BLKL - 35+ čempionato startas ir 8 iš eilės „Viesulo“ pergalė

BLKL - 35+ čempionato startas ir 8 iš eilės „Viesulo“ pergalė 69

Praėjusį savaitgalį Britanijos lietuvių krepšinio lygoje (BLKL) vyko vienuolika dvikovų, kaip visuomet – penkios Londone ir šešios Visbičiaus regione. Tradiciškai įdomių akcentų buvo gana daug, tad apie viską iš eilės.

Londone

Penktadienio vakarą Londone susigrūmė šiame sezone dar nepralaimėjusi „A Team“ (10-0) ekipa ir iššūkį jai bandę mesti „Volfo“ (6-5) vyrai.

Pastaroji komanda visai neseniai sutriuškino antrąjį reitingą turinčią „Builders Team BC“ komandą, kuriai tai buvo pirmasis sezono pralaimėjimas, tad daugelis intrigos tikėjosi ir penktadienio akistatoje.

Lūkesčiai buvo didelis, tačiau intriga rungtynėse laikėsi vos pusantro kėlinuko, kuomet „A Team“ vyrai leido varžovams žygiuoti greta. Vis tik vėliau „Volfo“ atstovai ėmė klysti dažniau nei galima, o tuo pasinaudoję favoritai rinko lengvus taškus ir pamažu didino savo pranašumą.

Įpusėjus dvikovai komandas dar skyrė kovinis atstumas (34:28), o likus žaisti 10 minučių „A Team“ ekipa jau mėgavosi triuškinama persvara (64:44).

Lemiamame kėlinuke didesnio stebuklo neįvyko, tad favoritai išsaugojo įtikinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė eilinę pergalę rezultatu 89:67.

„A Team“: Aurimas Karbauskas (5/7 trit.) 21, Aušridas Petraitis (14 atk.kam.) 16, Mantas Gužys 15.

„Volfas“: Irmantas Bernotas (7 kld.) 13, Artūras Dirsė 12.

Įdomu tai, kad „A Team“ pralaimėjo kovą dėl atšokusių kamuolių (49-51) ir itin prastu procentu atakavo iš dviejų taškų zonos (19/49, 38,7%), o favoritų pergalę lėmė mažesnis klaidų skaičius ir net 14 pataikytų tritaškių.

Lengvą pergalę šventė ir šeštąją vietą reguliariajame sezone užsitikrino „Credo“ (7-5) klubas be didesnio vargo susitvarkęs su „Brickson-Medelyno“ (2-10) atstovais.

Sužaidus dešimt minučių „kreditoriai“ turėjo kuklią 5 taškų persvarą (22:17), tačiau „lyg iš natų“ sužaistas antrasis kėlinukas leido jiems dvikovos pusiaukelėje triuškinti varžovus  (47:27).

Po didžiosios pertraukos žaidimas kiek išsilygino, tačiau tai situacijos nė kiek nepakeitė. Užtikrintai žaidę „Credo“ vyrai išsaugojo triuškinamą pranašumą ir pasigirdus finaliniam teisėjo švilpukui šventė lengvą pergalę rezultatu 91:74.

„Credo“: Dalius Gedvilas (15 atk.kam., 35 naud.balai) 25, Justinas Muzikevičius (20 atk.kam., 6 rez.perd., 42 naud.balai) 24, Klaidas Giedrikas 13.

„Brickson-Medelynas“: Augustas Slavinskas 18, Ignas Juknevičius 17.

Sekmadienį startavo ilgai lauktas BLKL 35+ čempionatas, o pirmąją dvikovą sužaidė čempionės titulą ginanti „LBC 35+“ (1-0) ekipa ir praėjusio sezono bronzos medalių laimėtojai „Anykščių BC“ (0-1) vyrai.

Tiek vienas, tiek kitas kolektyvas naujas pirmenybes pasitiko gerokai pasikeitęs, vis tik pokyčiai kiek palankesni buvo LBC klubo komandai, kuri surinko kone visą seneliukų žvaigždyną ir atidarymo rungtynėse šventė lengvą pergalę rezultatu 94:70.

Stipriausia 2017-2018 m. sezono ekipa dvikovą pradėjo galingu spurtu ir sužaidus kiek daugiau nei 14 minučių triuškino varžovus 31 taško persvara (40:9).

Nors vėliau anykštėnai atgavo amą ir sugebėjo sumažinti deficitą iki padorios ribos, tačiau tai tapo tik menka paguoda toli nuo savo optimalios formos esančiai „Anykščių“ komandai.

„LBC 35+“: Tomas Kazlauskas (4/5 dvit., 3 / 4 trit.) 19, Irmantas Bernotas (7 rez.perd.) 18, Darius Kalnutis 17.

„Anykščiai“: Andrius Sirutis (5 kld.) 21, Ramūnas Rukšėnas 12.

Misija: neįmanoma. Tokios mintys veikiausiai sukasi „Tornado“ (6-4) klubo vadovo Dainiaus Balčiūno galvoje prieš kiekvieną dvikovą su „Viesulo BC“ (8-3) kolektyvu.

Per pastaruosius dvejus metus šios ekipos tarpusavyje žaidė 8 kartus ir visuomet pergales švęsdavo „Viesulo“ ekipa.

Sekmadienio vakarą atrodė, jog istorija pagaliau bus perrašyta. Pakiliai dvikovą pradėjęs „Tornadas“ sužaidė nepriekaištingą pirmą kėlinuką ir jo pabaigoje pasiuntė varžovus į nokdauną (31:14), o antrojo ketvirčio pradžioje dar labiau padidino savo pranašumą (33:14).

Tačiau „Viesulo“ vyrai pasirodė ne iš kelmo spirti. Ištaisę savo klaidas jie sulig kiekviena minute ėmė mažinti deficitą, o antrojo ir trečiojo kėlinukų sandūroje laimėję įspūdingą atkarpą 17:0 ne tik pavijo varžovus, bet ir patys atsidūrė pirmaujančiųjų rolėje – 55:47.

Išsiveržusi į priekį „Viesulo“ komanda pasuko įvykių tėkmę sau naudinga linkme, be didesnio vargo išsaugojo saugų atstumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė sunkią, tačiau labai saldžią pergalę rezultatu 89:83.

Nugalėtojų komandos vadovas Aurimas Burokas buvo labai laimingas: „Pergalė, kuri parodo, kad galim žaisti gerą krepšinį, ko iš mūsų nuolat ir reikalauja treneris. Nors pradžia buvo sunki, bet iš minus 18 taškų ne tik sugebėjom grįžti į rungtynes, bet ir pasiekėm pergalę!

Nors varžovai buvo ne pilnos sudėties, bet metė rimtą iššūkį. Turime dar daug broko žaidime, bet vyrai per kiekvieną treniruotę dirba vis daugiau, kad tai ištaisytų. Ačiū komandai, treneriui bei sirgaliams, kurie mus palaiko ir atvyksta į „Viesulo“ rungtynes!“

Tuo tarpu „Tornado“ ekipos vadovas Dainius Balčiūnas taip pat pasidalino savo įspūdžiais: „Esu šiek tiek nusivylęs, bet tuo pačiu džiaugiuosi, kad kovojome iki galo.

Dvikovą pradėjome labai gerai, buvo energija tiek puolime, tiek gynyboje, tačiau vėliau sekė kelios varžovų atakos, kurios išmušė komandą iš to ritmo ir mes prisileidom varžovus.

Antroje susitikimo dalyje jau pasijautė nuovargis, kadangi turėjome tik du žaidėjus keitimams. Komandai sunkiau sekėsi regzti atakas bei gintis pries aukštą rungtynių tempą palaikančius „Viesulo“ žaidėjus.

Lemiamame ketvirtyje dar bandėm kabintis atgal į rungtynes, bet buvo per vėlu - keli sunkūs pataikyti metimai leido varžovams kontroliuoti žaidimą.

Nenuleidžiam rankų ir keliaujam toliau, ačiū visiems žiūrovams susirinkusiems pažiūrėti rungtynių.

Ši dvikova jiems tikrai turėjo patikti. Laikome „Viesulą“ principiniu varžovu, bet visada žaidžiame gerbdami juos, kaip ir jie gerbia mus. Visa tai jaučiasi, kuomet žaidėjai vieni kitiems spaudžia rankas ar padeda atsistoti nuo parketo.“

„Viesulas“: Tadas Buivydas 17, Aurelijus Jančenko (7 rez.perd.) ir Dovydas Drazdauskas po 12.

„Tornadas“: Titas Žydelis (6 rez.perd., 32 naud.balai) 23, Laimonas Ališauskas (4/6 trit.) 21.

Savaitgalio kovas baigė „Super mėgėjų“ grupės rikiuotėje greta žengiančios „TeamLT“ (4-4) ir „Alytaus“ (4-4) ekipos.

Pirmojo rato dvikovą 57:51 buvo laimėjusi „TeamLT“ komanda, tačiau nuo to laiko nutekėjo daug vandens, dzūkai sustiprėjo ir sekmadienį į rungtynes atėjo tikėdamiesi tik vieno – pasiekti revanšą.

Tinkamas nusiteikimas kovai davė savo – „Alytaus“ atstovai nuo pat pirmųjų minučių perėmė iniciatyvą į savo rankas ir didžiąją dvikovos dalį mėgavosi pirmaujančiųjų vaidmeniu.

Tiesa, tris kėlinukus „TeamLT“ lipo varžovams ant kulnų, o likus žaisti dešimt minučių atsiliko vos 5 taškais (47:52).

Vis tik, lemiamo ketvirčio pradžioje alytiškiai gana greit įgijo dviženklę persvarą (63:52), o netrukus pridėję galingą spurtą 11:0 atsakė į svarbiausius sekmadienio vakaro klausimus (74:52).

Per likusią susitikimo dalį abi komandos sutvarkė formalumus, o pagrindinio laiko pabaigoje nuaidėjusi finalinė sirena paskelbė lengvą „Alytaus“ ekipos pergalę rezultatu 77:60.

„Alytus“: Tadas Mockus (11 atk.kam., 34 naud.balai) 22, Modestas Šilalė (5/7 trit., 7 rez.perd., 7 kld.) 21, Žydrūnas Inta 9.

„TeamLT“: Rasius Briedis 16, Julius Šeškevičius 10.

Visbičiuje

Šeštadienį Piterbore vyko dvi „Peterborough Bernelių užeigos“ grupės akistatos. Pirmosios į aikštę žengė Peterborough „Vyčio-2“ (7-2) ir Peterborough „Tauro-2“ (6-3) komandos, o netikėtai lengvą pergalę rezultatu 69:55 šventė pirmoji ekipa.

Turnyro lentelės kaimynių dvikova žadėjo gerą kovą, tačiau žiūrovai geru reginiu mėgavosi tik kiek daugiau nei dešimt minučių.

O vėliau „Vyčio“ dubleriai ėmė bombarduoti varžovų krepšį taikliais metimais ir sklaidyti visas oponentų iliuzijas apie pergalę.

Dvikovos pusiaukelėje „Vyčio-2“ ekipa pirmavo 41:28, o sužaidus 30 minučių jos persvara pasiekė triuškinamą 20 taškų ribą (56:36), tad lemiamame kėlinuke abiems komandoms teliko sutvarkyti formalumus.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis po dvikovos surengė tikrą spaudos konferenciją: „Būsiu atviras, mes ruošėmės šiai kovai prieš „Tauro“ dublerius. Puikiai žinojome, kokia šių rungtynių kaina ir nenorėjome jų paleisti.

Susitikimas prasidėjo ganėtinai nervingai. Daug teisėjų švilpukų dėl bet kokio kontakto šiek tiek išmušė mus iš vėžių. Dėl staiga išaugusio pražangų skaičiaus turėjome pakeisti savo gynybinį planą, bet ir tam buvome pasiruošę.

Pirmas kėlinukas buvo ne itin rezultatyvus mums, bet ir varžovų niekur nepasileidome. Tačiau antrajame sugebėjome perimti dvikovos kontrolę į savo rankas ir neleisti varžovams dominuoti.

Po ilgosios pertraukos neatsipalaidavome ir susikrovėme solidžią persvarą. Trečiajame ketvirtyje dar siek tiek pridėjome, o ketvirtajame - jau leidome pailsėti savo lyderiams, o tuo pasinaudojusi „Tauro-2“ ekipa bandė grįžti į žaidimą.

Vis tik, pakilus startinio penketo žaidėjams nuo suolo, varžovų spurtas iškart baigėsi. Iškovoję pergalę mes pateikėme rimtą paraišką kovojant dėl pirmos vietos reguliariajame sezone.

Liko vienerios rungtynės su „Baltijos vilkų“ komanda, kuriose mums reikės nenurašyti varžovų ir laikytis trenerio parengto plano.

Savo komandai dar noriu papildomai pasakyti, kad iš laimėtų rungtynių mes niekada nepasimokome. Tad šįkart tiesiog pasidžiaukime pergale ir tiek.

Nuo šiol, tiek „Baltijos vilkai“, tiek visos kitos komandos su kuriomis žaisime, žiūrės į mus labai rimtai ir visada norės laimėti. Tad derėtų susikaupti, nenurašyti nei vieno būsimo varžovo ir grįžti į treniruotes su dar didesniu noru pasiekti užsibrėžtą tikslą.“

„Vytis-2“: Deividas Jakštaitis (11 atk.kam., 38 naud.balai) 31, Hubertas Dekontas 12, Indars Borherts (5 kld.) 11.

„Tauras-2“: Pranas Bubelė (12 atk.kam., 9 kld.) 20, Arminas Sakalauskas 7.

Paradoksas, tačiau lyderių iš lyderių mūšių dingusi intriga atsirado ten, kur jos buvo laukta mažiausiai. Antrojoje šeštadienio akistatoje kovėsi Wisbech „Wizards-2“ (3-5) komanda ir septynis pralaimėjimus iš eilės patyrę Corby „Cobras“ (1-8) vyrai.

Turnyro autsaideriai delegavo vos šešis žmones, tad „burtininkai“ veikiausiai per anksti pagalvojo apie lengvą kovą. Vis tik, visą pirmą kėlinuką „Cobras“ neatsiliko, o jo pabaigoje net išlaikė lygų rezultatą (8:8).

Šaltą dušą patyrę „Wizards“ dubleriai savo žodį tarė antrajame kėlinuke ir dvikovos pusiaukelėje turėjo dviženklį pranašumą (29:19). Tačiau baltos vėliavos nekėlę Corby miestelio atstovai trečiajame kėlinuke iššiepė dantis ir likus žaisti kiek mažiau nei 11 minučių įkaitino atmosferą iki maksimumo (46:48).

Tačiau, kuomet jau atrodė, kad laukia įdomi rungtynių pabaiga „Wizards-2“ komanda įjungė aukštesnę pavarą, per keletą minučių nutolo nuo varžovų ir išsaugoję persvarą iki pat pagrindinio laiko pabaigos šventė sunkią, tačiau pelnytą pergalę rezultatu 69:62.

„Wizards-2“: Haroldas Petrauskas (14 atk.kam., 5 kld.) 18, Marius Sakavičius (4/6 trit.) 17, Evaldas Jurčiukonis 13.

„Cobras“: Rolandas Mavrin 15, Robertas Burba 11.

Sekmadienį Visbičiuje buvo sužaistos trejos „Thames Windows“ grupės akistatos, kuriose buvo aštresnis ar švelnesnis intrigos prieskonis.

Pirmosios į aikštę žengė Wisbech „Wizards“ (8-3) ir Peterborough „BC Tauro“ (8-3) komandos. Tiek pirmojo rato dvikovą, tiek A.Sabonio taurės akistatą buvo laimėję Piterboro miestelio atstovai, tad „burtininkai“ turėjo didžiulę motyvaciją pagaliau suvesti sąskaitas. Ir tai jiems pavyko padaryti!

Susitikimą taikliu dvitaškiu pradėjo „Tauro“ vyrai (2:0), tačiau netrukus „Wizards“ perėmė iniciatyvą ir ėmė diktuoti varžovams savo žaidimo sąlygas.

Pirmajame kėlinuke Piterboro atstovai dar žengė koja kojon su varžovais, vis tik po trumpos pertraukėlės „burtininkai“ spurtavo ir per keletą minučių susikrovė apčiuopiamą pranašumą.

Atitrūkę į priekį „Wizards“ atstovai žaidė užtikrintai, o lemiamo kėlinuko pradžioje net buvo įgiję triuškinamą 18 taškų pranašumą (80:62).

Į nokdauną pasiųsti „Tauro“ krepšininkai sugebėjo pakilti ant kojų ir pavyzdingai sužaidę likusią pagrindinio laiko dalį sugebėjo ištirpdyti beveik visą turėtą deficitą ir atkurti intrigą rungtynėse intrigą.

Tačiau šaltus nervus išsaugoję „Wizards“ krepšininkai neprisileido varžovų arčiau nei galima ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė saldžią pergalę rezultatu 97:94.

„Wizards“: Egidijus Revuckas (6 rez.perd., 33 naud.balai) 32, Aivaras Abukauskas 24, Evaldas Jurčiukonis ir Nerijus Gelžinis po 10.

„Tauras“: Edvardas Varpiotas (10/13 dvit., 15 atk.kam., 47 naud.balai) 28, Arūnas Butkys (1/10 trit.), Arnoldas Račickas ir Kęstutis Palubinskas po 19.

Itin saldų revanšą pasiekė Boston „Fighters“ (4-7) atstovai rezultatu 73:68 palaužę South Lincs „Dragons“ (3-8) krepšininkus ir atsiteisę už triuškinamą nesėkmę pirmojo rato akistatoje.

Pakiliai dvikovą prasėję „kovotojai“ greit nutolo nuo varžovų ir antrojo kėlinuko viduryje mėgavosi 14 taškų persvara (38:24).

Nors „drakonai“ dar bandė duoti smūgį uodega, o vieną tokį užtaikę išryškino paukščiukus varžovų akyse ir išsiveržę į priekį (49:47).

Tačiau greit kondiciją atgavę „Fighters“ krepšininkai susigrąžino iniciatyvą į savo rankas, pavyzdingai sužaidė likusią susitikimo dalį ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė pelnytą pergalę rezultatu 73:68.

„Fighters“: Valdas Lipskys (6 kld.) 28, Tomas Alseika 22, Mindaugas Alseika ir Arentas Jasiūnas po 8.

„Dragons“: Edvinas Laukevičius ir Laurynas Nagys po 14.

Dešimtą pergalę iš eilės sekmadienį šventė „Kubus United“ (10-1) komanda rezultatu 100:78 patiesusi Kings Lynn „Reapers-LBC“ (5-6) krepšininkus.

Pirmoje dvikovos dalyje atrodė, jog „Reapers-LBC“ garbę ginantys krepšininkai sukurs sensaciją. Sužaidus dešimt minučių Kings Lynn atstovai atsiliko vos vienu tašku (22:23), o įpusėjus dvikovai rungtynių „underdogai“ net buvo priekyje 43:40!

Tačiau stebuklai baigiasi. Ilgosios pertraukos metu pakeitę savo žaidimą „Kubus United“ vyrai subombardavo varžovų krepšį taikliais metimais ir vos per dešimt minučių pelnę 36 taškus parodė oponentams kas sekmadienio popietę yra Visbičiaus arenos šeimininkai – 76:65.

Lemiamame kėlinuke „Reapers-LBC“ dar bandė priešintis, tačiau kraujo skonį pajutę „Thames Windows“ grupės lyderiai negailestingai talžė varžovus, sulig kiekviena ataka vis labiau didino savo persvarą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę.

„Kubus United“: Arnas Maziliauskas (6 rez.perd., 9 kld., 30 naud.balų) 34, Jonas Pranevičius 23, Tomas Vladicka 15.

„Reapers-LBC“: Eivydas Kriūnas 20, Eivydas Aleksa 17.

Savaitgalio kovas Visbičiaus regione užbaigė Piterboro derbis, kuriame susikovė Peterborough „Vyčio“ (5-6) ir Peterborough „Odd Socks“ (1-10) ekipos.

Nors nė viena komanda nepretenduoja į Visbičiaus regiono medalius, tačiau jų padėtis rikiuotėje bei pergalių skaičius tarsi sufleravo, jog „Vytis“ turėtų švęsti lengvą pergalę. Tad nieko nuostabaus, jog taip ir įvyko.

Geležinę gynybą pademonstravę „Vyčio“ vyrai dar pirmajame kėlinuke įgijo dviženklį pranašumą (19:6), o įpusėjus dvikovai galėjo jaustis ramūs dėl susitikimo baigties (40:19).

Trečiajame kėlinuke „Odd Socks“ krepšininkai patys užkirto beveik visus kelius savojo krepšio link ir kiek apkarpė turėtą deficitą (32:47), tačiau netrukus „Vyčio“ vyrai vėl įjungė aukštesnę pavarą, susigrąžino triuškinamą pranašumą ir nuaidėjus finalinei sirenai šventė lengvą pergalę rezultatu 75:49.

Nugalėtojų komandos vadovas Marius Malijonis nepagailėjo savo brangaus laiko ir davė išsamų komentarą: „Ši dvikova komandai buvo labai svarbi, nes esame pralaimėję prieš žemiau rikiuotėje esančius turnyro lentelės kaimynus, tad pralaimėjimo atveju būtumėme nusileidę liftu žemyn ir pakilti į viršų būtų buvę labai sunku. Dabar išlaikėme poziciją savo rankose.

Žinodami, dvikovos svarbą nerizikavome ir stengėmės kautis nuo pačių pirmų susitikimo sekundžių. Manau tiek noro, tiek ir motyvacijos mums užteko. Pridėkime ir tai, kad varžovai atvyko ne pilna sudėtimi, o tai tik palengvino mums mūsų užsibrėžtus tikslus.

Žaidėme užtikrintai ir apie intrigą nebuvo net kalbos. Žaidėjai laikėsi mūsų puolimo plano, tad nieko nuostabaus, jog viskas gavosi visai neblogai.

Žinoma ne visiems komandos nariams viskas pavyko, bet turbūt aš dar nesu matęs tokiu rungtynių, kad viskas visiems gautųsi. Žaidėme prieš komandą esančią paskutinėje vietoje, tad nėra kuo per daug didžiuotis.

Vis tik, svarbu tai kad „Vytis“ grįžta į pergalių kelią ir komandos moralė po truputėlį kyla į viršų. Tai yra labai svarbus faktorius ruošiantis atkrintamoms varžyboms.

Atkrintamosiose laimės tie, kurių deriniai veiks tobulai, o gynyba dirbs kaip šveicariškas laikrodis, tad mums labai reikėtų išnaudoti savo treniruotes 100%, nes iki svarbiausių sezono kovų lieka vis mažiau laiko. Dėkojam varžovams, kad susirinko ir sužaidė rungtynes.“

„Vytis“: Adrians Dumbrovskis 21, Mantas Mikuzis (11 atk.kam.) 19, Deividas Jakštaitis 8.

„Odd Socks“: Dagnis Dambis (6 per.kam.) ir Andis Caune po 13.

Įdomu tai, jog „Vyčio“ atstovai „Odd Socks“ krepšininkus įveikė antrą kartą iš eilės, o pergalė padėjo išlyginti šių ekipų tarpusavio dvikovų rezultatą – 3:3.