BLKL - įdomios lyderių dvikovos ir istorinės pergalės

BLKL - įdomios lyderių dvikovos ir istorinės pergalės 91

Jau antrą savaitgalį iš eilės Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) žaidė tik Londono pogrupis, tad penktadienį ir sekmadienį buvo vėl buvo sužaistos vos penkerios rungtynės. Vis tik, įdomybių tradiciškai netrūko, o apie jas papasakosime daugelio pamėgtoje įdomiausių turo akcentų apžvalgoje.

Tikra drama penktadienio vakarą užvirė B grupės lyderių dvikovoje, kurioje „Viesulo United“ (2-2) atstovai bandė mesti iššūkį iki tol nepralaimėjusiai „TeamLT“ (3-0) komandai.

Kaip ir buvo galima tikėtis, aikštėje užvirė kieta vyriška kova, o rungtynių nugalėtojas paaiškėjo tik paskutinėmis dvikovos sekundėmis.

Nors didžiąją susitikimo dalį situaciją kontroliavo „Viesulo United“ vyrai, tačiau svarbiausiu dvikovos momentu „TeamLT“ atstovai susiėmė, neutralizavo varžovų lyderius, o patys sužaidę kone idealią atkarpą puolime persvėrė rezultatą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dramatišką pergalę rezultatu 63:62.

Šioje dvikovoje „TeamLT“ pataikė tik 3 tolimus metimus iš 14 ir prametė net 13 naudos metimų (12/25 baud.). Tačiau kelią pergalės link nugrindė kiek geresnė kova dėl atšokusių kamuolių (44-42) ir žymiai geresnis nei varžovų pataikymas iš dviejų taškų zonos (21/47 dvit., 44,6% - 14/39 dvit., 35,8%).

Nugalėtojų ekipos vadovas Rasius Briedis gyrė varžovų komandą: „Sunkios rungtynės buvo. To ir tikėjomės. Varžovų komanda stipri, tikrai pretenduos pavasarį į vieną iš medalių komplektų. Tad buvo sunki kova.

Dar iš tikrųjų nesiklijuoja žaidimas, deriniai nelabai išeina, bet einam po truputį į priekį, dirbam, tad tikiuosi, viskas bus gerai.

Šiame sezone pasistiprinom keliais žaidėjais, planuojame dar vieną prisijungti. Esame čempionai, todėl atgal kelio nėra ir turime ginti iškovotą titulą. O tai – sunkesnė užduotis nei jį iškovoti.“

Tuo tarpu „Viesulo United“ ekipos vadovas Aurimas Burokas davė trumpą komentarą: „Pralaimėjome ne bet kam, o praėjusio sezono čempionams. Viskas buvo kaip ir gerai, tik nepataikėm daug metimų ir manau pritrūko sėkmės.

Paskutinėmis dvikovos minutėmis dar turėjome minimalią persvarą, tačiau neapsigynėme ir praleidome du taškus į savo krepšį. Dar turėjom laiko išplėšti pergalę, tačiau deja, to padaryti nepavyko. Kova vyko iki galo, todėl tuo ir džiaugiamės. Galvas į viršų ir žiūrim į priekį.“

„TeamLT“: Donatas Ručinskas 20, Dmitrii Makarenko 12, Julius Šeškevičius (7 rez.perd.) 8.

„Viesulas United“: Evaldas Bernotas 19, Tautvydas Buškevičius (13 atk.kam.) 12.

Sekmadienio kovas pradėjo dar vieni lyderiai, tik šįkart grūmėsi, dėl pagrindinės BLKL taurės kovojančios „Rimluvos“ (2-1) ir Builders Team BC“ (3-0) komandos.

Nors Giedraus Surgauto treniruojama „Rimluvos“ ekipa neturėjo net kelių svarbių krepšininkų, tačiau tai nesutrukdė jai demonstruoti kokybišką krepšinį ir diktuoti varžovams savo žaidimo sąlygas.

Sužaidus tris kėlinukus atrodė, jog „Rimluvos“ vyrams pavyks pasiekti tikslą net ir žaidžiant nepilna sudėtimi, tačiau svarbiausiu rungtynių momentu „statybininkai“ netikėtai šovė į priekį, laimėjo lemiamą kėlinuką rezultatu 28:12 ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 68:57.

„Builders Team“: Justinas Muzikevičius (15 atk.kam., 32 naud.balai) 21, Edvinas Vaupšas (6 rez.perd., 7 kld.) 17, Aurimas Čyžas 15.

„Rimluva“: Dovydas Rudik (10 atk.kam.) ir Marius Talijūnas po 16.

Įdomu tai, kad „Rimluvos“ gynėjas Dovydas Rudik pirmą kartą šiame sezone nepasižymėjo trigubu dubliu. Iki tol komandos draugams išdalindavęs bent po  rezultatyvių perdavimų šįkart jis atliko vos... 1.

Antrųjų sekmadienio rungtynių, kuriose susitiko iki tol nelaimėjusios „Spartos BC“ (0-3) ir „Viesulo BC“ (1-2) ekipos, scenarijus buvo labai panašus.

Didžiąją susitikimo dalį kova aikštėje vyko taškas į tašką, o priekyje buvo tai viena, tai kita ekipa. Visgi, lemiamame kėlinuke Eridano Lazdausko treniruojama „Viesulo“ komanda spurtavo, laimėjo dešimties minučių atkarpą 28:16 ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė ilgai lauktą pergalę – 78:69.

Nugalėtojų komandos kapitonas Edvinas Nurutdinovas nedaugžodžiavo: „Sunkiai žaidėme vėl. Nepataikėme daug metimų. Reikia treniruotis daugiau, taisyti klaidas. Praktiškai nieko neišpildėme, ko jis prašė, tad jo kaltinti tikrai negalima.“

„Viesulas“: Audrius Ramonaitis 22, Edvinas Nurutdinovas (5 rez.perd.) 15, Irmantas Bernotas 14.

„Sparta“: Evaldas Pacaitis (14 atk.kam., 5 kld.) 15, Vytautas Rimkus ir Justas Sakalauskas po 13.

Triuškinamą pergalę sekmadienio vakarą šventė „Viesulo-2“ (3-0) ekipa, kuri net 30 taškų skirtumu rezultatu 79:49 nušlavė iki tol ketvirtoje turnyro rikiuotės vietoje žengusią „Baltų“ (1-2) komandą.

Sužaidus dešimt minučių „Viesulo“ dubleriai turėjo vos vieno taško persvarą (21:20), tačiau vėliau Aurimo Buroko vadovaujama ekipa įsibėgėjo, parodė savo jėgą puolime ir įpusėjus dvikovai jau triuškino varžovus (48:32).

Po didžiosios pertraukos vaizdas aikštėje nesikeitė – galingai žaidę „Viesulo-2“ krepšininkai sulig kiekviena minute vis labiau didino savo persvarą, tad dvikovai artėjant pabaigos link abi ekipos jau tvarkė likusius formalumus ir žaidė savo malonumui.

Kelią pergalės link „Baltams“ užkirto itin prastas pataikymas. Antrąjį pralaimėjimą čempionate patyrusi komanda „iš žaidimo“ pataikė vos 21 metimą iš 68 bandymų, 30,9% taiklumas.

Nugalėtojų komandos treneris Faustas Aleknavičius davė trumpą komentarą: „Visų pirma norėčiau pasveikinti savo komandą su gražia pergale. Pirmame kėlinuke mus buvo išbalansavusi varžovų zoninė gynyba, tačiau vėliau susitvarkėme, perėmėme iniciatyvą ir iškovojome pergalę.

Sezono tikslai, kaip visuomet, patys aukščiausiai – pirma vieta. Pernai likome treti, tad šiemet yra kur tobulėti. Turime tris traumuotus krepšininkus, todėl artimiausiu metu bandysime ieškoti naujų žaidėjų.“

Pasibaigus dvikovai „Baltų“ komandos vadovas Vygantas Vainorius neatrodė labai nusiminęs: „Buvo labai geras pirmas kėlinukas, galvojome, kad taip pat gerai kovosime ir išvarginsime varžovus, nes jie yra vyresni nei mes. Tačiau turėjome duobę, kurios metu išsiderino žaidimas ir pradėjome daug klaidų daryti.

Gynyba dar ne tiek bloga buvo, kiek buvo puolimas užstrigęs mūsų. Pasidarėme video, tad analizuosime rungtynes ir puolime padarytus skubotus sprendimus bei metimus.“

„Viesulas-2“: Raimondas Jonkus 26, Darius Sidaravičius (8 kld.) 12, Šarūnas Stanišauskas (6 per.kam.) 11.

„Baltai“: Laurynas Saldukas (6 kld.) 15, Deividas Jazbutis ir Philip Telling po 9.

Įdomu tai, kad šioje dvikovoje abi komandos kartu sudėjus padarė net 53 klaidas – pergalę pasiekusi „Viesulo-2“ ekipa suklydo 24, o „Baltai“ net 29 kartus.

Savaitgalio kovas užbaigė dar viena dramatiška dvikova, kurioje „LT BC-2“ (1-2) ekipa kovėsi su pergalės skonio iki tol nepatyrusiais „ViesuloLT“ (1-2) vyrais.

Dvikovą geriau pradėjo šiek tiek daugiau patirties turintys „LT BC-2“ atstovai, kurie sužaidus dešimt minučių buvo priekyje (21:15).

Visgi vėliau „lietuviškasis klubas“ stabtelėjo, per antrąjį kėlinuką įrideno vos 7 taškus ir dvikovos pusiaukelėje leido varžovams priartėti iki dviejų taškų (28:26).

Po didžiosios pertraukos „LT BC“ dubleriai dar bandė laikyti rungtynių vairą savo rankose bei ilgą laiką pirmavo, tačiau vėliau „ViesuloLT“ kolektyvas patikėjo, kad gali pasiekti pergalę, aplenkė varžovus ir užtikrintai sužaidęs pagrindinio laiko pabaigą šventė pirmąją sezono pergalę rezultatu 60:58.

Nugalėtojų komandos kapitonas Vytautas Akučka turėjo kuo pasidžiaugti: „Iškovojome pirmąją pergalę BLKL mėgėjų grupėje, o tuo pačiu ir komandos istorijoje. Visi tuo džiaugiamės, nes jos tikrai mums reikėjo. Visi buvome per daug susikaustę.

Ši pergalė padės atsipalaiduoti ir drąsiau žaisti. Žinoma, vis dar reikėtų pagerinti žaidimo kokybę,  bet viskas dar prieš akis. Dėkoju visam kolektyvui, kad kovojo iki galo.“

„ViesulasLT“: Andrius Pažėra (12 atk.kam., 9 rez.perd., 31 naud.balas) 17, Lukas Morkeliūnas 14, Vytautas Bujanauskas 13.

„LT BC-2“: Andrius Sirutis 23, Kevinas Kolesnikovas 11.

Įdomu tai, jog įveikę „LT BC-2“ ekipą „ViesuloLT“ vyrai iškovojo ne tik pirmą pergalę šiame sezone, bet ir pirmą klubo istorijoje.