BLKL - netikėti rezultatai ir nauji rekordai

BLKL - netikėti rezultatai ir nauji rekordai 101

Savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) buvo sužaisti 7 susitikimai sulig kuriais baigėsi 2019-ųjų metų kovos. Nors formaliai įvyko gana nedaug rungtynių, tačiau to pakako, kad būtų užfiksuoti net keli labai netikėti rezultatai.

Londone

Penktadienio vakarą Londone susitiko dvi dėl Didžiosios taurės kovojančios komandos – pirmoje turnyro rikiuotės vietoje esanti „Builders Team BC“ (7-0) komanda ir treti žengiantys „Maxx Join Ltd“ (2-4) vyrai.

Nors į rungtynes favoritai atvyko vos penkiese, tačiau tai nesutrukdė jiems švęsti lengvos pergalės. Susitikimo pradžioje iniciatyvą savo rankose dar bandė laikyti „Maxx Join Ltd“ ekipa, kuri sužaidus dešimt minučių turėjo minimalią persvarą (23:22).

Tačiau vėliau „statybininkai“ įjungė aukštesnę pavarą ir sulig kiekviena minute ėmė vis labiau tolti nuo varžovų.

Sužaidus tris kėlinukus „Builders Team“ turėjo sąlyginai nedidelę dešimties taškų persvarą (70:60). Tačiau lemiamame kėlinuke dvikovos favoritai įgavo antrąjį kvėpavimą, pasiuntė varžovus į nokautą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė triuškinamą pergalę – 100:72.

„Builders Team“: Justinas Muzikevičius (10 atk.kam., 5 rez.perd., 10 išpr.praž., 36 naud.balai) 30, Donatas Paulauskas (21 atk.kam., 46 naud.balai) 25, Tadas Budzeika (5 rez.perd.) 23.

„Maxx Join Ltd“: Artūras Dirsė 23, Audrius Andrijauskas 14.

O štai sekmadienio kovos prasidėjo nuo megasensacijos. Pirmajame rate net 30 taškų persvara pralaimėjusi varžovams „ViesuloLT“ (3-6) komanda sukūrė mažą stebuklą ir skėlė skaudų antausį „TeamLT“ (6-3) atstovams.

Didžiąją dvikovos dalį priekyje buvo užtikrintai žaidę „TeamLT“ atstovai, kurie trečiojo ketvirčio pabaigoje mėgavosi triuškinama 14 taškų persvara (44:30).

Vis tik, lemiamame kėlinuke nė vieno žaidėjo ant atsarginių suolelio neturėjusių favoritų baterijos ėmė sekti, o tuo pasinaudoję „ViesuloLT“ vyrai padidino tempą ir ėmė pašėlusiu tempu artėti prie varžovų.

Tarsi to būtų negana likus žaisti kiek mažiau nei penkias minutes penktąją pražangą gavo „TeamLT“ atstovas Vladimir Silin, tad dvikovos favoritai liko žaisti keturiese prieš penkis.

Šansą sukurti stebuklą gavusi „mėlynai-baltų“ komanda puikiai juo pasinaudojo, pavijo varžovus ir nepriekaištingai sužaidusi pagrindinio laiko pabaigą šventė sensacingą pergalę – 60:54.

Nugalėtojų komandos kapitonas Vytautas Akučka turėjo kuo pasidžiaugti: „Mes visi džiaugiamės pasiekta pergale. Nežaidėme taip, kaip turėjome, bet iškovojome pasiekėme norimą rezultatą.

Nors varžovai nuo pat pirmųjų minučių pabėgo į priekį ir turėjo apčiuopiamą persvarą, bet po ilgosios pertraukos pradėjome agresyviau gintis ir varginti jų žaidėjus.

O ketvirtame kėlinyje žaidimas ėjosi kaip iš natų, panaikinome jų turėtą 14 taškų persvarą ir išplėšėme iš jų pergalę. Ačiū vyrams už kovą.“

„ViesulasLT“: Andrius Pažėra (9 rez.perd., 6 per.kam., 5 kld.) 18,  Karolis Žutautas (16 atk.kam.) 17, Vytautas Akučka 8.

„TeamLT“: Justinas Burba (13 atk.kam.) 18, Nikolajus Vasiljevas (8 rez.perd.) 11.

Jei „ViesuloLT“ vyrams Fortūna nusišypsojo taip plačiai, kaip tik galėjo, tai kitai „mėlynai-baltų“ klubo komandai jos palankumo visai neliko.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse susigrūmė „X Team“ (5-5) ekipa ir dėl aukščiausių pozicijų Mažojoje taurėje kovojanti „Viesulo-2“ (6-3) komanda.

Nors daugelis laukė lengvos „Viesulo“ dublerių pergalės, tačiau šie į rungtynes delegavo vos penkis žmones ir galiausiai galėjo pasidžiaugti nebent tuo, kad išvengė techninio pralaimėjimo.

Pamatę negausias varžovų pajėgas  „X Team“ atstovai dar dvikovos pradžioje įgavo daugiau pasitikėjimo savo jėgomis, žaidė užtikrintai ir sulig kiekviena minute ėmė didinti savo persvarą.

Įpusėjus dvikovai „X Team“ turėjo 9 taškų (43:34) persvarą, tačiau trečiajame (27:17) ir ketvirtajame kėlinukuose (11:7) tiesiog sutraiškę varžovus rungtynių pabaigoje šventė didžiausią sezono pergalę – 81:58.

Nugalėtojų komandos atstovas Irmantas Jaušicas davė trumpą komentarą: „Ruošėmės šiai dvikovai, žinojom jų lyderius ir prieš ką turim koncentruoti gynybą. Nors ne viskas pavyko, bet komanda labai stengėsi, puolime atrodėme solidžiai, ką parodė galutinis rezultatas.

Norėjome užbaigti metus pergale, tad smagu, kad tą pavyko padaryti. Laukiame Naujų metų ir kitų dvikovų krepšinio aikštelėje, tad gerų visiems švenčių! Be abejo, noriu padėkoti mūsų sirgaliams, kurių, žinoma, lauksime ir kitais metais, ačiū jums!“

„X Team“: Laurynas Guokas 16, Aivaras Misiūnas 15, Algimantas Skauronis (17 atk.kam.) ir Egidijus Puskis po 11.

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus 23, Ramūnas Bagdanavičius (5 rez.perd.) 16.

Įdomu tai, jog „X Team“ vyrai sunkiai pradėjo sezoną ir po pirmo rato pabaigoje užėmė priešpaskutinę 7 vietą.

Vis tik vėliau komanda iškovojo keturias pergales paeiliui, išlygino pergalių ir pralaimėjimų balansą ir 2019 metus baigia įsitaisiusi ketvirtoje turnyro rikiuotės pozicijoje. Galima sakyti, jog tai – tikras Kalėdų stebuklas.

Sudėtingą pergalę iškovojo antrojo rikiuotės pozicijoje žengianti „Rimluvos“ (5-1) komanda, tik pačioje susitikimo pabaigoje įrodžiusi savo pranašumą prieš „Sparta BC“ (2-5) atstovus.

Dažnai klydę, akivaizdžiai kovą dėl atšokusių kamuolių pralaimėję „spartiečiai“ viską kompensavo puikiu tritaškių pataikymu ir ilgą laiką buvo priekyje.

Tačiau trečiajame kėlinuke „Rimluvos“ vyrai pavijo varžovus, persvėrė rezultatą savo naudai ir įgavę pasitikėjimo savo jėgomis ėmė pamažu didinti savo pranašumą.

Lemiamo kėlinuko viduryje „Rimluva“ buvo įgijusi triuškinamą 14 taškų pranašumą (67:53), tačiau per anksti patikėjusi sėkme – stabtelėjo ir leido „Spartos“ komandai atkurti rungtynėse intrigą, kuomet likus 54 sek. ji sugebėjo priartėti iki pavojingos dviejų taškų ribos (72:74).

Vis tik, per likusį susitikimo laiką „Rimluvos“ komanda nedarė klaidų, šaltakraujiškai išnaudojo susikurtas progas ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią pergalę rezultatu 81:75.

„Rimluva“: Marius Čeponis 17, Algirdas Matušaitis (13 atk.kam.) ir Modestas Krasauskas po 16.

„Sparta“: Justas Sakalauskas 22, Evaldas Pacaitis (6 kld.) 21.

Savaitgalio, o tuo pačiu ir 2019-ųjų metų kovas baigė „Viesulo United“ (4-5) ir „Alytaus“ (2-8) komandos, o šioje akistatoje taip pat neišvengta staigmenos.

Iki tol keturis pralaimėjimus iš eilės patyrusi ir paskutinėje rikiuotės vietoje žengusi alytiškių komanda ne tik sugebėjo mesti iššūkį šiame sezone neblogą formą demonstruojantiems varžovams, bet ir dvikovos pabaigoje pasiekė netikėtą pergalę.

Dar pirmajame kėlinuke „Alytaus“ komanda pabėgo į priekį ir įgijo apčiuopiamą septynių taškų pranašumą (17:10). Nors „Viesulo United“ vyrai bandė gelbėti padėtį, tačiau labai ribotas keitimų skaičius ir optimalios sudėties nebuvimas neleido „mėlynai-baltiems“ pasiekti norimo tikslo.

Tuo tarpu susikurtas progas puikiai išnaudoję alytiškiai išsaugojo įgytą persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė ilgai lauktą pergalę – 70:64.

Apmaudžią nesėkmę patyrusi „Viesulo United“ komanda gali pasiguosti nebent tuo, kad jos, o tuo pačiu ir viso „Viesulo“ klubo vadovas Aurimas Burokas šioje dvikovoje atliko 9 rezultatyvius perdavimus ir pasiekė naują asmeninį šios kategorijos karjeros BLKL rekordą.

Pasibaigus dvikovai „Viesulo United“ komandos kapitonas Danius Bratkauskas neatrodė labai patenkintas: „Ačiū visiems, kas nepatingėjo ir pasirodė rungtynėse. Buvo sunku, nes mūsų labai mažai buvo. Išėjom nesusikaupę, sunkiai tvarkėmės su varžovais gynyboje ir pirmą kėlinuką pralaimėjome 7 taškais.

Likusią dvikovos dalį bandėm vytis varžovus ir sužaidėme lygiai, bet pritrūko jėgų ir taiklių metimų pagrindinio laiko pabaigoje. Na, bet nieko, reikia žiūrėti į priekį, sezonas ilgas, tad dar turim ką įrodyti.“

„Alytus“: Svajūnas Žymančius (10 atk.kam., 11 kld.) 20, Rytis Buiniauskas (5 per.kam.) 16, Kęstutis Žakelis (5 rez.perd.) 11.

„Viesulas United“: Evaldas Bernotas 27, Aurimas Burokas (9 rez.perd.) 12.

Įdomu tai, kad „Viesulo United“ komandos atsarginiai žaidė beveik 15 minučių, tačiau per šį laiką nė karto neatakavo krepšio nei „iš žaidimo“, nei nuo baudų metimo linijos.

Piterbore

Dar dvejos rungtynės šeštadienio rytą įvyko Piterbore, kur kovėsi dėl Peterborough Bernelių užeigos taurės kovojančios Peterborough „Tauro-2“ (4-0) ir Peterborough „Baltijos vilkų“ (1-4) komandos, o pergalę rezultatu 81:55 šventė iki šiol dar nepralaimėjusi pirmoji ekipa.

Pirmajame kėlinuke dar buvo galima jausti intrigos kvapą (25:20), tačiau po trumpos pertraukėlės „Tauro“ dubleriai parodė tikrąjį savo veidą ir pasiuntė varžovus į ringo kampą atsigaut (46:29).

Po didžiosios pertraukos „Baltijos vilkai“ dar rodė atsigavimo požymius, tačiau lyg iš natų ketvirtąjį kėlinuką sužaidę „Tauro-2“ atstovai surengė dar vieną spurtą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

Nugalėtojų komandos atstovas Pranas Bubelė turėjo kuo pasidžiaugti: „Pirmiausia norėčiau pasakyti, kad pergalę padėjo pasiekti gera gynyba. Pradžioje gal kiek paleidome varžovus, bet šiaip visai neblogai sužaidėme.“

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (25 atk.kam., 40 naud.balų) 28, Kęstutis Liegus 26, Audrius Sarkanas 11.

„Baltijos vilkai“: Daniels Svikkalns (11 atk.kam.) 18, Ernestas Banaitis (5 rez.perd.), Gintaras Valiuška ir Algirdas Pučkys po 11.

Pakiliomis nuotaikomis 2019 metus baigė Corby „Cobras“ (1-4) atstovai rezultatu 72:56 sutriuškinę Wisbech „Tsunami“ (1-3) atstovus ir įsirašę pirmąją pergalę reguliariajame Peterborough Bernelių užeigos grupės čempionate.

Puikiai rungtynėms pasiruošusius „kobros“ dar pirmajame kėlinuke pademonstravo pavydinį žaidimą ir jo pabaigoje įgijo dviženklį pranašumą (20:10).

Nors Visbičiaus atstovai dar bandė švelninti situaciją, tačiau tvirtai susitikimo vairą savo rankose laikę „Cobras“ atstovai nebesidairė atgal, be didesnio vargo išsaugojo įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė saldžią pergalę.

Nugalėtojų komandos atstovas Robertas Burba davė trumpą komentarą: „Norėjome laimėti labai, po skaudaus pralaimėjimo „Baltijos vilkams“ norėjome užbaigti pirmą ratą pergale, tad smagu, jog tą mums pavyko padaryti.“

Tuo tarpu „Tsunami“ komandos atstovas Deividas Narkevič taip pat nedaugžodžiavo: „Pralaimėjome geresnei komandai, nepataikėme savų metimų, nesužaidėme gynyboje tas ir lėmė apmaudžią nesėkmę.“

„Cobras“: Evaldas Jurčiukonis (10 atk.kam., 5 per.kam., 5 kld., 32 naud.balai) 27, Robertas Burba (6/6 dvit., 5/5 baud.met., 31 naud.balas) 23, Visvaldas Guželis 12.

„Tsunami“: Haroldas Petrauskas 20, Deividas Narkevič (9 per.kam.) 9.

Įdomu tai, jog „Tsunami“ atstovas D.Narkevič perėmė 9 kamuolius ir pasiekė naują visų laikų Peterborough Bernelių užeigos grupės rekordą.