BLKL pirmenybėse - revanšų kupinas savaitgalis

BLKL pirmenybėse - revanšų kupinas savaitgalis 103

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaistos 10 rungtynių  – po penkias Londono ir Visbičiaus grupėje. Įdomių akcentų tikrai netrūko, o visus juos rasite tradicinėje turo apžvalgoje.

Londone

Savaitgalio kovas pradėjo dėl Mažosios taurės Londono regione kovojančios „TeamLT“ (6-4) ir „Viesulo United“ (5-5) komandos.

Pirmąją šių ekipų akistatą po labai atkaklios kovos vieno taško persvara laimėjo „TeamLT“ kolektyvas (63:62), tad į salę sugūžėję žiūrovai tikėjosi sulakti intrigos. Ir ji tikrai liejosi per kraštus!

Didžiąją dvikovos dalį abi ekipos žengė koja kojon, tad nieko nuostabaus, jog sužaidus 40 minučių rezultatas buvo visiškai lygus 66:66.

Papildomų penkių minučių metu aistros virė toliau, tačiau nervų ir ištvermės mūšį laimėjo „Viesulo United“ kolektyvas, kuris geriau išnaudojo susikurtas progas ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui pasiekė saldų revanšą – 75:71.

Nugalėtojų komandos kapitonas Danius Bratkauskas davė trumpą komentarą: „Visų pirma visus su Naujais metais. Kaip sakoma: „Gera pradžia - pusė darbo“, tad visą kolektyvą sveikinu su pirma Naujų metų pergale.

Nors visos rungtynės klostėsi taškas į tašką ir net žaidėme pratęsimą, bet kovojom kaip komanda ir būtent todėl galiausiai iškovojome skanią pergalę.“

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (19 atk.kam., 28 naud.balai) 29, Danius Bratkauskas (6 per.kam.) 16, Egidijus Kinčinas (5 rez.perd.) ir Andrius Turčinavičius po 10.

„TeamLT“: Julius Šeškevičius (5 rez.perd.) 17, Justinas Burba (10 atk.kam.) 14.

Įdomu tai, kad po pasakiško sezono starto „TeamLT“ kolektyvas buvo įsitaisęs net pirmoje B grupės vieptoje. Tačiau pastaruoju metu čempionės titulą ginančios komandos žaidimas ėmė strigti ir po trijų pralaimėjimų paeiliui ji smuktelėjo net į trečiąją rikiuotės poziciją.

Daugybė aistrų kėlė ir dviejų A grupės favoritų mūšis, kuris pradėjo BLKL Londono grupės sekmadienio kovas. Prieš savaitę pirmąją nesėkmę patyrusi „Builders Team BC“ (8-1) ekipa sugebėjo mobilizuotis ir lyderių akistatoje 62:56 palaužė „Rimluvos“ (5-2) kolektyvą.

Turnyro rikiuotės viršuje esantys „statybininkai“ puikiai pradėjo rungtynes ir dvikovos pusiaukelėje mėgavosi dviženkle persvara (36:23).

Antroje susitikimo dalyje „Builders Team“ atstovai dar labiau nutolo nuo varžovų, tad lemiamame ketvirtyje abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus. Pamatę, kad varžovai kiek atsipalaidavo „Rimluvos“ vyrai sugebėjo atkurti intrigą, tačiau tam, kad pasiektų pergalę jiems pritrūko Fortūnos šypsnio ir laiko.

Pasibaigus dvikovai „Rimluvos“ komandos treneris Eimantas Leonovas pažėrė nemažai pastabų lygos vadovybei: „Sveikinu varžovus su pergale! Susitiko lygiaverčiai varžovai! Kovojom dėl pirmos vietos grupėje, todėl tikėjomes atitinkamo požiūrio iš žaidėjų ir organizatorių.

Dėl nenumatyto eismo įvykio kelyje dalis mūsų komandos narių vėlavo 10 min. ir tai sukelė netikėtą lygos vadovo nepasitenkinimą, kurį jis išreiskė „išradinėdamas naujas taisykles“: pirmus du kėlinukus laikas nebuvo stabdomas net keitimų metu, o žaidėjai buvo raginami keistis greičiau, po netaiklaus metimo atsikovojus kamuolį net nebuvo atnaujintas atakai skirtas laikas.

Sekretoriate sėdintis lygos vadovas į komandų vadovų pastabas reagavo labai aštriai ir ragino teisėjus skirti technines pražangas. Deja, visos nepasitenkinimo strėlės buvo nukreiptos tik į žaidėjus ir kažkodėl, neatsižvelgta į tai, jog varžybos vyko teisėjaujant tik vienam teisėjui, nes antrasis dėl eismo įvykio į rungtynes vėlavo net 45 minutes...

Ačiū organizatoriams už sunkų darbą ir galimybę aktyviai ir azartiškai leisti laisvalaikį, bet norėtusi, kad vietoje keliamos įtampos ir reiškiamo nepasitenkinimo, būtų inicijuojamas dialogas.“

„Builders Team“: Tadas Budzeika (5/12 trit.) 17, Vytas Degutis (4/10 trit.) 14, Donatas Paulauskas 11.

„Rimluva“: Nerijus Anglickis (13 atk.kam.) ir Aurimas Karbauskas (12 atk.kam., 7 rez.perd., 10 kld.) po 10.

Iškovoję aštuntąją pergalę „statybininkai“ užsitikrino reguliariojo sezono nugalėtojų vardus, o tuo pačiu ir kelialapį į gegužės 02 d., Rygoje, vyksiantį „Pasaulio lietuvių čempionų taurės“ turnyrą.

Puikią bangą pastaruoju metu pagavę „Sparta BC“ (4-5) garbę ginantys vyrai. Praėjusią savaitę palaužę turnyro rikiuotės lyderius šįkart be didesnio vargo susitvarkė su niekaip savojo žaidimo nerandančia „Viesulo BC“ (1-6) ekipa – 80:58.

Įdomu tai, kad vienintelę šio sezono pergalę „Viesulo“ vyrai pasiekė būtent prieš „spartiečius“, kuriuos pirmojo rato akistatoje įveikė 78:69.

Vis tik, sekmadienio popietę „mėlynai-balti“ apie pergalę galėjo tik pasvajoti. Revanšo nuotaikomis degusi „Spartos“ komanda dar pirmajame kėlinuke šovė į priekį (22:13).

Nors po trumpos pertraukėlės „Viesulo“ vyrai buvo kiek priartėję (29:35), tačiau dar vienas „spartiečių“ spurtas trečiajame kėlinuke viską sudėliojo į savo vietas (55:40).

Lemiamame ketvirtyje „mėlynai-balti“ jau netikėjo savo jėgomis, tad „spartiečiai“ dar labiau padidino savo atotrūkį ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė itin saldžią pergalę.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (11 atk.kam., 30 naud.balų) 28, Algirdas Jaras (15 atk.kam., 5 rez.perd., 36 naud.balai) 22, Rokas Arlauskas (5 rez.perd.) 13.

„Viesulas“: Tadas Buivydas 20, Audrius Ramonaitis (7 rez.perd.) 10.

Įdomu tai, kad net keturi iš rungtynėms registruotų šešių „Spartos“ žaidėjų žaidė visiškai be keitimų. Tikri „spartiečiai“, nieko daugiau nepridursi.

Trečiosiose sekmadienio rungtynėse atmosfera liko įkaitusi, nes dėl aukštesnės vietos turnyro rikiuotėje kovojantys „Baltai“ (5-5) sugebėjo pateikti staigmeną ir įveikti antroje pozicijoje žengiančią „Viesulo-2“ (6-4) ekipą.

Nuo pat pirmųjų susitikimo minučių tapo aišku, kad rungtynių eigą kontroliuos „Baltų“ kolektyvas, kuris pademonstravo gerokai brandesnį žaidimą ir įpusėjus dvikovai turėjo dviženklį pranašumą (41:27).

Po didžiosios pertraukos „Viesulo“ klubo dubleriai atsigavo, pakeitė gynybos sistemą ir pabandė grįžti į rungtynes. Visgi, dvikovai žymiai geriau pasiruošę „Baltai“ atsilaikė, išlaikė dvikovos kontrolę savo rankose ir išsaugoję įgytą persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę – 71:66.

Verta pažymėti, kad pastaruoju metu į krizę papuolusi „Viesulo-2“ komanda patyrė jau ketvirtą nesėkmę per pastarąsias penkerias rungtynes.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo-2“ strategas Faustas Aleknavičius krimtosi: „Pirmasis blynas šiais metais kiek prisvilo. Išėjom kiek atsipalaidavę, nenuteikiau komandos, nepataikėm daug laisvų metimų, tad turime kur tobulėt.“

„Baltai“: Alejandro Moreno (8 rez.perd.), Philip Telling ir Sergej Maksimov po 15.

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus 17, Andrius Sadaunykas (7 kld.) 15.

Įdomu tai, kad pirmojo rato akistatoje „Viesulo-2“ ekipa įveikė varžovus net 30 taškų skirtumu – 79:49, tad sekmadienio vakarą „Baltai“ ne tik įsirašė tašką į turnyrinę lentelę, tačiau ir pasiekė labai saldų revanšą.

Savaitgalio kovas užbaigė įspūdingą formą demonstruojančios „LT BC-2“ (8-2) ir „ViesuloLT“ (3-7) komandų akistata, kurią rezultatu 72:62 laimėjo pirmoji ekipa.

Sužaidus 10 minučių „ViesuloLT“ kolektyvas buvo priekyje (28:15), tačiau it šveicariškas laikrodis susitikimo pradžioje veikęs „mėlynai-baltų“ puolimas antrajame ketvirtyje subyrėjo į šipulius, o tuo pasinaudojusiu „LT BC-2“ komanda spurtavo ir dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (39:35).

Po didžiosios pertraukos „ViesuloLT“ taškų mašina toliau strigo, tuo tarpu „LT BC-2“ ekipa tęsė savo spurtą ir trečiojo kėlinuko pabaigoje jau triuškino varžovus (58:43).

Dvikovos pabaigoje „ViesuloLT“ vyrai pakovojo dėl garbės ir priartėjo prie varžovų, tačiau ši prošvaistė didesnės įtakos galutiniam rezultatui neturėjo.

Pasibaigus dvikovai „ViesuloLT“ kapitonas Vytautas Akučka metė akmenį į teisėjų daržą: „Pirmame kėlinuke žaidėme puikiai. Puolimas klostėsi gerai ir gynyboje atrodėme gerai. Bet vėliau viskas apsivertė aukštyn kojomis. Visa komanda nusivylė teisėjų darbu, jie nebesugebėjo sukontroliuoti žaidimo.

Tai buvo ne krepšinis, o regbis, mes prie tokio žaidimo nesame  pripratę. Džiaugiamės, kad iš mūsų žaidėjų niekas negavo rimtų traumų nesvarbu ar esi favoritas, ar autsaideris teisėjai turi dirbti savo darbą. Ačiū vyrams, jog kovojom iki galo, kad ir kaip baigėsi rungtynės.“

„LT BC-2“: Andrius Sirutis 25, Kevinas Kolesnikovas (10 atk.kam., 9 rez.perd., 33 naud.balai) 22, Kornelijus Budrys 12.

„ViesulasLT“:  Lukas Morkeliūnas (13 atk.kam.) 20, Vytautas Bujanauskas 16.

Tai buvo jau septintoji „LT BC-2“ komandos pergalė iš eilės leidusi jai ne tik įsitvirtinti pirmojoje B grupės vietoje, bet ir atsirevanšuoti varžovams už apmaudžią nesėkmę pirmojo rato akistatoje (58:60).

Visbičiuje

Šeštadienio rytą Visbičiaus regiono kovas pradėjo Piterbore žaidžiančios „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės komandos.

Pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Tauro-2“ (5-0) ir Peterborough „Vyčio-2“ (3-2) komandos. Kaip ir dera derbiui ilgą laiką atmosfera aikštėje buvo kaip reikiant įkaitusi, o komandas skyrė kovinis atstumas.

Visgi lemiamame kėlinuke viskas apsivertė aukštyn kojom. Aukštesnę pavarą įjungę „Tauro“ kluo dubleriai šovė į priekį, beregint įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę – 71:44.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (11 atk.kam., 34 naud.balai) 29, Remigijus Šukaitis (11 atk.kam.) 13, Kęstutis Liegus (5 rez.perd.) 12.

„Vytis-2“: Audrius Gaižauskas 10, Marius Malijonis 8.

Ne ką sunkesne pergale džiaugėsi ir antrąją poziciją „Peterborough Bernelių užeigos“ grupėje užimanti Littleport „Žalgirio“ (5-1) komanda, kuri be didesnio vargo 69:50 palaužė Peterborough „Baltijos vilkų“ (1-6) kolektyvą.

Dvikovos favoritų statusą turėję „žalgiriečiai“ į priekį pabėgo dar pirmajame kėlinuke (23:12) ir per likusį susitikimo laiką tik didino savo persvarą, kuri dar trečiajame kėlinuke pasiekė triuškinamą 19 taškų ribą (56:37).

Lemiamame kėlinuke svečiai iš Littleporto kiek aprimo, tačiau tai rungtynių scenarijaus nė kiek nepakeitė, tad nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Žalgirio“ komandos pergalę.

„Žalgiris“: Aleksandr Laryn 27 (31 naud.balas), Paulius Adomaitis (5 rez.perd.) 13, Airidas Ribinskas 8.

„Baltijos vilkai“: Marek Pietraho 17, Daniels Svikkalns 10.

Sekmadienį, jau Visbičiaus miestelyje, varžėsi dėl Didžiosios regiono taurės kovojančios komandos, o anksčiausiai į aikštę teko žengti „Kubus United“ (5-2) ir Peterborough „Vyčio“ (3-4) kolektyvams.

Iki tol per visą istoriją šios ekipos buvo susitikusios 7 kartus ir visuomet pergales švęsdavo „Kubus United“ kolektyvas. Stebuklo neįvyko ir sekmadienio rytą.

Fantastišką gynybą pademonstravę „raudonai-baltieji“ dvikovos pusiaukelėje pasiuntė varžovus į nokdauną (36:13), po kurio jie tinkamai taip ir neatsigavo. Tuo tarpu savo šou pratęsę „Kubus United“ krepšininkai dar labiau padidino savo pranašumą ir dvikovos pabaigoje šventė įspūdingą pergalę – 96:50.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas 23, Tomas Vladicka (9/10 dvit.) 21, Jonas Pranevičius 14.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis (10 atk.kam.) 18, Mindaugas Mudingis 13.

Įtikinama pergalę šventė ir čempionės titulą ginanti Peterborough „BC Tauro“ (7-0) komanda, kuri net 30 taškų skirtumu 86:56 palaužė South Lincs „Dragons“ (0-7) kolektyvą.

Sužaidus dešimt minučių atrodė, kad mezgasi intriga, nes „Drakonai“ buvo priekyje (20:19). Vis tik, vėlokai iš lovos pakilę „Tauro“ krepšininkai ramiai išsijudino, dvikovos pusiaukelėje jau buvo priekyje (40:35), o po didžiosios pertraukos parodę tikrąjį savo veidą parbloškė varžovus ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę.

„Tauras“: Egidijus Revuckas (8 rez.perd.) 25,  Edvardas Varpiotas (19 atk.kam., 9 kld., 36 naud.balai) 18, Titas Myrovas 15.

„Dragons“: Laurynas Nagys 23, Edvinas Laukevičius ir Kęstutis Puleikis (8 kld.) po 8.

Savaitgalio kovas baigė Wisbech „Wizards“ (4-3) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (2-5) komandos, kurių tarpusavio akistatą gana lengvai rezultatu 100:78 laimėjo „burtininkų“ ekipa.

Iki šiol Visbičiaus atstovai nė karto nebuvo pralaimėję oponentams iš Kings Lynn regiono, tad nenuostabu, kad sekmadienį „Wizards“ krepšininkai nebuvo linkę perrašyti istorijos.

Sužaidus dešimt minučių rezultatas dar buvo lygus (21:21), tačiau antrajame kėlinuke „burtininkai“ mostelėjo savo stebuklingąją lazdele, pabėgo į priekį ir įpusėjus dvikovai jau buvo įgiję dviženklę persvarą (51:38).

Po didžiosios pertraukos „Reapers-LBC“ vyrai dar bandė priešintis, tačiau lemiamame kėlinuke „Wizards“ atstovai sužaidė dar vieną galingą atkarpą, per keletą akimirkų įgijo triuškinamą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė jau ketvirtąją pergalę BLKL čempionate.

„Wizards“: Donatas Daubaras (7/12 trit.) 32, Aivaras Abukauskas (14 atk.kam.) ir Dainius Pliuskys (10/11 dvit., 6 rez.perd.) po 21.

„Reapers-LBC“: Arentas Jasiūnas (15 atk.kam.) ir Donatas Zakaras po 15, Gerardas Simaitis (7 rez.perd., 8 kld.) 13.