BLKL – be kovos gautas bilietas į pusfinalį, monstriškas E.Aleksos pasirodymas ir pergalė po dviejų pratęsimų 74

Penktadienio vakarą baigėsi „A13 Steel“ taurės reguliariojo sezono kovos, o sekmadienį finišavo ir „Super mėgėjų“ grupės antrasis etapas, tad dabar abiejų Britanijos lietuvių krepšinio lygos (BLKL) regionų komandos jau stovi prie svarbiausių sezono kovų starto linijos.

O kad atkrintamosiose gali būti karšta žiūrovai galėjo pajusti šeštadienio rytą, kuomet atsakomojoje „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės ketvirtfinalio akistatoje prireikė net dviejų pratęsimų!

Londone

Norėdama reguliariajame sezone užimti antrąją vietą „Viesulo BC“ (9-4) ekipa turėjo ne tik įveikti „Builders BC“ (11-2) atstovus, bet ir tą padaryti didesne nei 13 taškų persvara.

Kovingai dvikovą pradėję Eridano Lazdausko auklėtiniai kurį laiką dominavo aikštėje, o po pirmo kėlinuko net buvo priekyje (22:21).

Vis tik, nepaisant monstriško pataikymo (20/27 dvit., 74%) iš dviejų taškų zonos „Viesulo“ vyrai negalėjo konkuruoti su vieną tolimą metimą po kito sūdančiais „Builders Team“ krepšininkais, kurių „statybininkai“ pataikė net 15, tą darydami įspūdingu 45,4% taiklumu.

Puikiai savo snaiperius išnaudoję „Builders Team“ krepšininkai greitai perėmė iniciatyvą į savo rankas, iki pat pagrindinio laiko pabaigos neprisileido varžovų arčiau nei reikia ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 84:76.

Pasibaigus rungtynėms „Viesulo“ ekipos vadovas Aurimas Burokas nedaugžodžiavo: „Pralaimėjome, nors ir bandėme kabintis į žaidimą. Vis tik, šįkart varžovai metė tokius tolimus metimus, po kurių nesugebėjome atsigauti.

Nėra laiko liūdėti, nes reikia ruoštis kitoms rungtynėms prieš „Credo“ komandą. Be to, labai noriu padėkoti dideliam mūsų sirgalių būriui, kurie palaikė mus ir tai buvo vienas iš geriausių šio sezono palaikymų. Didelis ačiū visiems!“

„Builders Team“: Aurimas Sakalauskas (6/12 trit.) 20, Donatas Paulauskas (9/9 dvit., 5 kld.) 18, Naglis Morkūnas (4/8 trit.) 15.

„Viesulas“: Aurelijus Jančenko (7/9 dvit., 0/5 trit., 5 rez.perd.) 19, Tadas Buivydas 14.

Pasibaigus šiai dvikovai paaiškėjo, kad „A13 Steel“ taurės ketvirtfinalyje „Builders Team“ kovos su „Spartos BC“ vyrais, tuo tarpu „Viesulas BC“ kausis su „Credo“ vyrais. Pirmajame atkrintamųjų varžybų etape bus žaidžiama dviejų rungtynių serija, o į kitą etapą žengs keturios geriausią rezultatą pademonstravusios ekipos.

Sekmadienio popietę finišavo „Super mėgėjų“ grupės reguliarusis sezonas, o paskutinėse jo rungtynėse špagas surėmė „Bombos“ (9-1) ir „Viesulo United“ (2-8) kolektyvai.

Nežinia, ar šįkart „Bomba“ atsainiai pažiūrėjo į rungtynes, ar „Viesulas United“ parodė tikrąjį savo potencialą, nes turnyro lyderių ir autsaiderių akistata gavosi kaip reta graži ir įdomi.

Nors „Bomba“ pirmavo nuo pirmos iki paskutinės susitikimo sekundės, tačiau jos pranašumas pasiekęs dviženklę ribą nustojo augęs, tad „Viesulo United“ gerbėjai nė akimirkai neprarado vilties.

Maža to, likus žaisti pusę minutės „Viesulo United“ vyrai pakilo į lemiamą šturmą ir priartėjo jau iki pavojingos 6 taškų ribos (45:51).

Tačiau toks varžovų akibrokštas neišgąsdino „Bombos“ vyrų, kurie nepanikavo, ramiai pabaigė rungtynes ir pasigirdus finalinei sirenai šventė kuklią, tačiau įtikinamą pergalę rezultatu 52:47.

Nugalėtojų komandos atstovas pasibaigus dvikovai turėjo kuo pasidžiaugti: „Nei mums, nei varžovams rungtynių baigtis nieko nelėmė, bet norėjosi pabaigti reguliarųjį sezoną pergale.

Prieš rungtynes nežinojom, ko tikėtis, nes neturėjom daug žaidėjų, o ir iš tų, kurie atvyko – nevisi buvo sveiki. Be to, varžovai taip pat nebuvo nusiteikę pralaimėt ir gerai kovojo iki galo, tad labai džiaugiamės iškovota sunkia pergale.“

Tuo tarpu „Viesulo United“ ekipos kapitonas Danius Bratkauskas dėl pralaimėjimo nesielvartavo ir teigė, jog komanda dabar galvoja apie kur kas svarbesnes atkrintamųjų rungtynes: „Viskas buvo neblogai tik nepataikėm daug metimų, o antroje susitikimo pusėje gerai apsigynėm bei laimėjom trečiąjį ir ketvirtąjį kėlinukus. Deja, to neužteko. Dabar žiūrim į priekį ir koncentruojamės į laukiančią ketvirtfinalio akistatą su „Alytaus“ komanda.“

„Bomba“: Egidijus Markevičius (11 atk.kam.) 23, Povilas Borisas 11, Laimonas Knetas ir Eimantas Bosas po 5.

„Viesulas United“: Tautvydas Buškevičius (14 atk.kam., 29 naud.balai) 23, Artūras Tichonovas 7.

Antrosiose sekmadienio rungtynėse turėjo susitikti „A13 Steel“ taurės ketvirtfinalyje kovojančios „A Team“ (1) ir „Maxx Join Ltd BC“ (8) ekipos.

Tačiau pastaroji paskutinę minutę pranešė, kad neturi penkių žaidėjų, tad reguliariojo sezono nugalėtojams buvo įskaityta techninė pergalė rezultatu 20:0 ir anksčiau laiko įteiktas bilietas į pusfinalį.

Šį savaitgalį startavo pirmą kartą rengiamas pavasarinis Rimo Kurtinaičio taurės turnyras, kuriame varžosi aštuonios mėgėjų komandos padalintos į dvi grupes po keturias ekipas.

Dvi pirmąsias vietas kiekvienoje grupėje užėmusios komandos pateks į R.Kurtinaičio Didžiosios taurės pusfinalį, likusios varžysis Mažosios taurės turnyre.

Taip jau gavosi, kad jau pirmojoje turnyro akistatoje buvo užfiksuota šiokia tokia staigmena, kuomet „Alytaus“ (1-0) ekipa be didesnio vargo rezultatu 75:58 sutriuškino „TeamLT“ (0-1) atstovus.

Įpusėjus dvikovai „TeamLT vyrai turėjo apčiuopiamą 8 taškų pranašumą (39:31), tačiau po didžiosios pertraukos lyg iš natų sužaidę dzūkai subombardavo varžovų krepšį savo taikliais metimais bei sugebėjo ne tik pavyti varžovus, bet ir patys įgyti dviženklį pranašumą.

Nors „TeamLT“ vyrai bandė gelbėtis, tačiau pasitikėjimą savo jėgomis įgavę alytiškiai išsaugojo įgytą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė daugiau nei įtikinamą pergalę.

„Alytus“: Tadas Mockus (21 atk.kam., 39 naud.balai) 19, Modestas Šilalė (5 rez.perd.) 13, Egidijus Čepulis 11.

„TeamLT“: Donatas Averlingis 17, Ovidijus Borisas 14.

Įdomu tai, kad per pastaruosius metus šios komandos tarpusavyje jau žaidė keturis kartus ir net tris pergales šventė „Alytaus“ garbę ginantys vyrai.

Savaitgalio kovas užbaigė „Super mėgėjų“ grupės ketvirtfinalyje kovojusios „Viesulo-2“ (3) ir „Baltų“ (6) komandos.

Nors pirmojo etapo rezultatai tarsi bylojo, jog šios dvikovos favoritas yra aiškus, tačiau visas prognozes paneigti nusitaikę „Baltai“ puikiai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinuko net turėjo vieno taško persvarą (14:13).

Nors antrajame kėlinuke „Viesulo“ dubleriai pagyvino puolimą bei perėmė iniciatyvą į savo rankas, tačiau atitrūkti nuo varžovų ir įgyti apčiuopiamos persvaros Aurimo Buroko auklėtiniams niekaip nesisekė.

Kupina žaidybinio broko, tačiau nepaprastai įdomi kova tęsėsi iki pat ketvirtojo kėlinuko, kuomet „Viesulo-2“ ekipa pagaliau pabėgo nuo jėgų stygių pradėjusių jausti varžovų, įgijo dviženklį pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė užtikrintą pergalę rezultatu 84:68.

Galbūt 16 taškų deficitas yra kiek per didelis atsakomajai akistatai, tačiau „Baltai“ jau dabar gali didžiuotis savimi, kad neišsigando akivaizdžiai aukštesnį reitingą turinčios ekipos ir metė rimtą iššūkį vieniems iš lygos favoritų.

Pasibaigus dvikovai nugalėtojų komandos kapitonas Ramūnas Bagdanavičius davė trumpą komentarą: „Rungtynės prasidėjo nespėjus tinkamai apšilti, tad pirmas kėlinukas buvo labai vangus. Nors tolimi metimai nekrito, puikiai išnaudojom priekinę liniją, kas ir padėjo viską sustatyti į savo vėžes.“

„Viesulas-2“: Šarūnas Stanišauskas 21, Alvydas Banelis (12 atk.kam., 5 rez.perd.) 15, Darius Sidaravičius 14.

„Baltai“: Alejandro Moreno 18, Justinas Kairys 13.

Visbičiuje

Dviženklę persvarą pirmoje ketvirtfinalio akistatoje įgiję Wisbech „Wizards-2“ (5) krepšininkai sugebėjo perlipti Peterborough „Baltijos vilkų“ (4) barjerą, tačiau tam „burtininkams“ prireikė net dviejų pratęsimų!

Pirmojoje akistatoje nesėkmę 67:77 patyrę vilkai nenuleido rankų. Anaiptol, pademonstravę išskirtinį kovingumą ir šaltą protą sugebėjo pamažu tirpdyti turėtą deficitą ir ištiksėjus 40 žaidimo minučių pasiekti pergalę identišku 10 taškų skirtumu – 54:44!

Visgi, žaidžiant dviejų rungtynių seriją abi dvikovos turi pasibaigti ne vienodai skirtumais, tad abiems komandoms teko žaisti pratęsimą.

Tačiau papildomas kovos laikas davė tik įnirtingą, bet nerezultatyvų mūšį, tad sužaidus dar penkias minutes skirtumas liko tas pats – 56:46.

Lūžis rungtynėse įvyko antrajame pratęsime, kuriame „Wizards“ dubleriai įjungė aukštesnę pavarą, per keletą minučių apkarpė turėtą deficitą, pralaimėjo susitikimą leistinu skirtumu 58:61 ir išplėšė bilietą į „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės pusfinalį.

Tuo tarpu „Baltijos vilkų“ ekipa gali pasidžiaugti nebent tuo, jog sezoną pabaigė tikrai garbingai – pademonstravę įspūdingą kovą ir iškovoję paguodos pergalę.

Pasibaigus dvikovai „Baltijos vilkų“ treneris Deividas Toleikis davė itin išsamų komentarą, kuriame papasakojo tiek apie rungtynes tiek apie visą debiutinį komandos sezoną: „Keista laimėti rungtynes, bet kartu ir pralaimėti ir baigti sezoną.

Manau, jog pirmas blynas neprisvilo ir mūsų pasirodymas nebuvo toks prastas. Prieš prasidedant pirmenybėms daug kas mus buvo nuvertinę, tad gal tai mums išėjo į naudą, nes varžovų niekada negalima nuvertinti.

Smagu, kad antroje dvikovoje vyko atkakli kova, tiesa 10 taškų persvara atsinešta iš pirmojo susitikimo varžovams davė daug. Visgi, mums pavyko didžiąją rungtynių dalį didinti pranašumą. Labai gaila, tačiau tam, kad pasiektumėm tikslą turėjome geriau pataikyti, tačiau koją pakišo šlubuojantis puolimas ir didelis klaidų skaičius.

Susitikimas galėjo baigtis gerokai anksčiau, tačiau gavosi taip, kad prireikė net dviejų pratesimų. Po pirmojo niekas nepaaiškėjo, o antrame – tiesiog pritrūko sėkmės ir galbūt nuovargis paveikė vyrus.

Tai buvo dviejų lygių komandų dvikova, todėl čia ir reikėjo tikėtis intrigos. Noriu padėkoti vyrams už sezoną, ir už kovą iki galo. Ta proga norėčiau padėkoti ir lygos organizatoriams, kurie suteikia galimybę visiems mėgautis krepšiniu ir plėsti lietuvių bendruomenę!“

„Baltijos vilkai“: Mindaugas Mudingis (13 atk.kam.) 13, Gintaras Valiuška (22 atk.kam.) 12, Ramūnas Gamaniukas (13 atk.kam.) 11.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas (11 atk.kam.) 16, Edvinas Gulbinas (14 atk.kam.) 13.

Antrosiose šeštadienio rungtynėse viskas vyko gerokai ramiau. Didžiulę persvarą pirmojoje ketvirtfinalio akistatoje įgiję Peterborough „Tauro-2“ (3) krepšininkai nemažino apsukų ir dar kartą nepasigailėjo Corby „Cobras“ (6) vyrų įveikdami juos rezultatu 66:30.

Nors „Tauro“ dubleriai toli gražu nedemonstravo savo geriausio žaidimo, tačiau to pilnai pakako, tam, kad jie švęstų dar vieną triuškinamą pergalę.

O pagrindine to priežastimi tapo itin skurdus „Cobras“ varžovų puolimas, kurio dėka Corby miestelio atstovai įrideno vos 30 taškų ir pasiekė visų laikų BLKL Wisbech antirekordą.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam.) 20, Andrius Bulatovas 15, Audrius Sarkanas 13.

„Cobras“: Rolandas Mavrin 12, Robertas Burba 9.

Po šių rungtynių paaiškėjo, jog „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės pusfinalyje serijoje iki dviejų pergalių kovos Peterborough „Vytis-2“ (1) ir Wisbech „Wizards-2“ (5) ekipa bei Littleport „Žalgiris“ (2) ir Peterborough „Tauro-2“ (3) komandos garbę ginantys krepšininkai.

Sekmadienio kovas Visbičiaus regione pradėjo South Lincs „Dragons“ (7) ir Peterborough „BC Tauro“ (2) komandos.

Pirmojoje tarpusavio akistatoje „Tauro“ vyrai buvo susikrovę įspūdingą 27 taškų persvarą, tad abiems ekipoms buvo aišku, kad šiose rungtynėse tereikės sutvarkyti formalumus.

Nors pirminis scenarijus atrodė nuobodus, tačiau „drakonai“ pasistengė, jog salėje susirinkę žiūrovai turėtų į ką pažiūrėti. Suprasdami, kad žaidžia paskutines sezono rungtynes „Dragons“ krepšininkai metė rimtą iššūkį varžovams ir buvo per plauką nuo sensacingos pergalės.

Sužaidus tris kėlinukus South Lincs atstovai turėjo 13 taškų pranašumą (71:58), visgi lemiamame kėlinuke „Tauro“ ekipa parodė tikrąjį savo veidą, pavijo varžovus, o pačioje pagrindinio laiko pabaigoje po Edvardo Varpioto taiklaus baudos metimo pagaliau išsiveržė į priekį – 85:84.

Nors „drakonai“ turėjo dar 37 sek., tam kad garsiai trinktelėtų durimis, tačiau Peterborough atstovai atlaikė varžovų šturmą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sudėtingą pergalę rezultatu 85:84.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas 25, Arūnas Butkys (8/8 baud.) 22, Titas Myrovas (3/3 trit.) 13.

„Dragons“: Tomas Vyšniauskas 26, Tadas Zobiela 16.

Po šių rungtynių oficialiai tapo aišku, jog pastarųjų trijų sezonų BLKL Wisbech grupės sidabro medalių laimėtojai „Dragons“ krepšininkai baigs sezoną neįprastai anksti – jau ketvirtfinalyje.

Prieš savaitę itin prastai susitikimo pabaigą sužaidę Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) krepšininkai atidavė pergalę Peterborough „Vyčio“ (5) ekipai, tad atsakomąją akistatą buvo priversti pradėti turėdami 3 taškų deficitą.

Susitikimo pradžioje pasitikėjimo kupini „Vyčio“ vyrai dar kontroliavo situaciją, o sužaidus 10 minučių net buvo priekyje (17:15).

Tačiau vėliau darbo ėmėsi sezono rungtynes sužaidęs Eivydas Aleksa, kuris tarsi Kobė vienas draskė varžovų gynybą ir padėjo „Reapers-LBC“ ekipai trečiojo ketvirčio pabaigoje įgyti dviženklę persvarą (65:53).

Lemiamame kėlinuke „Vyčio“ vyrai pakilo ant kojų ir bandė vytis varžovus, tačiau E.Aleksos besitęsiantis benefisas leido „Reapers-LBC“ komandai išsaugoti įgytą persvarą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui švęsti į pusfinalį kelią atvėrusią pergalę rezultatu 91:78.

Apmaudžią nesėkmę patyrusios „Vyčio“ komandos atstovas spaudai Vaidas Abelkis davė trumpą komentarą: „Visų pirma noriu pasveikinti „Reapers-LBC“ ekipą ir aišku padėkoti savo vyrams už gerą kovą ir už tai, kad aikštelėje visi atidavė save 100%.

Deja, bet nesugebėjome sustabdyti jų lyderio ir dvitaškių taiklumas buvo prastas šiandien. Manau tos dvi pagrindinės priežastys ir nulėmė mūsų pralaimėjimą. Lauksim kito sezono ir tikėkimės, jog grįšime stipresni.“

„Reapers-LBC“: Eivydas Aleksa (14/14 dvit., 13 atk.kam., 9 išpr.praž., 66 naud.balai) 53, Eivydas Kriūnas 16, Gerardas Simaitis 5.

„Vytis“: Deividas Jakštaitis 26, Marius Mickevičius (12 atk.kam.) 19.

Įdomu tai, kad magiški skaičiai taškų ir naudingumo srityje yra viso labo šio sezono BLKL Wisbech grupės rekordai. Tuo tarpu geriausi visų laikų pasiekimai priklauso tam pačiam E.Aleksai, kuris 2018 m. sausio 07 d. vykusioje dvikovoje buvo pelnęs 56 taškus ir surinkęs 71 naudingumo balą.

Trečios sekmadienio rungtynės, kuriose kovėsi Wisbech „Wizards“ (3) ir Boston „Fighters“ (6) komandos vyko pagal kone pagal identišką savaitės senumo scenarijų.

Pirmajame kėlinuke „kovotojai“ dar bandė priešintis varžovams, tačiau vėliau „burtininkai“ įsibėgėjo, gana greitai įgijo dviženklį pranašumą ir per likusią dvikovos dalį sutvarkę likusius formalumus šventė lengvą, kelialapį į pusfinalį garantavusią, pergalę rezultatu 90:66.

Įdomu tai, jog lygiai prieš septynias dienas „Wizards“ savo varžovus buvo įveikę beveik tokiu pačiu rezultatu – 90:62.

„Wizards“: Donatas Daubaras 21, Modestas Dvarvytis (6 rez.perd.) 19, Egidijus Revuckas 16.

„Fighters“: Valdas Lipskys (9 kld.) 24, Mindaugas Alseika 22.

Savaitgalio kovas Visbičiuje užbaigė „Kubus United“ (1) ir Peterborough „Odd Socks“ (8) kolektyvai. Lyderių ir autsaiderių akistatoje retai kada būna intriga, juolab ir pirmosios šių ekipų rungtynės, vykusios lygiai prieš savaitę bylojo, jog „Kubus United“ vyrai nėra nusiteikę juokauti.

Tad nieko nuostabaus, jog nieko neįtikėtino šioje akistatoje neįvyko. Nors „Odd Socks“ atstovai fantastiškai pradėjo rungtynes ir po pirmojo kėlinuko net turėjo dviejų taškų pranašumą (26:24).

Tačiau per  likusius tris kėlinukus, aikštėje savo sąlygas diktavę „Kubus United“ atstovai, pelnė 83 taškus ir net patys praleidę sąlyginai daug į savo krepšį (63) neleido varžovams pasimėgauti krepšiniu ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė dar vieną triuškinamą pergalę rezultatu 107:89.

„Kubus United“: Deividas Butkevičius (23 atk.kam., 43 naud.balai) 27, Giedrius Pakalniškis (10 rez.perd., 36 naud.balai) 24, Jonas Pranevičius (2/11 trit.) 22.

„Odd Socks“: Edgars Lācis 27, Cristian Govor 22.

Įdomu tai, jog į šią dvikovą Peterborough ekipa delegavo vos penkis krepšininkus, o nuo ketvirtojo kėlinuko vidurio dėl vieno iš jų išnaudoto penkių pražangų limito liko žaisti keturiese prieš penkis.

Tad įvertinus visus faktus, galima sakyti, kad „Odd Socks“ atstovai sezoną baigė sužaidė neprastas rungtynes ir būdami aukštai pakelta galva.

Po šios dvikovos tapo aišku, kad „Thames Windows“ pusfinaliuose, serijoje iki dviejų pergalių kovos „Kubus United“ (1) ir Kings Lynn „Reapers-LBC“ (4) atstovai, o Peterborough „BC Tauro“ (2) ekipa bandys įveikti Wisbech „Wizards“ (3) garbę ginančius krepšininkus.