvarkė dar pirmoje susitikimo dalyje kurią laimėjo net 42:15.

Po didžiosios pertraukos „TeamLT“ vyrai kiek aprimo ir leido pasimėgauti krepšiniu savo varžovams, tačiau net ir prie tokio scenarijaus „LT BC-2“ vyrams pavyti tik nežymiai sumažinti varžovų pranašumą.

„TeamLT“: Donatas Ručinskas 15, Aras Pupšys 14, Dmitrii Makarenko (8 kld.) 12.

„LT BC-2“: Kevinas Kolesnikovas (6 kld.) 22, Vaidas Radavičius 11.

Bene įdomiausiai susiklostė „Viesulo BC“ (0-2) ir „Rimluvos“ (2-0) ekipų akistata, kurią po itin atkaklios kovos rezultatu 70:67 laimėjo antroji komanda.

Rungtynių pradžią akivaizdžiai pramiegojęs „Viesulo“ kolektyvas dar pirmajame kėlinuke leido varžovams įgyti dviženklį pranašumą (14:26).

Nors vėliau Eridano Lazdausko auklėtiniai išsijudino ir sugebėjo grąžinti rungtynėms intrigą, tačiau „Rimluvos“ vyrai atlaikė varžovų šturmą ir sėkmingiau sužaidę svarbiausias rungtynių akimirkas šventė dramatišką pergalę.

Tai buvo trečioji „Rimluvos“ pergalė prieš „Viesulą“ per šešerias tarpusavio akistatas. Pastarąjį kartą Giedriaus Surgauto auklėtiniai varžovus buvo įveikę prieš 1,5 metų, o vėliau sekė net trys pralaimėjimai iš eilės.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo“ komandos kapitonas Edvinas Nurutdinovas pateikė rungtynių analizę: „Rungtynės buvo įtemtos ir įdomios kiekvienam kas buvo salėje, deja patyrėm antrą pralaimėjimą iš eilės.

Manau su mūsų dvitaškių pataikymu būtų sunku įveikti bet kurią BLKL komandą. Mes strigome „Rimluvos“ gynyboje ir manau, jog tai buvo didelis varžovų „centrų“ nuopelnas. Taisysim klaidas ir žiūrėsim į sekančias rungtynes.“

„Rimluva“: Marius Čeponis 20, Nerijus Anglickis 14, Dovydas Rudik (11 atk.kam., 11 rez.perd.) 13.

„Viesulas“: Irmantas Bernotas 15, Artūras Padriežas 14.

Įdomu tai, kad nugalėtojų komandos gynėjas D.Rudik antrose rungtynėse iš eilės atliko trigubą dublį ir kol kas yra vienintelis žaidėjas fiksuojantis tokį rodiklį šiame BLKL sezone.

Savaitgalio kovas užbaigė „Baltų“ (1-1) ir „ViesuloLT“ (0-2) akistata, kurią be didesnio vargo rezultatu 72:44 laimėjo pirmoji ekipa.

Dvikovos pradžioje „ViesuloLT“ atstovai dar bandė kibti varžovams į atlapus, tačiau vėliau „Baltai“ įsismarkavo, antrajame kėlinuke atitrūko nuo varžovų ir dvikovos pusiaukelėje jau mėgavosi triuškinama persvara (41:21).

Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ agonija tęsėsi toliau, o tuo pasinaudoję „Baltų“ vyrai dar labiau padidino savo pranašumą (62:33) ir išsprendė beveik visus svarbiausius vakaro klausimus, tad per likusį susitikimo laiką abiems komandoms teliko sutvarkyti likusius formalumus.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ komandos kapitonas Vytautas Akučka davė trumpą komentarą: „Visai komandai tai buvo baisios rungtynės, kurias reikia kuo greičiau pamiršti.

Reikia visiems nusiraminti ir nebėgioti kaip išprotėjusiems, kitaip nieko nepasieksime. Treniruosimės ir bandysime sulipdyti komandinį žaidimą, kitaip apie pergalę galime tik pasvajoti.“

„Baltai“: Valerijus Stankaitis (16 atk.kam., 30 naud.balų) 24, Alejandro Moreno 13, Laurynas Saldukas (5 kld.) 10.

„ViesulasLT“: Neilas Michelevičius (5 kld.) 11, Lukas Morkeliūnas 9.